jak uchronić faceta od alkoholizu

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

jak uchronić faceta od alkoholizu

Postprzez katarzyna13041993 » 16 gru 2012, o 18:31

Dziewczyny chciała bym się dowiedzieć czy którąś z was miała faceta alkoholika i go wyciągnęła z tego nałogu.. I teraz nie pije. Co żrobiłyście ? Ile walczyłescie, że wasz facet przestał pić?
katarzyna13041993
 

Re: jak uchronić faceta od alkoholizu

Postprzez elzbieta45 » 16 gru 2012, o 19:06

spytaj sie twojego faceta czy jest alkoholikiem . zapewne zaprzeczy . wiesz alkoholik musi dosiegnac dna aby zrozumiec ze jest uzalezniony i sam sobie nie poradzi . a zapewne nie uda ci sie namowic go na zadna terapie . Moj facet byl alkoholikiem i jest nim nadal wybrał sam butelke zamiast rodziny , ja odeszłam i nie walczyłam bo kazdy musi sam chciec podjac walke chciec przestac chciec sie zmienic . Zycze powodzenia jak uda wam sie pojsc na wspolna terapie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: jak uchronić faceta od alkoholizu

Postprzez Latualia » 16 gru 2012, o 23:14

Idea szczytna ale ciezka do zrealizowania, niestety Elżbieta ma racje alkohlik musi sobie zdawac ztego ze ma problem i chceic sie leczyc w innym wypadku nie da rady, poza tym alkohol tak kazdy nałog niszczy zycie rodzinne wiec musisz miec duzo siły i wiary zeby walczyc, tym bardziej ze sznase duze nie sa...

Avatar użytkownika
Latualia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 gru 2012, o 22:34

Re: jak uchronić faceta od alkoholizu

Postprzez elzbieta45 » 17 gru 2012, o 20:23

tak nie sa bo powodzenie zadne to jest tak jak porwanie sie z motyka na slonce . z alkoholem nie da sie wygrac
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: jak uchronić faceta od alkoholizu

Postprzez pildrajwer » 18 gru 2012, o 13:55

Ja na początku prosiłam, błagałam, żeby nie pił, ale to nic nie dawało i mój obecny mąż dalej pił. Pytałam dlaczego pije i tak dalej, ale jak prawie każdy facet mój w tym przypadku odpowiedział, że po prostu lubi. Powiedziałam, że trochę przegina, ale on na to nic. W końcu jednego dnia powiedziałam, że się wyprowadzam i zabieram dzieci i że jeśli się nie opanuje z alkoholem to nas straci. Po kilku dniach przyjechał do mojej mamy po mnie i powiedział, że teraz nie będzie w ogóle pił bo zdał sobie sprawę, że w ten sposób niszczył nasz związek :) Teraz jedynie co pije to lampkę szampana w nowy rok i nic więcej :)

pildrajwer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:46

Re: jak uchronić faceta od alkoholizu

Postprzez Kassandra » 18 gru 2012, o 15:36

Żeby uchronić faceta od alkoholizmu przeważnie wystarczy przestać być ofiarą.

To oczywiście wymaga odrzucenia historycznej roli: "jestem Matką Polką, więc cierpię."

K.
Kassandra
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]