psychologia

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

psychologia

Postprzez Porcelain » 21 sty 2012, o 19:32

Czy słyszeliście o poradach psychologicznych przez internet? Co o tym sądzicie? Czy ktoś korzystał?
Porcelain
 

Re: psychologia

Postprzez dzo » 22 sty 2012, o 19:17

nie korzystałam i nie słyszałam

na jakiej to zasadzie się odbywa ??
dzo
 

Re: psychologia

Postprzez Porcelain » 23 sty 2012, o 14:00

Troszkę, czytałam o tym.
Sesje są prowadzone przez skype, gg lub e-maila.
Przelewa się pieniądze na konto psychologa i umawia sie na termin w którym ma sie odbyć rozmowa
Porcelain
 

Re: psychologia

Postprzez dzo » 23 sty 2012, o 18:35

a ma się jakąś pewność, że po drugiej stronie komputera siedzi osoba z tytułem naukowym i odpowiednim wykształceniem ??
dzo
 

Re: psychologia

Postprzez Hakiruono » 25 sty 2012, o 10:40

Nie wyobrażam sobie rozmowy o ważnych sprawach osobistych na odległość. Do tego potrzebuję po prostu kontaktu wzrokowego i obecności przy sobie drugiej osoby.
Hakiruono
 

Re: psychologia

Postprzez pawla » 26 sty 2012, o 13:41

Raczej nie skorzystam, wolę być pewna, że mam na przeciwko prawdziwego specjalistę, który ma odpowiednie kwalifikacje do udzielenia mi pomocy : )
pawla
 

Re: psychologia

Postprzez tosia » 27 sty 2012, o 12:38

Nie jest to taki zły pomysł. Dla osób, które są bardzo zamkniętę może i łatwiej byłoby się otworzyć będąc anonimową osobą. Tylko własnie, skąd pewność, że po drugiej stronie jest specjalista.
tosia
 

Re: psychologia

Postprzez nesca » 27 sty 2012, o 14:58

psycholodzy w większości tylko wyciągają kasę. Na pewno są tacy którzy rzeczywiście pomagają, aczkolwiek nie można popadać w zbyt długie grzebanie się w przeszłości, albo wieczne analizowanie wszystkiego. Najczęściej (poza naprawdę cieżkimi przypadkami jak np. depresja, strata bliskiej osoby), do psychologów chodzą ludzie, którzy nie wiedza co ze sobą zrobić, a tak przynajmniej ktoś będzie na nich zwracał uwagę przez te 60 płatnych minut. A przez internet... coraz więcej rzeczy jest teraz zdalnych, więc moze na skype ma to sens, ale pomyslcie same - przecież większość rzeczy mówimy ciałem, anie słowem, a przez internet ciała nie widać.... No takie jest moje zdanie
nesca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 sty 2012, o 14:34

Re: psychologia

Postprzez Baśka1971 » 2 lut 2012, o 11:27

Porcelain napisał(a):Troszkę, czytałam o tym.
Sesje są prowadzone przez skype, gg lub e-maila.
Przelewa się pieniądze na konto psychologa i umawia sie na termin w którym ma sie odbyć rozmowa


A skąd wiadomo, że po drugiej stronie jest psycholog, a nie np. licealista, który chce sobie dorobić kilka groszy?
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: psychologia

Postprzez evek » 4 lut 2012, o 10:41

O psychologicznej pomocy on-line można przeczytać na stronie http://www.pilumnus.dl.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=31
evek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 10:33

Re: psychologia

Postprzez Baśka1971 » 8 lut 2012, o 10:33

Nono być może ciekawa opcja. Ale to chyba bardziej właśnie jak telefon zaufania, a nie jakieś psychoterapie. Świat idzie do przodu więc muskiało się coś takiego w sieci pojawić. Ja się jedynie obawiam, ze będzie się także pojawiało wiele osób, które oszukują w sieci. Chyba że pojawią się regulacje prawne (a może już są?).
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: psychologia

Postprzez ada » 22 mar 2012, o 22:05

hmm, może jestem staroświecka ale wydaje mi się że duża rolę w takich rozmowach odgrywa sama obecność drugiej osoby przy Tobie...

Polecam Salon kosmetyczny Poznań dla poznanianek i nie tylko.
ada
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 23:18

Re: psychologia

Postprzez KaroLina » 23 mar 2012, o 15:33

nie wiadomo czy po prostu ktoś nie chce sobie dorobić i nie oferuje takich rozmów bez żadnego wykształcenia, może lepiej zainwestować w 'normalnego' psychologa z którym można porozmawiać twarzą w twarz w gabinecie
Avatar użytkownika
KaroLina
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 14:58

Re: psychologia

Postprzez vicky0019 » 23 paź 2012, o 21:45

Baśka1971 napisał(a):
Porcelain napisał(a):Troszkę, czytałam o tym.
Sesje są prowadzone przez skype, gg lub e-maila.
Przelewa się pieniądze na konto psychologa i umawia sie na termin w którym ma sie odbyć rozmowa


A skąd wiadomo, że po drugiej stronie jest psycholog, a nie np. licealista, który chce sobie dorobić kilka groszy?


No właśnie - lepiej udać się do normalnego psychologa. Dobra i tania jest pani Anna Rekel z Krakowa.

Ostatnio edytowano 19 lis 2013, o 18:56 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: psychologia

Postprzez Madzia » 24 paź 2012, o 10:39

a ja myślę, że to bardzo dobry pomysł - dostosowujesz godziny kiedy Ci pasuje, nie wychodzisz z domu - czyli czujesz się komfortowo, a zawsze jest ryzyko, że trafisz na jakiegoś palanta - niezależnie czy będzie miał to mgr przed nazwiskiem, czy nie
Avatar użytkownika
Madzia
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 10:22

Re: psychologia

Postprzez melinda » 24 paź 2012, o 11:15

W sumie można zacząć od rozmowy telefonicznej a jeżeli będzie nam odpowiadać to wtedy zacząć się spotykać. Też jestem zdania, że w terapii obecność drugiego człowieka jest istotna choćby dlatego, że więcej trzeba włożyć, żeby rozmawiać z kimś w cztery oczy o swoich problemach niż przez telefon. A przecież o to chodzi.

Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
melinda
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:44
Lokalizacja: Sopot
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]