woda mineralna - nowości

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

woda mineralna - nowości

Postprzez insearch » 24 cze 2010, o 15:25

hej, zbieram info i opinie o wodach mineralnych. Czy w wyborze wody przeważa dla was smak, czy wartości zdrowotne a może przyzwyczajenie?
Jasne, że wody różnią się od siebie: inna mineralizacja, źródło itp ale czy jesteście w stanie odróżnić marki wód mineralnych po smaku?
insearch
 

Re: woda mineralna - nowości

Postprzez BabskieSprawy.pl » 24 cze 2010, o 18:36

tak, potrafię odróżnić jedną wodę od drugiej, najlepszy dla mnie jest Żywiec niegazowany :)
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15

Re: woda mineralna - nowości

Postprzez Luśka » 3 lip 2010, o 16:54

czyli Adminka lubi wodę z kranu:P
bo żywiec to nic innego jak kranówka:) udowodnione badaniami:)
Luśka
 

Re: woda mineralna - nowości

Postprzez malinka » 6 lip 2010, o 08:01

ja ile razy nie poprosze o wode MINERALNA tyle razy wciskaja mi zrodlana tylko, ze droga:) ja pije polarisa, smakuje mi zwlaszcza w gorace dni. ale smaku raczej nie umialabym odroznic
malinka
 

Re: woda mineralna - nowości

Postprzez insearch » 7 lip 2010, o 10:55

powszechnie miesza się pojęcie mineralnej, ze źródlaną, masz rację. ale czy wysokozmineralizowaną można pić bez ograniczeń? tu chyba zdania są podzielone.

http://www.papilot.pl/article/3271/Woda ... dlana.html - widac, że najpopularniejsze wody zdrowotnych właściwości akurat nie mają. stąd ich neutralny smak
insearch
 

Re: woda mineralna - nowości

Postprzez malinka » 13 lip 2010, o 08:11

wody wysokozmineralizowane jak cisowianka maja slonawy posmak, to wlasnie przez mineraly. Dlatego pewnie chetniej pijamy zrodlana. Z nadmiarem mineralow to szczerze powiem, ze nie wiem.
malinka
 

Re: woda mineralna - nowości

Postprzez sen-kustosza » 23 lip 2010, o 13:08

Pijamy źródlaną, bo taka jest najczęściej najtańsza i najczęściej (także) sprzedaje się ja jako mineralną. Akurat Cisowianka to przykład wody o średniej mineralizacji, o ile pamiętam z butelki :))
A producenci czasami wykorzystują niewiedzę i piszą o wodzie "mineralnej", która tę nazwę zawdzięcza... dwutlenkowi węgla.
"swoją" wodę odróżnię po smaku.
sen-kustosza
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]