zaproszenie od chłopaka

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

zaproszenie od chłopaka

Postprzez sarsowa » 26 lip 2012, o 20:11

Hej. Mam pytanie. Tzn w zasadzie swoje zdanie i chciałabym wiedzieć czy mam racje. Spotykam się z chłopakiem prawie rok, niedawno dostałam zaproszenie na ślub. Obydwoje mamy 22 lata, studiujemy i dorywczo pracujemy, w czym sęk... On twierdzi, że nie powinnam się dokładać (mam na myśli pieniądze) do koperty. Osobiście uważam to za nonsens. Skoro jesteśmy parą to dlaczego on ma pokrywać koszty? Za argument uznaje fakt ze gdyby szedł z koleżanką to byłby to kretyński pomysł żeby ona płaciła, jak dla mnie to jest mała różnica no ale.., kto ma racje wg Was? Dzięki za odp!
sarsowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 20:07

Re: zaproszenie od chłopaka

Postprzez Tinuviel » 27 lip 2012, o 02:08

Hm, ja osobiście w ogóle nie lubię jak ktoś za mnie płaci. Nawet ciężko mi się przekonać jak już z kimś jestem w związku. Ale też nie można przesadzać. Dlatego lubię jak płaci każdy co jakiś czas (a nie, że dzielić rachunek na pół) ;-)
Co do Twojej sytuacji to jeżeli Twój facet się upiera to nie bądź też zbyt twarda. Niektórzy faceci traktują to jak odbieranie im męskości ;-) A ślub to wyjątkowa sytuacja. Jeżeli nie chce to ja bym zostawiła to po jego myśli :-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: zaproszenie od chłopaka

Postprzez Solina » 28 gru 2012, o 18:50

Też uważam że nie musisz się dokładać. Oczywiście możesz z nim o tym porozmawiać. Powiedz mu jak się z tym czujesz. Ale proszę Cię nie upieraj się przy tym. Dla niego to może być kwestia honoru. Chłopaki chyba już tak mają. Mój mąż (jak był jeszcze chłopakiem) też zazwyczaj nie chciał żebym płaciła jak mnie gdzieś zabierał. A jak już szliśmy w dwie lub 3 pary to wiedziałam że nawet nie mogę o tym wspomnieć bo zrobiłabym mu przykrość przed innymi. Taki jakiś honorowy ten mój:) Ale w Twoim wypadku może być podobnie:)

Solina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 18:16

Re: zaproszenie od chłopaka

Postprzez elzbieta45 » 28 gru 2012, o 18:57

tak kazde z was ma racje bo nieraz czujemy sie w takich sytuacjach niezrecznie ale jesli twoj partner chce to sam niech pokryje kaszty prezentuw kopercie . Mozesz tez z nim porozmawiac o tym jak ty sie niezrecznie czujesz
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: zaproszenie od chłopaka

Postprzez oOosylwiaoOo » 4 sty 2013, o 15:42

Wiesz jak facet mówi, że nie potrzeba się dokładać do prezentu, to z jednej strony bardzo miłe. Ale wiem jak się czujesz, bo sama też byłam na weselu i też to przechodziłam. Wtedy pamiętam dokupiłam do prezentu drobnostkę (Pluszaka z datą ślubu) i puściłam multilotka:)
Chłopak nie miał nic przeciwko, nie był zły :) Bo to w końcu drobnostka, która ucieszy parę młodą, tym bardziej, że dziecko jest w drodze :)
oOosylwiaoOo
 

Re: zaproszenie od chłopaka

Postprzez elzbieta45 » 4 sty 2013, o 16:17

tak mozna o czyms drobnym pomyslec
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: zaproszenie od chłopaka

Postprzez bettti86 » 4 sty 2013, o 16:21

moim zdaniem nie musisz sie dokładac, ale jesli z tego powodu miałabyś nie spac po nocach to powiedz mu, że to dla Ciebie takie ważne, chyba nie zabroni Ci zrobic tego co chcesz :)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: zaproszenie od chłopaka

Postprzez Babeczkowa_ewa » 16 sty 2013, o 12:19

U nas było tak: jak szliśmy na wesele z Jego strony, to prezent dawał On, ja się nie dokładałam do koperty, za to jak szliśmy na wesele do kogoś z mojej rodziny, to z kolei On się nie dokładał. I tak było sprawiedliwie i dla nas naturalnie :)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: zaproszenie od chłopaka

Postprzez tasiaka » 17 sty 2013, o 22:36

Jeśli on stanowczo nie chce, żebyś się dokładała to zaproponuj że może ty kupisz jakąś piękną ręcznie robioną kartkę lub exploding box ( robi wrażenie! sprawdziłam na weselu w sierpniu :) ) i kupisz dla młodych dobre wino/kwiaty/ kupony lotto czy czego tam chcą. Ty nie będziesz miała wrażenia, że nie masz w to wkładu a on nie poczuje się urażony ;)
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]