Dietetyk

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Dietetyk

Postprzez Cukiereczek19 » 10 sty 2013, o 21:54

Co myślicie o pracy dietetyków ? Czy warto ich odwiedzać ?
Cukiereczek19
 

Re: Dietetyk

Postprzez 456 » 11 sty 2013, o 12:40

Nachodzi mnie od jakiegoś czasu żeby pójść na wizytę. Z ciekawości, bo dużo kobiet ich zachwala.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Dietetyk

Postprzez Cukiereczek19 » 11 sty 2013, o 12:50

Studiuję dietetykę ;-) Spróbuję Ci pomóc oczywiście w miarę możliwości ;)
Cukiereczek19
 

Re: Dietetyk

Postprzez 456 » 11 sty 2013, o 13:37

Oo, super. Przydałoby się coś zrzucić. ;) Męczę się od jakiegoś czasu, bo próbuję dobić do dawnej wagi. Na razie pozbyłam się 14-15kg i utknęłam w miejscu.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Dietetyk

Postprzez Cukiereczek19 » 11 sty 2013, o 13:58

Pierwsze pytanie : Czy jesteś osobą zdrową?
Kolejne : Jaki jest twój wiek?
Następne: Jak wygląda Twój dzień ? Co jesz, w jakich ilościach ? I czy wspierasz dietę ćwiczeniami ?
Mam nadzieję że się nie głodzisz ;-)
Cukiereczek19
 

Re: Dietetyk

Postprzez 456 » 11 sty 2013, o 14:33

Teraz to się zawstydziłam. :D


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Dietetyk

Postprzez Cukiereczek19 » 11 sty 2013, o 20:58

Nie ma powodu do wstydu ;-)
Cukiereczek19
 

Re: Dietetyk

Postprzez tred102 » 13 sty 2013, o 23:51

Dietetyk to interdyscyplinarny specjalista medyczny zajmujący się:

badaniem produktów żywnościowych
badaniem pochodzenia żywności
oceną wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia
stosowaniem zasad racjonalnego odżywiania się
planowaniem żywienia indywidualnego i zbiorowego dla wszystkich grup ludności
planowaniem żywienia dla osób zdrowych, w stanach chorobowych i w specjalnych stanach organizmu ludzkiego np. ciąża
planowaniem żywienia dla osób w różnym wieku
planowaniem jadłospisów - opracowywaniem diet żywieniowych
opracowywaniem metod leczenia zaburzeń żywieniowych nadwagi, niedożywienia
opracowywaniem procesu przygotowywania potraw i obróbki termicznej produktów żywnościowych
profilaktyką żywieniową chorób
leczeniem żywieniowym chorób
nadzorowaniem żywienia w placówkach żywienia zbiorowego.

Do pełnego wykonywania zawodu uprawnia uzyskanie stopnia zawodowego licencjata uzyskane na wyższych uczelniach medycznych.

fachadas de piedras - Pozdrowienia Mart1k4a
tred102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 23:48

Re: Dietetyk

Postprzez krysia19 » 28 sty 2013, o 19:56

Zawsze można zacząć od konsultacji online z dietetykiem. Świetną specjalistką w tej dziedzinie jest Pani Małgosia z Centrum Redukcji Nadwagi (to jest do niej kontakt). Można z nią skonsultować online plan dochodzenia do normalnej wagi.
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Dietetyk

Postprzez pragnienie » 2 lut 2013, o 19:44

Od zawsze zmagałam się z nadwagą - zaczęłam robić naprawdę głupie rzeczy (wymioty, diety kopenhadzkie, fajki - z tym walczę do dziś) dlatego mama zaciągnęła mnie do dietetyczki. Było warto nie powiem - od lutego do kwietnia schudłam 11 kg, to był 2010 rok, a do dziś nie ma efektu jojo ;)) Serio, było warto, motywacja wielka, znowu mam zamiar przerzucić się na zdrowy tryb odżywiania...:) No, ale 100 zł za wizytę nie moje;) Jednak słyszałam o poradniach dietetycznych, które są za darmo. Ciekawe:)

...bo o to chodzi, by sprawiać sobie przyjemność...
Avatar użytkownika
pragnienie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 19:10

Re: Dietetyk

Postprzez bettti86 » 5 lut 2013, o 10:19

dietetycy myślę, ze są potrzebni, ale warto też samu zgłębiać wiedzę w tym temacie, bo to przecież jest przydatne całe życie, potem wszystko co czego nauczymy się o zdrowym jedzeniu przekazujemy naszym dzieciom i od początku wpajać im zdrowe nawyki żywieniowe
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Dietetyk

Postprzez oklendo » 5 lut 2013, o 11:47

bettti86 napisał(a):dietetycy myślę, ze są potrzebni, ale warto też samu zgłębiać wiedzę w tym temacie, bo to przecież jest przydatne całe życie, potem wszystko co czego nauczymy się o zdrowym jedzeniu przekazujemy naszym dzieciom i od początku wpajać im zdrowe nawyki żywieniowe



Zgadzam się z Tobą w 100 %. Wszystkie informacje teraz są do znalezienia w internecie. Zamiast płacić dużo kasy dietetykom poszperajcie cierpliwie w sieci, a znajdziecie najlepszą dietą dostosowaną do waszych potrzeb i co najważniejsze zaoszczędzimy parę groszy :)

oklendo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 11:39

Re: Dietetyk

Postprzez Cecylia Sztabowska » 11 kwi 2013, o 14:03

Mam kiepską opinię na temat dietetyków bo naprawdę dobrego to ze świecą szukać, takiego któremu/j zależy na tym aby Ci pomóc a nie na tym by tylko zgarnąć kasę i zniknąć.

Do 12 Kilogramów W Miesiąc --> foreverslim.pl
Cecylia Sztabowska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 11:31

Re: Dietetyk

Postprzez maciejSz » 11 kwi 2013, o 22:47

Ostatnio endokrynolog mi powiedział że większość dietetyków to idioci:P Coś w tym jest. Patrzcie ponoć taki Dukan siedzi w więzieniu
Avatar użytkownika
maciejSz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 22:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]