Ratujcie, mam problem !

Nie wiesz w co się ubrać? Zastanawiasz się jakie panują trendy w modzie? W tym dziale odpowiemy Ci na wszystkie pytania związane z modą.

Ratujcie, mam problem !

Postprzez dzida777 » 30 sie 2012, o 13:41

Ostatnio gdy byłam u brata na imprezie zabrudziłam białą bluzkę. Gdy wróciłam do domu polałam ją Ludwikiem i uprałam ją dopiero na drugi dzień po południu. Gdy wysuszyłam bluzkę zobaczyłam że są na niej okropne plamy, wyglądają trochę jakby po tym Ludwiku. Wymoczyłam w vanishu ale to nic nie pomogło . Co robić ?
dzida777
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 13:36

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez dzo » 30 sie 2012, o 13:46

ludwik na pewno Ci plam nie zostawił ;)

a czym zabrudziłaś ubranie ??
dzo
 

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez lokowka » 31 sie 2012, o 11:59

Mi też kiedys ludwik zostawił plamy, bo za długo zwlekałam z wypraniem tej polanej plamy i jakoś wsiąkł czy coś no i już się nie sprało. To chyba za mocny płyn na plamy, teraz jak mam bluzkę brudną np. od tłuszczu, to używam tańszego, rzadszego płynu do zmywania i jest ok.
Avatar użytkownika
lokowka
Fajna Kobietka
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 11:09

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez dzo » 31 sie 2012, o 15:29

aż uwierzyć nie mogę...

a jakiego koloru plamy ten Ludwik zostawia ??
dzo
 

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez charakterna » 11 wrz 2012, o 16:41

Też pierwsze słyszę , że Ludwik zostawia plamy. Tymbardziej że metoda przekazywana z pokolenia na pokolenie , a co za tym idzie jest skuteczna.

A.
Avatar użytkownika
charakterna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez monikaa » 11 wrz 2012, o 17:05

Zdziwilo mnie to... Chociaz ja ostatnio poplamilam biala bluzke winem... Moze nie poplamilam, wylalo mi sie, przez cala bluzke mialam czerwony zaciek;( myslalam, ze nic nie da sie z tym zrobic... A tu tak prosta metoda a po plamie ani sladu!! I upralam ja dopiero po dwoch niach, bo wrocilam wtedy z podrozy i nawet nie zauwazylam. Zasypalam ja proszkiem do bialego i zalalam wrzaca woda z czajnika, polezala 20min i wszystko puscilo ! :)
monikaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 sie 2012, o 15:05

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez taka-Ja » 12 wrz 2012, o 12:36

Ludwik, jak się go zostawi i nie wypłucze, może zostawić takie jakby zacieki. Wokół plamy zostaje taka jakby obwódka. I to zostawia każdy płyn do naczyń, nie tylko Ludwik. Ja już teraz dobrze spłukuję płyn, w ogóle nie leję go za dużo, tylko kropelkę. A co do problemu autorki, radzę Ci skropić wodą plamę, potrzeć mydełkiem odplamiającym, zostawić na 15 minut i wyprać. Powinno pomóc :)
taka-Ja
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:20

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez lauraa » 14 wrz 2012, o 12:32

Są różne specyfiki które doskonale radzą sobie z takimi różnymi plamami. Możesz kupić w pierwszym lepszym sklepie i wyprać. Powinno pomóc.
lauraa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 16:14

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez myszencja » 14 wrz 2012, o 12:41

Ja bym Ci poleciła poszukać takiego mydełka odpamiającego, działa super, ale zupełnie nie pamiętam, jak się nazywa...
myszencja
 

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez aniama87 » 17 wrz 2012, o 11:16

mydełka odplamiające to dobry pomysł - poszukaj w jakimś sklepie z chemią gospodarczą.
aniama87
 

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez karmalina » 18 wrz 2012, o 09:45

Jakim vanishem próbowałaś to usunąć? Spróbuj może z oxy active. Słyszałam też, że zwykła soda oczyszczona działa, ale sama nie miałam jeszcze potrzeby wypróbowania tego sposobu.

Ko­bieta łat­wiej przyz­na, że nie ma rac­ji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.
Avatar użytkownika
karmalina
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 09:14
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ratujcie, mam problem !

Postprzez natka1234 » 19 wrz 2012, o 20:16

Może wybielacz, ace?

Moda i Uroda- Odkrywaj swoje inspiracje z Stylowi.pl
natka1234
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 20:06
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], magda04011989