Czy to już czas?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Czy to już czas?

Postprzez butterfly » 11 gru 2011, o 22:16

Niedługo skończę 17 lat. Jestem ze swoim chłopakiem już rok. Między nami są dwa lata różnicy. Niedawno zaczęliśmy poważnie rozmawiać o seksie. Zastanawiamy się, jaka forma antykoncepcji byłaby dla nas, dla mnie najlepsza. Czy powinnam porozmawiać z mamą i iść do ginekologa żeby przepisał mi tabletki antykoncepcyjne? Czy tabletki dla dziewczyny w moim wieku są szkodliwe? A jeśli nie tabletki, to czy prezerwatywa to wystarczające zabezpieczenie?
butterfly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 22:05

Re: Czy to już czas?

Postprzez kies » 24 gru 2011, o 01:50

prezerwatywa wystarczy, tylko nie zawsze się chce ja zakładać, weź sobie tabletki, a z mamą porozmawiaj o ile zaraz potem Cię nie zabije :angrywife hehe
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Czy to już czas?

Postprzez dzo » 14 sty 2012, o 00:46

prezerwatywa nigdy nie daje 100% bezpieczeństwa ;)

widać, że mało jeszcze wiesz na temat seksu więc radzę się wstrzymać póki co z rozpoczynaniem współżycia ;)
dzo
 

Re: Czy to już czas?

Postprzez Melisa » 14 sty 2012, o 12:26

Tabletki też nie dają 100 % pewości ;)


w sumie prezerwatywa jest ok, pod warunkiem, że jej sie używa. Przy tabletkach jestes zawsze przygotowana, a przy gumce łatwo o chwile zapomnienia. Co jak weźmie was na pieszczoty i nie bedziedzie mieli prezerwatyw? Teraz pomyslisz rozsądnie i stwierdzisz ze do niczego by nie doszło, ale wtedy mozesz o tym nie myslec i stwierdzisz ze zaryzykujesz ;)

taka jest różnica :P
z zycia mojego wzięta :P

A gumka mi raz pękła, ale to była gumka egipska, a wszyscy wiedzą że one pękają
Melisa
 

Re: Czy to już czas?

Postprzez no.nie.wiem » 15 sty 2012, o 00:34

żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności. Niestety.
Jeśli miałabym wybierać to Tabletki - są wygodniejsze, o gumce można zapomnieć, nie zdarzyć założyć... Poza tym seks z prezerwatywą to jak lizanie pączka przez szybę :(

Najlepiej zażywać tabletki, kochać się w dni niepłodne i założyć 3 prezerwatywy na raz.
Bariera nie do pokonania :D

Żartuję. Wiem, że czasem to nie jest łatwe ale seks trzeba uprawiać z głową.

Jak to mówi mój mądry brat - Z kutaskiem nie ma żartów! :roll:
no.nie.wiem
 

Re: Czy to już czas?

Postprzez Nala » 26 sty 2012, o 22:28

Witaj! :)
Przede wszystkim musisz czuć się na to gotowa psychicznie, tak wiesz, tak w środku :) Nie zastanawiaj się czy już powinnam bo mam tyle lat, bo już tyle jesteśmy ze sobą, bo moje koleżanki itd. Jak będziesz zdecydowana na 100 % i nie będzie żadnych wątpliwości to wtedy to zróbcie! A co do zabezpieczenia... Moim zdaniem powinnaś zdecydować się na tabletki. Co prawda nie dają 100% pewności, ale jest to na pewno większa pewność niż w przypadku prezerwatywy. Po za tym mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że tabletki są wygodniejsze, seks przyjemniejszy, a pierwszy raz o wiele bardzo korzystniejszy - nie będzie takiej obawy, że prezerwatywa może się zsunąć, jest źle założona i 'czy to już?'. Porozmawiaj z Mamą, niech pójdzie z Tobą do lekarza. Na pewno będzie troszkę zawstydzona, ale będzie też dumna że jesteś rozsądną i odpowiedzialną Kobietą. Jeśli będziesz miała jakieś pytania o tabletki czy cuś to pewnie większość Kobietek tutaj chętnie Ci odpowie.
Pozdrówki :)
Nala
 

Re: Czy to już czas?

Postprzez Cukiereczek19 » 26 sty 2012, o 23:31

Tak sobie myślałam i przypomniało mi się jak kiedyś nauczycielka powiedziała nam że 100% pewność daje wstrzemięźliwość ;) Od 2 lat używamy z chłopakiem prezerwatyw (durex) i żadnych przygód nie mieliśmy ;)
Cukiereczek19
 

Re: Czy to już czas?

Postprzez dzo » 15 sie 2012, o 14:08

posty odbiegające od tematu wątku zostały usunięte z powodu nadmiernego zaśmiecania forum przez jedną z użytkowniczek
dzo
 

Re: Czy to już czas?

Postprzez nina19 » 15 sie 2012, o 22:44

Dzo to chyba dobrze, że chce się więcej na ten temat dowiedzieć. Przecież skądś musi takie informacje wziąć.
nina19
 

Re: Czy to już czas?

Postprzez dzo » 16 sie 2012, o 17:36

tak masz rację :)
dzo
 

Re: Czy to już czas?

Postprzez mamajulci » 16 sie 2012, o 19:48

W wieku 17 lat raczej nie fajnie zaliczyć wpadki. Także jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność to poproś ginekologa o przepisanie odpowiednich tabletek, a w dni płodne dodatkowo używajcie prezerwatyw. Fakt że używanie prezerwatyw nie jest najwygodniejszą formą antykoncepcji, i są faceci jak mój mąż że nienawidzą używać gumek. Jednak prezerwatywy chronią nie tylko przed niepożądaną ciążą, a póki nie ma się stałego pewnego partnera lepiej się dobrze zabezpieczyć.
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]