Kynologia moja miłość

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Kynologia moja miłość

Postprzez Kikimora » 28 sty 2013, o 12:44

Psy to moja główna pasja. Od ponad dwudziestu lat zajmuję się nimi profesjonalnie, czyli mam hodowlę. Oznacza to prawie zupełny brak normalnego życia, czyli bark wakacji i pracę 24 godziny na dobę. Nie narzekam, bo robię to co lubię, a ponadto wciągnęła się w hodowlę cała moja rodzinka, czyli mąż, córka, syn. Gdyby ktoś miał pytania odnośnie karmienia, wychowania lub zdrowia pieska, to chętnie służę radą. Mam odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, że spokojnie mogę czasami pomóc, nawet wirtualnie :witch
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Kynologia moja miłość

Postprzez 456 » 28 sty 2013, o 19:28

Kikimora nadal trzymasz w niepewności co do rasy swoich psiaków. :) Cieszę się, że na forum jest ktoś kto zajmuje się hodowlą psiaków i przede wszystkim robi to co kocha.
Również robiłam to co kocham a mianowicie uwielbiam pracę z czworonogami. Teraz jestem na tzw. "urlopie". Współpracowałam z różnymi psiakami, dużymi, małymi ale głównie z "groźnymi" psami - szczególnie po przejściach i z ciężkim charakterem, których ciężko było "ujarzmić". Dzięki temu większości moim podopiecznym udało się uzyskać dyplomy.
Większość życia poświęciłam na pracy w schronisku dla zwierząt jako opiekun ośrodka, treser i pomocnik weterynarza. Więc miło, że Ty także poświęcasz się pracy przy zwierzakach.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Kynologia moja miłość

Postprzez Kikimora » 28 sty 2013, o 20:14

Obecnie od ponad chyba 10 lat hoduję miniaturowe bulteriery. Mam też suczkę acd do pilnowania i buldożka francuskiego kastrata, po przejściach.Mam tez pod opieka starowinkę sunię kundelka, ponieważ jej właściciel zmarł niedawno.
Cieszę się, że na babskim forum jest ktoś kto również jest psiarzem
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Kynologia moja miłość

Postprzez 456 » 28 sty 2013, o 20:40

Oo bull terriery, do tego miniaturki. Bardzo mi się podobają te psy, mają coś w sobie co uwielbiam -charakterystyczne pyszczki, siłę, ciężką historię i to nietypowe spojrzenie. Śliczne są po prostu ale sporo ludzi nie widzi w nich nic pięknego. My mamy amstaffkę w zasadzie jest mieszanką amstaffa z pit bullem i pit bull terriera blue. Niestety często jesteśmy atakowani przez przypadkowe osoby, że trzymamy "psy mordercy". Szkoda, że ludzie przylepiają takim psom etykietki zabójców. Ale z drugiej co się dziwić skoro trafiają w nieodpowiednie ręce... Musisz mieć ze swoimi czworonogami wesoło. Różna gromadka. :)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Kynologia moja miłość

Postprzez Kikimora » 28 sty 2013, o 20:50

Specyficzne są i dość wymagające. Potrzebują sporo ruchu i dużo wysiłku umysłowego także.Ludzie nie wiedzą co to za rasa i zazwyczaj mylą i pytają czy to pitbule :shock: .
Miniaturowe bulteriery są kochane, bardzo lubią dzieci i chętnie się uczą. Ostatnio zwariowaliśmy na Dogtrekkig. Uważam, że rozrywka przednia. Polecam wszystkim , którzy lubią aktywność z psem.Jak w tym sezonie czas, zdrowie i siły pozwolą to kilka razy powinniśmy wystartować rodzinnie.
A co do trudnych piesków, to najbardziej lubię adopciaki i takie po przejściach, czyli z trudnym charakterem. Duża frajda praca z takimi psami.Tez troszkę o tym wiem :P
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Kynologia moja miłość

Postprzez andorqa » 28 sty 2013, o 21:08

Posiadam dwa psy springer spaniele angielskie są wspaniałe i uwielbiam z nimi spacerować i pracować. Ras ta jest wymagająca bo myśliwska, więc wymaga dużo ruchu.

andorqa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 21:26

Re: Kynologia moja miłość

Postprzez Kikimora » 28 sty 2013, o 21:11

30 lat temu wyciągnęłam ze schroniska springer spaniela. Był miłością mojego życia. Wspaniała rasa. Cudne psy . Eksterierowo i psychicznie też
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron