ślub kościelny

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

ślub kościelny

Postprzez odmieniona. » 17 gru 2012, o 19:06

Witam . Zwracam się do Was z takim o to problemem :
Rok temu brałam ślub cywilny . Teraz chciałabym wziąść ślub kościelny . Mąż jest bardzo " za " tym pomysłem :) Jednak nurtuje mnie pare pytań :
1. Czy ksiądz w kościele może robić jakieś problemy ? ( nie mamy dzieci)
2. Chciałabym zrobić przyjęcie poślubne skromne w restauracji dla najbliższej rodziny ( 25 osób) bez poprawin .. miało by to wyglądać tak ,że po uroczystośći w kościele goście zaproszeni są do restauracji na obiad , kawa ,tort, zimna płyta ,alkohol , kolacja . Czy któraś z Was miała z tym do czynienia?

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca.
Avatar użytkownika
odmieniona.
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn - Kożle

Re: ślub kościelny

Postprzez depestele » 18 gru 2012, o 10:47

Ja Ci odpowiem tylko na pierwsze pytanie. Na drugie niestety Ci nie pomogę, ponieważ sama miałam huczne wesele, ale do rzeczy ;)

Ksiądz raczej nie powinien robić żadnych problemów, ponieważ nie ma ku temu żadnych podstaw. Jeśli będzie robił jakieś problemy to tylko te związane z kosztem ślubu.
depestele
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 10:42

Re: ślub kościelny

Postprzez bettti86 » 19 gru 2012, o 10:37

moja koleżanka miała takie przyjęcie, wynajęli mniejsza restaurację na maksymalna ilość osób chyba 30, w ten dzień restauracja dla innych obcych osób była zamknięta, mieli obiad i deser, wyszło całkiem sympatycznie, co do księdza to nie mam pojęcia jak to wygląda, ale mądry ksiądz raczej nie będzie się czepiał
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: ślub kościelny

Postprzez Babeczkowa_ewa » 21 gru 2012, o 12:58

U nas na naukach przedślubnym były 4 pary, z czego 3 już po ślubie cywilnym i tylko my bez ślubu ;-)) Raczej nie powinno być problemów, teraz wiele par wybiera taką kolejność. Co najwyżej zamiast dwóch spowiedzi, będziecie mieć jedną i tyle.

Przyjęcia są ok, też teraz bardzo popularna metoda podziękowania gościom za przybycie na ceremonię. Proponuję tylko w zaproszeniach zaznaczyć, iż przyjęcie ma formę poczęstunku, żeby wszyscy wiedzieli, że nie mają się nastawiać na tańce i hulanki całonocne ;-)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: ślub kościelny

Postprzez posterka » 23 gru 2012, o 15:32

Moim zdaniem ksiądz nie powinien Wam robić problemów ;) Ważne, że chcecie wziąć ślub kościelny. Poza tym w dzisiejszych czasach praktycznie każda para mieszka ze sobą przed ślubem, często też legalizują swój związek najpierw w usc.
Małe przyjęcie po ślubie to świetny pomysł. Też takie planujemy z narzeczonym. Jest szykownie, skromnie i bez pompy. Tylko najbliższa rodzina. A ważne, żeby to para młoda czuła się najlepiej. Poza tym zaoszczędzone pieniądze możecie wydać na przykład na fajną wycieczkę albo samochód.
______________________________________________________________________________
wczasy nad morzem
posterka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 gru 2012, o 15:26

Re: ślub kościelny

Postprzez izzabel » 28 gru 2012, o 11:48

Tak tylko że przed ślubem należy odbyć nauki przedmałżeńskie i z tymi problemami nie byłabym taka pewna, mój brat wziął tylko ślub cywilny i po narodzinach dziecka ksiądz nie chciał i nie ochrzcił dziecka. Musieli zmienić parafię.
Wszystko zależy od człowieka.
Avatar użytkownika
izzabel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]