mój pierwszy raz... rada ?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

mój pierwszy raz... rada ?

Postprzez ewelina_33 » 27 wrz 2012, o 20:36

Mam 17 lat i chciałabym rozpocząć życie seksualne jednak troche sie boje. wiem ze sa srodki antykoncepcyjne jednak i tak boje sie o ciaze, jestem taka mloda, gdyby mama sie dowiedziala, niewiem co by zrobila...:(
czuję że juz dojrzałam do seksu, brak mi tylko chłopaka którego obecnie szukam..
poradźcie coś na temat pierwszego razu.
czy to boli, czy krawi kiedy przebija się błona, jak to wygląda?
ewelina_33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 20:02

Re: mój pierwszy raz... rada ?

Postprzez mycha25 » 27 wrz 2012, o 20:42

Moja pierwszą radą będzie to żebyś najpierw znalazła fajnego chłopaka a potem myślała o seksie.Nie warto tego robić z pierwszym lepszym.Myślę że jednak masz jeszcze czas i że nie jestes do końca pewna.
Co do Twoich pytań to tak,pierwszy raz boli i raczej nie należy do najcudowniejszych przeżyć na ziemi jak to pokazują w filmach dlatego lepiej to przeżyć z kimś kogo się kocha i komu się ufa bo inaczej może zostać tylko niesmak i wyrzuty do końca życia.
Jeśli chodzi o krwawienie to raczej indywidualnie.Czasem to bedzie troszkę,czasem więcej a może się zdarzyć że praktycznie w ogóle.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: mój pierwszy raz... rada ?

Postprzez elaaa » 27 wrz 2012, o 22:20

Też radze sie nie spieszyc...tym bardziej, że napewno jest odczuwalny ból- kwestia indywidualna jak mocny...poza tym jest to w jakis sposob stresujace i dodatkowo jak to robi z osoba, do ktorej nie ma sie pełnego zaufania moze nie byc miłym wydarzeniem jak sie wydaje....
Avatar użytkownika
elaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 22:10

Re: mój pierwszy raz... rada ?

Postprzez Armigor » 27 wrz 2012, o 22:49

Bez chłopaka będzie ci cieżko :D oczywiście żartuje z byle kim tego nie rób tymbardziej ze bedzie to przeżycie którego nigdy nie zapomnisz więc lepiej żeby było przyjemnie wiedz ze nawet jeżeli rozstaniesz sie z chłopcem z którym stracisz dziewictwo i będziesz miała innych to i tak tego pierwszego nie zapomnisz Co do krwawienia ja miałam bardzo skompe ale ból był niesamowity poplakalam sie jeszcze przez jakis czas potem tez bolało niewiem czy wiesz ale od pierwszego razu do kolejnego zbliżenia powinno minąć ok 6 tygodni na zabliznienie rany Proponuje ci jeszcze poczekać i nie podejmować decyzji pochopnie i na wzgląd na koleżanki wiedz ze dziewczynki często chwała sie rzeczami których nie robiły :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: mój pierwszy raz... rada ?

Postprzez lia23 » 28 wrz 2012, o 09:28

poczekaj na tego właściwego chłopaka, żebyś nigdy nie żałowała swojej decyzji:) jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to są one bardzo dobry zabezpieczeniem przed ciążą i jeśli bierze się je regularnie to nie powinnaś zajść w ciążę, radzę poczekać ze współżyciem i się nie spieszyć, to jest poważna decyzja, jeśli czujesz się nie dojrzała do tego to tym bardziej poczekaj:)
lia23
 

Re: mój pierwszy raz... rada ?

Postprzez RougeBloo » 1 paź 2012, o 08:47

Ja swój pierwszy raz miałam w wieku 16 lat, z moim obecnym chłopakiem, który też miał swój pierwszy raz właśnie ze mną. Dużo o tym rozmawialiśmy, byliśmy po pół roku związku i doszliśmy razem do wniosku, że jesteśmy oboje gotowi na to, żeby wejść na wyższy etap. Stresu i strachu było co nie miara! Serce waliło mi jak młotem, ale było warto.

Mi krew nie leciała, czułam tylko potworny ból, jakby mnie tam na dole rozrywał. Oczywiście to sprawa indywidualna, każda odczuwa to inaczej, jedną boli, drugą nie.

Przede wszystkim nie szukaj chłopaka na siłę, bo Ty już chcesz seksu. To nie jest bomba zegarowa, która zaraz wybuchnie - poczekaj na tego jedynego, właściwego faceta, dopiero potem oboje myślcie o seksie. Oczywiście nie od razu po pierwszej randce, przynajmniej kilka miesięcy poczekajcie, aż będziecie wiedzieli, że Ty to TA, a on to TEN - wtedy satysfakcja i TO uczucie po jest wspaniałe :)

To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące.

KOCHAM!
♥♥♥
Obrazek
Avatar użytkownika
RougeBloo
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 17:05

Re: mój pierwszy raz... rada ?

Postprzez alice10 » 1 paź 2012, o 13:18

z pierwszym razem warto zaczekać na właściwego chłopaka. Ważne żeby nie wstydzić sie z nim porozmawiać o tym i ogólnie rozjaśnić swoje wątpliwości i obawy. Naprawdę duzo znaczy jeśli od drugiej osoby możemy uzyskać wsparcie i co ważne wyrozumiałość. W końcu pierwszy raz bedziemy pamiętać na długo. A seks w końcu nie ucieknie - jak nie teraz to później:)
alice10
 

Re: mój pierwszy raz... rada ?

Postprzez ona-3-slask » 1 paź 2012, o 19:20

niespiesz sie bo takla "moda"
jakbym miała 18l znow(bo ja tyle miałam jak był pierwszy raz)poczekałabym jeszcze
ona-3-slask
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 10:31
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]