PLASTRY EVRA, skutki uboczne

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

PLASTRY EVRA, skutki uboczne

Postprzez maaaaaag » 26 mar 2013, o 13:35

witam:)
od 3 miesięcy używam plastrów Evra. Przez pierwszy miesiąc przeżyłam koszmar zarówno ja jak i moi bliscy którzy na co dzień ze mną przybywają:p miałam okropne wahania nastrojów, wybuchy złości, wszystko mi przeszkadzało i denerwowało mnie. Teraz jest lepiej, jestem dużo spokojniejsza, ale wszystko mnie wzrusza. Z natury jestem osobą wrażliwą, lecz teraz wrażliwość ta jest bardziej wzmożona, często się rozklejam, czy też tak macie? Ponadto bolą mnie piersi, nie zawsze ale czasami tak, mam też trochę wzmożony apetyt (choć zawsze lubiłam jeść). Ciekawa jestem jakie Wy macie dolegliwości po tychże plastrach oraz czy także obawiacie się zajścia w ciąże mimo używania plastrów? bo ja się strasznie boję...oczywiście nie w momencie kiedy się kocham z moim partnerem. Zawsze mam myśli, czy przypadkiem nie zaszłam w ciąże. Tak naprawdę nie powinnam się obawiać, gdyż cierpię na hiperprolaktynemię, tzn że mam podwyższony z natury poziom prolaktyny, stanowi on dla mnie naturalną antykoncepcję. czy u której z was także stwierdzono taką dolegliwość?
proszę o odpowiedzi:)
maaaaaag
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 21:50

Re: PLASTRY EVRA, skutki uboczne

Postprzez lokowka » 26 mar 2013, o 19:23

Hej, używałam plastrów 9 miesięcy i nie zaszłam w ciążę, chociaż na początku miałam obawy :P na początku to samo co u Ciebie: wahania nastroju, płaczliwość, drażliwość itp. Mniej więcej po 3 miesiącu minęło :) przyklejałabym je dalej gdyby nie cena, 50zł na miesiąc to jednak drogo, poza tym pod plastrem zaczęły mi się robić odparzenia. Na początku szybko ten czerwony kwadracik bladł, pozniej już nie schodziło tak szybko i miałam na obu pośladkach 2 czerwone kwadraty i śmiałam się, że jestem znaczona jak krowa :P teraz biorę tabletki, chociaż długo się przed nimi broniłam
Zalety plastra, to oczywiście to, że nie musisz o nim pamiętać codziennie i nie ma ryzyka zajścia w ciążę przy wymiotach, biegunce czy przy braniu antybiotyków.

A i minusem jest jeszcze, że plaster dookoła strasznie się brudzi i ciężko zmyć ten ubrudzony klej.
Avatar użytkownika
lokowka
Fajna Kobietka
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 11:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]