TRUDNE ROZMOWY

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

TRUDNE ROZMOWY

Postprzez karolka1 » 6 gru 2012, o 22:43

Jak zacząc rozmowę o seksie i antykoncepcji z młodą, zbuntowaną dziewczyną ?
Czy 16 lat to dobry wiek na taką rozmowę ?
Jeżeli ze swoimi dorastającymi dzieciakami rozmawiałyście powiedzcie coś co mogło by mi pomóc.
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: TRUDNE ROZMOWY

Postprzez stas24 » 6 gru 2012, o 22:45

Idziesz do pokoju i walisz prosto z mostu :D
Na poważnie, co ma być to będzie :)

TO TYLKO NICK - NIE JESTEM FACETEM:D tamron 18-200
stas24
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 gru 2012, o 22:31

Re: TRUDNE ROZMOWY

Postprzez karolka1 » 7 gru 2012, o 23:24

W takim wypadku to się zacznie kłótnia w ciagu 5 minut i po rozmowie. Ja chciałabym wiedzieć że ona tej rozmowy potrzebuję , bo może juz wie wszystko i nie jest jej to potrzebne.
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: TRUDNE ROZMOWY

Postprzez Kassandra » 8 gru 2012, o 08:35

To są trudne rozmowy dla rodziców. Ale nie dla dzieci. Dlatego opowiedz jej o tym najprościej jak możesz.

A Ty w ogóle jesteś częścią świata swojej córki? Macie jakieś wspólne zainteresowania, robicie coś razem i daje Wam to fajne emocje?

Jeśli chcesz z nią pogadać to zrób to wówczas, kiedy będziecie razem dobrze się czuć.
Nie chciałabyś pewnie, żeby nakładanie prezerwatywy kojarzyło jej się z mamą tłukącą kotlety w kuchni. Dlatego na przykład pójdźcie sobie razem na lody i zróbcie czas tylko na to.

Powodzenia i daj znać jak było.
K.
Kassandra
 

Re: TRUDNE ROZMOWY

Postprzez karolka1 » 10 gru 2012, o 10:56

Lubimy w spólne zakupy, chociaż zazwyczaj się róznimy w gustach to jest to miejsce gdzie w miarę możemy się porozumieć, często ustępuje bo wiem że moda w szkole to rodzaj akceptacji w środowisku.Podsunełaś mi dobry pomysł dziękuje, zbliżają się święta więc pewnie wspólne zakupy przed nami.Chociaż mam tremę przed taką rozmową dam znac jak poszło na pewno.Najwyżej wysmieje stara matkę, ale ja będe mieć pewność że starałam się wyjść na przeciw i może kiedyś sama przyjdzie o coś zapytać ....w końcu bunt nastolatki nie trwa wiecznie ;((
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: TRUDNE ROZMOWY

Postprzez Haribo » 10 gru 2012, o 20:18

Ja mam 20lat i moja mama dopiero ostatnio chciała ze mną porozmawiać o seksie i antykoncepcji.. trochę się spóźniła, bo w tym wieku już wiem to, co powinnam :)
Z mojego punktu widzenia gdybym miała 16lat chciałabym, żeby mama do mnie podeszła jak np. siedzę w pokoju sama i powiedziała "Chciałabym z Tobą o czymś pogadać tak na spokojnie. Jestem mamą i zastanawia mnie co wiesz o sprawach seksu i antykoncepcji. Nie chodzi o to, żeby Cię zdenerwować, po prostu jeśli czegoś nie wiesz, masz jakieś pytania to pytaj"
W dobie internetu tak naprawdę nastolatki wyszukają w googlach wszystkiego, czego są ciekawe - w moim przypadku tak było :) ale może córka będzie chciała się o coś zapytać, warto spróbować :)
Haribo
 

Re: TRUDNE ROZMOWY

Postprzez ameba00 » 14 gru 2012, o 12:24

Niestety większość rodzicow wstydzi się rozmawiać z dziećmi o antykoncepcji i seksie. Może ciągle wydaje im się, że ich pociechy są jeszcze dziećmi-ale dzieci coraz szybciej dojrzewają i wiedze czerpią od równolatków bądź z internetu.Niektóre nastolatki uważają, że wiedzą więcej na ten temat niż ich rodzice a dopiero w razie wpadki idą do nich z płaczem.
Avatar użytkownika
ameba00
Miła Kobietka
 
Posty: 77
Dołączył(a): 8 maja 2012, o 17:12
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]