Różnica temparamentów

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Różnica temparamentów

Postprzez Tutti » 10 wrz 2012, o 22:24

Cześć Internautkom!
Piszę do Was z prośbą o poradę, bo sama już nie wiem co mam czuć i myśleć. Rzecz dotyczy oczywiście FACETA! Mam 19.5 lat i od roku mam chłopaka rok od siebie młodszego. To pierwszy związek dla nas obojga. Kochamy się niemożliwie i nie wyobrażam sobie świata bez niego, bez jego osobowości tak różnej od mojej. Jednak teraz ta osobowość stała się źródłem moich wątpliwości. Mój chłopak jest bardzo wrażliwy ale też bardzo skryty w sobie i zachowujący dystans w stosunku do innych ludzi. Prowadzi bardzo bogate życie wewnętrzne i niewiele okazuje na zewnątrz. Dla mnie jest niesamowicie czuły, wspiera mnie i zawsze mogę na niego liczyć, ale... ma zdecydowanie mniejszą potrzebę bliskości niż ja. Mówi się, że to faceci zawsze nalegają na kontakt fizyczny, ale on zachowuje się tak jakby tego nie potrzebował. Owszem, przytuli, pogłaszcze, potrzyma za rękę, może godzinami patrzeć mi w oczy, powtarza jaka jestem "piękna" - takie czułości, jednak to ja zawsze inicjuję pocałunki i bardziej gorące pieszczoty. Byliśmy razem na wakacjach i widziałam, że w pewnych sytuacjach widocznie reaguje jego męskość, ale powiedział mi że kochać chce się po ślubie i że chciałby zwolnić tempo.
Ja też nie chcę jeszcze seksu i uwierzcie mi, nie jestem nachalna - wręcz przeciwnie, gdy widzę, że on nie chce bliskości nie nalegam, ale jest mi niemożliwie przykro, czuję się nieseksowna i niepożądana, czasem się rozpłaczę i tyle zostaje z namiętności.
Nie czuję się gotowa na rozmowę z nim na ten temat. Boję się, że on w swojej potrzebie robienia wszystkim ludziom dobrze, zmuszałby się do bliskości aby mnie uszczęśliwić. To byłoby naprawdę w jego stylu.

Co więc powinnam zrobić, jak się zachować i czy to w nim jest problem, czy we mnie?...
Czy niedopasowanie temperamentów może być przyczyną rozpadu tak cudownego pod innymi względami związku?
Tutti
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 22:04

Re: Różnica temparamentów

Postprzez brunecia » 16 wrz 2012, o 10:11

Wiesz, jesteście w związku więc musicie umieć pogadać na każdy temat, o seksie także. Co do utrzymaniu czystości do ślubu- ekstra (chociaż ja jestem przeciwna temu),mówisz, że nie chcesz seksu tylko pieszczoty, może facet broni się przed nimi bo wie, ze jak już sobie pozwolicie na pieszczoty to ciężko będzie sobie odmówić seksu?
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]