SHIH TZU

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

SHIH TZU

Postprzez perelka780 » 24 sie 2012, o 07:06

moja pasja sa zwierzeta. w tym roku dostalam shih tzu suczke i postanowilam ze sprobuje stworzyc hodowle. jednakze nie za duzo wiem o tej rasie gdyz zawsze mialam duze psy(setery,labradory) a nie takie kruszynki:-) dane ktore odnalazlam na necie to suche fakty. moze macie shih tzu i wieksze doswiadczenie w ich pielegnacji,zywieniu itp. bede wdzieczna za kazda porade a moja Negrusia napewno tez:-) pozdrawiam serdecznie
perelka780
 

Re: SHIH TZU

Postprzez dzo » 24 sie 2012, o 11:29

po co będziesz tworzyć pseudo-hodowle ?
dzo
 

Re: SHIH TZU

Postprzez perelka780 » 24 sie 2012, o 13:57

Nie chodzi mi o utworzenie hodowli pieskow na sprzedaz, tylko moja 4-letnia suczka nie miala jeszcze malych. nie chce zeby do glowy dostala. dostalam ja z domu gdzie byla bita i bardzo zaniedbana. teraz juz wychodzi na prosta. nie mam doswiadczenia z takimi malutkimi "azjatami" dlatego prosze o porady. szczeniaczki jesli sie uda ja postawic i donosi znajda domu u moich przyjaciol tez zakochanych w psach jak ja.
perelka780
 

Re: SHIH TZU

Postprzez dzo » 24 sie 2012, o 15:45

Obalę tu przy okazji gówniany mit, rozpowszechniony przez pseudo-hodowców.

Psy, które nigdy nie miały szczeniaków nie głupieją !!

I to nie jest żadne wytłumaczenie dla niepotrzebnego rozmnażania psów.
dzo
 

Re: SHIH TZU

Postprzez perelka780 » 25 sie 2012, o 10:26

warto rozmnozyc pieski by szczeniaki mialy dom u ludzi,ktorzy kochaja zwierzeta,a nie stac ich na zakup pieska. a czy suczki nie glupieja przez brak ciazy? to nie mit. u psow jest tak jak u nas. kazdy organizm inaczej reaguje jedne tego nie odczuja inne tak. wiem bo mialam suczke ktora nigdy sie nie szczenila i byly z nia problemy. widze ze moj watek zmierza w innym kierunku niz bylo w zamierzeniu
perelka780
 

Re: SHIH TZU

Postprzez mycha25 » 25 sie 2012, o 10:38

Sorry ale moja suczka ma 12 lat ,nigdy szczeniaków nie miała a jakoś nie zgłupiała więc bez przesady.Poza tym po co mnożyć nowe psiaki skoro jest pełno do wzięcia w schroniskach?Takie zwierzęta potrzebują domu.Jeżeli komuś będzie zależało na tym by mieć psa to będzie mu obojętnie czy to kundel czy akurat pies który jest w modzie.No z resztą Twoje psy też nie byłyby rasowe.Jak dla mnie to bezsensowne rozmnażanie zwierząt których i tak jest o wiele za dużo.Jeżeli komuś zależy na rasowym psie to pójdzie do hodowli.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: SHIH TZU

Postprzez dzo » 25 sie 2012, o 12:17

perelka780 napisał(a):a czy suczki nie glupieja przez brak ciazy? to nie mit. u psow jest tak jak u nas.


Kobiety, które nie mają dzieci głupieją ???

Zastanów się co za pierdoły wypisujesz...
dzo
 

Re: SHIH TZU

Postprzez perelka780 » 25 sie 2012, o 12:32

ku jasnosci nie napisalam ze kobiety nie majace dzieci glupieja. moze nie sprecyzowalam jasno tego porownania. chodzi o to ze kazdy organizm i kazda psychika reaguje inaczej.
perelka780
 

Re: SHIH TZU

Postprzez dzo » 25 sie 2012, o 12:36

Ale na jakiej podstawie stwierdziłaś, że "głupie" zachowanie Twojej suczki wynikało z braku szczeniaków ??
dzo
 

Re: SHIH TZU

Postprzez perelka780 » 25 sie 2012, o 12:39

a jezeli chodzi o schroniska to i owszem mozna wziac pieska. sama dokonalam kiedys takiej adopcji. nie wiem jak w innych miastach ale w moim za taka adopcje sie placi. sa ludzie,ktorych na to nie stac i o takich pisalam wczesniej.
perelka780
 

Re: SHIH TZU

Postprzez dzo » 25 sie 2012, o 12:41

Skoro kogoś nie stać na wzięcia psa ze schroniska to za co taki człowiek chce utrzymywać psa ?
Jak mnie nie stać to nie mam psa.
Pies też musi zjeść, trzeba z nim pójść na szczepienia, trzeba od czasu do czasu odrobaczyć czy podać jakieś antybiotyki jak zachoruje.
dzo
 

Re: SHIH TZU

Postprzez perelka780 » 25 sie 2012, o 12:45

zachowanie mojej suczki bylo jasne do sprecyzowania. na codzien osowiala,ze tak to ujme. ozywiona tylko podczas zabawy, a jak odwiedzalysmy znajoma ktora miala szczeniaka to moja Sunka stawala sie pelna szczescia no i widac bylo ten instynkt nie odstepowala malego na krok
perelka780
 

Re: SHIH TZU

Postprzez dzo » 25 sie 2012, o 12:48

To o niczym nie świadczy, i nie twórz błędnych teorii na podstawie swoich obserwacji.
Pies mógł być osowiały bo zwyczajnie brakowało mu towarzystwa drugiego psa.
Ale na jakiej podstawie stwierdziłaś, że to z powodu tego, że nie miał nigdy młodych ??

Pies Ci się zwierzył czy jak ??
dzo
 

Re: SHIH TZU

Postprzez mycha25 » 25 sie 2012, o 16:33

perelka780 napisał(a):a jezeli chodzi o schroniska to i owszem mozna wziac pieska. sama dokonalam kiedys takiej adopcji. nie wiem jak w innych miastach ale w moim za taka adopcje sie placi. sa ludzie,ktorych na to nie stac i o takich pisalam wczesniej.


To kosztuje 20-30 zł i jeżeli kogoś nie stać na to to nie stać go też na utrzymanie psa bo fakt faktem to jednak trochę kosztuje.Zauważ że jeżeli Twoja suczka by się oszczeniła to też musiałabyś najpierw ponieść koszty szczepień wszystkich szczeniaków zanim byś je wydała.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: SHIH TZU

Postprzez perelka780 » 25 sie 2012, o 23:21

dziewczyny czytacie mylnie miedzy wierszami albo ja pisze szyfrem. mnie na to stac ale dlaczego negujecie,ze mozna okazac troche zyczliwosci i dac komus szczenie kogo na to nie stac i pomoc mu w utrzymaniu psinki. ja znam kilku weterynarzy,ktorzy przyjmuja bezinteresownie. czy na tym swiecie juz wszyscy maja oczy przesloniete kasa?(mycha link jest ok to nie do ciebie)
perelka780
 

Re: SHIH TZU

Postprzez mycha25 » 26 sie 2012, o 11:30

A jeżeli nie będzie nikogo chętnego na takie pieski to co się z nimi stanie?Być może wylądują w schronisku?W Polsce i tak mamy problem z przepełnionymi schroniskami i ta sytuacja jest beznadziejna.I tu chodzi mi o to że jeśli ktoś naprawdę chce mieć psa to weźmie takiego ze schroniska któremu potrzebna jest pomoc.Po co rozmnażać kolejne psy skoro jest tak wiele bezdomnych?

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: SHIH TZU

Postprzez perelka780 » 27 sie 2012, o 07:14

gdybym nie miala znajomych chetnych na szczeniaki od mojej suczki nie myslalabym o mnnzeniu
perelka780
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]