Smażenie - co robić?

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Smażenie - co robić?

Postprzez OlgaKot » 4 paź 2012, o 00:07

Słuchajcie kobietki.

Jak sobie radzicie ze smażeniem? U mnie tragedia. Tłuszcz pryska, łatwo się poparzyć, albo spalone albo surowe. Nie wiem, może to wina oleju, może patelni, może narzędzi? Jak sobie z tym radzicie? Pewnie nie ma złotego środka, ale może jakieś złote myśli?

Pozdrawiam,

Olga
OlgaKot
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 00:03

Re: Smażenie - co robić?

Postprzez aga.ta » 14 paź 2012, o 19:02

poszukaj w sklepach tego typu "przykrycia" na patelnię - u mnie sprawdza się rewelacyjnie, nic nie pryska i nie parzy: http://aga-dom.pl/index.php?main_page=p ... ts_id=2667, a odnośnie umiejętności/a raczej ich braku - ja staram się trzymać ściśle tego, co podane jest w przepisie, jak ma być na głębokim tłuszczu, to tak robię, jak na wolnym ogniu, to też. dopóki nie zdobędziesz doświadczenia, trzymaj się przepisów ;) powodzenia!
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: Smażenie - co robić?

Postprzez pomcia » 14 paź 2012, o 21:08

A co smażysz? Co tak pryska? Jak kładziesz na tłuszcz mięso naszpikowane wodą, to nie ma się co dziwić.
pomcia
 

Re: Smażenie - co robić?

Postprzez m.alutka » 28 paź 2012, o 23:31

Spróbuj dodać przy smażeniu odrobinę soli to pomaga.

A co do postu wyżej... w 100% się zgadzam. Jeśli mięso jest naszpikowane wodą to nie ma siły, będzie pryskać. Jeśli już to postaraj się kupować sprawdzone produkty :)
m.alutka
 

Re: Smażenie - co robić?

Postprzez kukilka » 5 lis 2012, o 09:45

Pierwsza podstawowa kwestia to tłuszcz - musi być dobrej jakości, najlepiej rzepakowy, ponieważ się nie przypala tak szybko, wolniej traci swoje właściwości odżywcze itd.
Patelnia na którą wlewasz olej musi być całkowicie sucha. Potrawy kładziesz na rozgrzany tłuszcz, ale trzeba pilnować by się nie przypalił. Nie wrzuca się nic na tłuszcz z wysokości, rzeczy raczej się kładzie na oleju. Jeśli to co smażysz jest mokre to niestety tłuszcz będzie pryskał (dlatego dobrze jest przed smażeniem osuszyć mięso, sajgonki, warzywa... cokolwiek).
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników