Cytaty zamiast życzeń?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Cytaty zamiast życzeń?

Postprzez Tinuviel » 20 wrz 2012, o 12:23

Hej Kobietki,

Co sądzicie o cytatach zamiast życzeń ślubnych, na kartkach dla nowożeńców?

Mi się wydaje to bardzo ciekawym pomysłem. Sama uwielbiam czytać czasem różne cytaty w internecie i je zapamiętywać. Można w nich odnaleźć wiele prawdy, niektóre idealnie odwzorowują nasze myśli, nasz światopogląd. A w formie życzeń ślubnych ujmują w słowa nasze własne życzenia dla młodej pary... Czasem ciężko ubrać myśli w piękne słowa.

Dostępnych jest kilka stronek w internecie z takimi propozycjami.

Przykładowe cytaty:

Miłość to spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca.
-Anonim

Prawdziwa miłość podobna jest do pierścienia, a pierścień nie ma początku i nie ma końca.
-Przysłowie rosyjskie

Ten czar musi trwać - jak wtedy, kiedy po raz pierwszy całowali się, kiedy po raz pierwszy, wzięli się za ręce. I dopiero wtedy jest pełne szczęście i ciągła radość.
- Mieczysław Maliński

Są dwa serca ich ciągłe, nieustanne bicie zdaje się w dwóch jestestwach jedno tworzy życie, łańcuch który nas wiąże, los nie skruszy zmianą, będą bić zawsze razem, albo bić przestaną.
- George Byron

Wiele jest takich cytatów, więc zawsze można znaleźć coś odpowiedniego.
Co sądzicie o takiej formie? :-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cytaty zamiast życzeń?

Postprzez brunecia » 23 wrz 2012, o 09:43

Bardzo mi sie podoba. Lepsze to od oklepanych życzeń....
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Cytaty zamiast życzeń?

Postprzez akszym23 » 3 paź 2012, o 10:55

Jasne, że lepsze:)
Ja miałam problem ze znalezieniem fajnych życzeń, wszystkie jakieś bezsensowne, oklepane. A cytaty to coś ciekawsze:)
akszym23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 10:37

Re: Cytaty zamiast życzeń?

Postprzez deneris90 » 4 paź 2012, o 11:37

Mi też bardziej podoba się taki pomysł, zwłaszcza że życzenia często są takie same. A cytat skłania do przemyśleń i jest swego rodzaju dedykację :)

deneris90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 11:33

Re: Cytaty zamiast życzeń?

Postprzez sun979 » 16 paź 2012, o 18:04

Ja jestem za połączeniem życzeń z cytatem. Życzenia to życzenia. Często można już kupić kartkę z cytatem lub wierszykiem na górze, a poniżej życzenia. Taką kartkę właśnie dawałam ostatnio... ;)
sun979
 

Re: Cytaty zamiast życzeń?

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 17:00

Nie wystarczy KOGOS pokochać,trzeba również umieć wziąć te MIŁOŚĆ w ręce i przenieść ją przez całe ŻYCIE.
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]