Meksyk

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Meksyk

Postprzez klaudiakkk22 » 14 mar 2022, o 14:10

Cześć, mój mąż marzył zawsze o wyprawie do Meksyku i chciałam mu sprawić taki prezent, a ostatnio widziałam, że taką wycieczkę ma w swojej ofercie biuro konsorcjum.pl. Podobno zapewniają bardzo dobre warunki do odpoczynku i można wiele zwiedzić i to z lokalnymi przewodnikami. Co sądzicie, byliście kiedyś w tych rejonach?
klaudiakkk22
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 3 lut 2021, o 21:54

Re: Meksyk

Postprzez Beryl » 14 mar 2022, o 16:52

Nie wiem, czy bym się odważyła pojechać do Meksyku.

Beryl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 lip 2018, o 09:21

Re: Meksyk

Postprzez EdwardSmith1991 » 15 mar 2022, o 09:37

Niedawno przejechałam przez każdy stan w Meksyku i zajęło mi to 5 miesięcy, aby zobaczyć ten kraj w najdrobniejszych szczegółach.

Pomyślałem, że podzielę się kilkoma wskazówkami i moimi poglądami na temat tego, jak wygląda Meksyk, jeśli jesteś zainteresowany przyjazdem tutaj. Pamiętaj, że jest to tylko moja opinia na podstawie tego, czego nauczyłem się podczas tej podróży.

Meksyk ma każdą pogodę znaną człowiekowi, dżungle, pustynie, góry jak Alpy, lasy chmurowe, dziewicze plaże, możesz to wymienić. Z wyjątkiem tundry, wszystko inne jest w środku.

Obecnie w centralnej części kraju panuje susza.

Bezpieczeństwo

nie wychylaj się z centrum i nie wyglądaj ekstrawagancko

Wojny narkotykowe nie toczą się w miejscach turystycznych. Jeśli pozostaniesz w centrum, będziesz podróżował bez zbędnych kilogramów i nie będziesz wyglądał zbyt ekstrawagancko, nic Ci się nie stanie. Byłem w ponad 100 miastach, a niektóre z nich nazwano "światowymi stolicami niebezpieczeństwa". Nie zostałem okradziony, nie czułem się niepewnie, zrobiłem mnóstwo zdjęć za pomocą mojego GoPro i iPhone'a i nic mi się nie stało. Policjanci wykonują świetną robotę, utrzymując wysoki poziom bezpieczeństwa w centrum miasta. Ale mimo wszystko. Nie należy chodzić w biżuterii ani w garniturze od Gucciego.

Fałszywe wiadomości i plotki o wojnach narkotykowych są wszędzie. Nie zrozum mnie źle, kartele walczą ze sobą i z policją, ale nigdy nie występują przeciwko cywilom czy turystom. Istnieją miasta, w których narcos chronią turystów przed krzywdą (ponieważ niektórzy z nich spożywają narkotyki, które sprzedają).

droga i samochód

Podróżowałem samochodem Mitsubishi mirage 2018, który jest w porządku i nie ma żadnych problemów, które można by zgłosić. wyjątkiem jest droga z Puebla do Cuetzalan, która jest okropna. Jeśli możesz, kup samochód terenowy.

Nie jedź za szybko, 120 KM/h powinno być tolerowane, ale nie przyspieszaj, dostałem mandat za przekroczenie prędkości o 141 km/h, który kosztował około 300 USD, ale pobierają 150 USD, jeśli przyznasz się do winy i szybko zapłacisz. Nie kłóć się z policjantami, oni mają ręczne radary prędkości i to jest pierwsza rzecz, jaką ci pokażą. Nie próbuj płacić policjantom, jeśli jesteś "gringo" lub masz bielszą skórę, bo mogą ci policzyć śmieszne ceny za puszczenie cię wolno. Chociaż nie natknąłem się na skorumpowanych policjantów, nigdy nie można być zbyt ostrożnym.

To jest ważne - w Meksyku istnieją ejidos, czyli kawałki ziemi należące do społeczności. Mogą one same się rządzić i pobierać opłaty za przejazd autostradami. Jeśli zatrzymają Cię cywile i poproszą o zapłacenie za przejazd, po prostu zapłać. Mają prawo żądać opłat, a my nie możemy nic zrobić". W niektórych stanach, np. w Chiapas, stają się agresywni, jeśli nie zapłacisz za przejazd przez ich ziemie. Bezpieczniej jest zapłacić za przejazd.

INAH

Miejsca archeologiczne i parki narodowe są w większości zamknięte w całym kraju, otwarte są tylko te najczęściej odwiedzane. Zapytaj na forach, czy dane stanowisko archeologiczne lub park narodowy są otwarte. Zrób rozeznanie, aby nie tracić godzin na dojazd i nie zostać zawróconym, jak to miało miejsce w moim przypadku (wiele razy).

Większość głównych autostrad ma zasięg 4G, ale są miasta, w których prędkość Internetu jest fatalna.

Spróbuj pozostać na zamkniętych parkingach, aby nie zostać zauważonym z laptopem, jeśli to zrobisz, lub możesz po prostu pójść do pobliskiego Starbucksa w większych miastach, cokolwiek Ci odpowiada.

Gotówka jest najważniejsza

Większość małych firm przyjmuje tylko gotówkę, postaraj się mieć około 2000 pesos na wszelki wypadek, gdybyś ich potrzebował. Jest mnóstwo bankomatów, a najtańsze opłaty za bankomaty są w Banbajio > Santander > Banrejio, w tej kolejności.

Trzymaj się z dala od BBVA i HSBC, przeliczają pieniądze z 6% marżą i nie możesz odmówić. w każdym "palacio municipal" w kraju jest bankomat Santander, który jest bardzo przystępny cenowo.

Posiłki są niedrogie

Dobre śniadanie dla dwojga można zjeść za około 5 USD, a do wyboru jest mnóstwo dań.

Koszty życia są naprawdę niskie, a ceny są nie do pobicia, jeśli pochodzi się z bogatszego kraju.

Nie jestem w stanie polecić, co warto zjeść, ponieważ każde miasto ma inne typowe potrawy.

Hotele

Zawsze sprawdź pokój, zanim go kupisz. Istnieją hotele o złych standardach higienicznych, a na 100 z nich w 3 znalazłem karaluchy. Czerwone flagi informujące o obecności karaluchów to między innymi znaki "jedzenie zabronione" w pokoju. Jeśli zobaczysz znaki "jedzenie zabronione" w pokoju, nie bierz pokoju. Jeśli nie pozwolą Ci go sprawdzić przed zakupem i wymyślą jakąś dziwną wymówkę, po prostu się stamtąd wynieś.

Wi-Fi w większości hoteli jest do bani, więc wypróbuj je, zanim wynajmiesz pokój. W wielu hotelach otrzymałem informacje, że mają dobre Wi-Fi, a okazało się, że jest do bani. Negocjuj, poproś o możliwość wypróbowania Internetu, za każdym razem pozwolą Ci na to.


Zawsze należy sprawdzić, o której godzinie można opuścić hotel - w niektórych hotelach jest to godzina 11.00, w większości południe, a rzadko po 13.00. Jeśli jest to popularna sieć, jak fiesta inn, lub droższe hotele, można poprosić o przechowanie bagażu po wyjeździe.

Ceny wahają się od niskich 15 USD za noc do 50 USD za noc za pokój. Jeśli podróżujesz z ograniczonym budżetem, zapytaj o "habitacion sencilla", niektóre hotele będą próbowały sprzedać ci pokój z królem lub królową, jeśli nie sprawdzisz.

Ludzie

Meksykanie to naprawdę niesamowici ludzie, ciepli, przyjaźni, dobrze wychowani. zawsze są chętni do pomocy lub podania ręki, kiedy tylko jej potrzebujesz. Niezwykle rzadko można spotkać nieprzyjaznych ludzi. Spróbujcie porozmawiać, jeśli znacie hiszpański, a znajdziecie wielu niewiarygodnie przyjaznych ludzi, z którymi będziecie mieć wspaniałe wspomnienia.

wnioski

Podczas mojej podróży odkryłam głęboką miłość do Meksyku i zdałam sobie sprawę, że są tam miejsca, które konkurują lub przebijają wiele europejskich miast (za jedną dziesiątą ceny!). To ogromny kraj i jest tam tak wiele rzeczy do zobaczenia,134 pueblos magicos, plaże, parki narodowe i tak dalej, że mogłabym pisać godzinami.
EdwardSmith1991
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 mar 2022, o 09:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]