Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy :(

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy :(

Postprzez mloda20 » 5 sie 2012, o 01:11

Witam, mam bardzo poważny problem.
Miesiączkuję nieregularnie od kiedy pamietam, ale czas między miesiączkami nigdy nie przekraczał półtora miesiaca.
Zaczęło się od tego, że odczuwałam swędzenie na wargach sromowych, nastepnie robiły mi się tam ranki i miałam dziwne upławy. (leczyłam się maścią clotrimazolum)
Obserwowalam jaki śluz powstaje w jakiej fazie cyklu i wychodzi na to, że u mnie owulacja wypada w dzień, w którym powinnam dostać okres. Czyli przez miesiac mam fazę przedowulacyjną, a gdy powinnam dostać okres jak normalny człowiek (czyli po około 30 dniach) ja mam owulację. Potem zazwyczaj po 2 tygodniach od tego dostaję okres.
Obserwując swój sluz zobaczyłam, że byly w nim jakies białe grudki. Nie mam pojęcia, dlaczego. Przypuszczam, że to mogła być grzybica pochwy.
3 miesiace temu pierwszy raz mi sie zdarzyło, że w czasie, gdy normalnie kobieta miałaby okres (czyli owulacja u mnie) to ja zaczęłam plamić. Brunatne plamienia ze skrzepami. (raz były takie, a raz sama krew) Wystraszyłam się, zaczełam panikować, że to ciąża. 2 tygodnie potem dostałam okres. I tak zdarzylo się jeszcze 2 razy z rzędu. (z tym, że ostatnio okres mam już co 2 miesiące, 2 i pół...) I teraz znowu wychodzi, że okres będę miała co drugi miesiąc. Rozmawiałam z mamą na ten temat i powiedziała mi, że mogę mieć albo torbiele, albo nadżerkę. Podobno te brunatne plamienia to plamienia owulacyjne. Nie mam pojęcia co to może być, czy miala któraś z pań coś podobnego, lub potrafi jakoś pomóc? Proszę o pomoc, bo od wizyty u ginekologa dzieli mnie jeszcze miesiąc. Pozdrawiam gorąco. :)
mloda20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 00:54

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez Tinuviel » 5 sie 2012, o 13:22

Dziwię się, że dopiero teraz udajesz się do ginekologa...

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez Alternatice » 6 sie 2012, o 19:49

Niestety wydaje mi się, że w takiej sprawie pomoże jedynie ginekolog. Lepiej nie sugerować się diagnozami innych osób (nawet mamy), gdyż mogą być one mylne.

Alternatice
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 lip 2012, o 18:23

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez nina19 » 6 sie 2012, o 22:28

Mi się teraz też prawie dwa miesiące spóźnia okres i też martwię się , że to ciąża.
Roiłam 5 testów, ale nie wiem kiedy teoretycznie mogłam zajść w ciążę, bo ostatnio często się kochaliśmy, dlatego przypuszczam , że ostatni stosunek to teoretyczne zapłodnienie więc jeszcze przeczekam parę dni i robię ostatni test, a potem ide do ginekologa, bo nie ma co dalej z tym zwlekać, tobie też radze idź do lekarza, bo to może być coś poważnego.
nina19
 

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez maryska » 9 sie 2012, o 15:57

czesc ;)
mam problem.. Kochalam sie z swoim chlopakiem 17.07 dostalam okres 21.07 a powinnlam dostac 27.07 kochalismy sie bez gumki ale zawsze uwazamy nigdy nie konczy we mnie zawsze ucieka . podczas okresu bardzo bolaly mnie jajniki to jest normalne podczas okresu dlatego sie nie marwilam ale dalo mi do myslenia ze o kilka dni za wczesniej dostalam okres dlatego 5 dni pozniej po skonczeniu mi sie okresu zrobilam test okazal sie negatywny lecz do dzisiaj odczowam bole jajnikow z poczatku myslalam ze to przez moje praktyki w sklepie poniewaz musialam podnosic towar itd. nie wiem czy to moze byc ciaza ? objaw nie mam zadnych wymiotow od czasu do czasu zawroci mi sie w glowie lecz np. moja ciocia dopiero w 3 miesiacu ciazy miala objawy moja mama podobnie .. boje sie ze i ja tak moge miec.. odp mi prosze ;) :|
maryska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 15:18

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez witch » 9 sie 2012, o 20:08

:witch

Maryska, nie wiem na pewno ale wydaje mi się że nie powinnaś się niepokoić tym wcześniejszym okresem.Raczej poszłabym do lekarza z tymi jajnikami, nie powinny boleć po okresie. Zawsze warto pójść do gina by się uspokoić gdy okaże się że jest ok.

Młoda20, koniecznie do lekarza. Ja bym poszła i prosiła o przyjęcie poza kolejnością ze względu na objawy. Wiesz, kiedyś poszłam na rutynową wizytę i okazało się że mam niezłośliwy nowotwór. Operacja, szpital, po co Ci to? Zbadaj się.

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez bata » 11 sie 2012, o 16:43

Co racja to racja, nie ma co zwlekać bo można sobie zaszkodzić i to bardzo, mnie kiedyś uratowała wizyta przed zabiegiem, udało się torbiel zlikwidować tabletkami ale jeszcze chwila i lekarz powiedziała że nadawałby się tylko do operacyjnego usunięcia.
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez stokrotka1011 » 30 sie 2012, o 12:15

Ja też tak miałam tylko byłam głupa, że od razu nie poszłam, teraz mam problemy zajściem w ciąże

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
stokrotka1011
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 12:35

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez Alternatice » 21 lis 2012, o 03:16

W takich sytuacjach najlepiej jest reagować natychmiast.

Alternatice
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 lip 2012, o 18:23

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez martula11 » 21 lis 2012, o 14:39

musisz udać się do ginekologa...

Lajkujcie mój profil
martula11
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 22:55

Re: Nie wiem co mi jest - miała tak któraś z pań? :( Pomocy

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 22 lis 2012, o 15:43

Możesz mieć coś nie tak z hormonami, wtedy ginekolog Ci to powie. Nie ma co od razu katować się myślami o torbielach. Nieregularne miesiączki mogą być efektem zbyt dużej ilości męskich hormonów w Twoim organiżmie. Najlepsza jest wizyta u lekarza, niestety jeśli ma być ona za miesiąc to nic dziwnego, że powoli panikujesz.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]