tabletki

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

tabletki

Postprzez smerfetkaa » 4 sty 2013, o 21:02

Wspomniałam już wcześniej o zmianie tabletek, ale mam jeszcze jedno pytanie. Tabletki które biorę są z 7 dniową przerwą. Jest 28 tabletek, a potem robie 7 dni przerwy. Te inne które chcę zmienić mają 24 powlekane i 4 tzw placebo. W ulotce nic nie pisza, lub nie odnalazłam, ale czy jak biore takie tabletki to czy po wzięciu tych placebo mam robić 7 dni przerwy czy od razu zacząć kolejne opakowanie? Czy któraś z was posiada takie tabletki? Proszę o pomoc bo w ogólę nie orientuje się o co tu chodzi. W tych z 7 dniową przerwą zazwyczaj 2-3 dnia przerwy dostaje okres, natomiast tutaj jest napisane w ulotce ze 2-3 dnia brania tych placebo czyli mi sie nie zgadza. Ponieważ z tamtym opakowaniem okres dostaje tak jakby 30-31 dnia miesiąca, a tutaj 26-27. klompletnie tego nie rozumiem.
smerfetkaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 gru 2012, o 16:21

Re: tabletki

Postprzez młoda.kobieta » 5 sty 2013, o 11:34

Tabletki placebo są po to abyś nie musiała pamiętać kiedy zakończyć przerwę w nie braniu tabletek. Bierzesz tabletki ciągle bez jakiekolwiek przerwy. Bynajmniej tak mi tłumaczył lekarz, ale lepiej jeszcze dokładnie poczytaj ulotkę, tam musi być wszystko napisane.
młoda.kobieta
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:24

Re: tabletki

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 9 sty 2013, o 11:41

Powinnaś przy zmianie tabletek poradzić się lekarza. To właśnie lekarz ginekolog mi dobierał tabletki i myślę, że on najlepiej by Ci to wytłumaczył.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]