Jelitka "-"

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Jelitka "-"

Postprzez rosa » 5 kwi 2013, o 18:12

Witam serdecznie !
Jestem tu nowa no cóż mam dopiero 15 lat, i... mam problem. Wczoraj dowiedziałam się, że mam nadwrażliwość jelit. I... właśnie jeżeli ktoś miał taką chorobę bądź wie, właśnie z tym wiąże się moje pytanie: Jakie dania mogę spożywać czego nie mogę wgl jeść, co mogę pić. I jeżeli ktoś przechodził tą chorobę to czy ktoś mógłby mi ją opsiać jak ją przechodził, może jakie leki spożywał, jak długo trwała itp. Jestem bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz :) :swing
rosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 18:01

Re: Jelitka "-"

Postprzez Madlen » 5 kwi 2013, o 19:25

nie obraź się ale z tym problemem powinnaś się zwrócić do rodziców i oni powinni iść z Tobą do dietetyka żeby Ci dietę ustalili, wtedy bęziesz wiedzieć co możesz a czego nie. To samo dotyczy leków, nie każdy ma takie same leki przy tej samej chorobie..
Ja ostatnio przechodziłam przez zapalenie żoładka, no po trochu coś podobnego, bo też jestem na diecie i np. nie mogę wogóle smażonego, owoce tylko dojrzałe żeby w żołądku nie wytwarzały się kwasy itd. itd... na pewno wolno Ci gotowane i duszone, raczej lekkie potrawy
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Jelitka "-"

Postprzez rosa » 6 kwi 2013, o 11:55

Tak byłam u lekarza ale jestem ciekawa jak przez tą chorobe się przechodzi. Może ktoś miał taką chorobę jakie dania spożywał :cooking . Przy tej chorobie nie ma żadnych różnych rzeczy do spożywania dla różnych osób. :)
rosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 18:01

Re: Jelitka "-"

Postprzez Madlen » 6 kwi 2013, o 13:23

Z tego co się orientuje to przy braniu leków i utrzymywaniu należytej diety do 3 mieśięcy powinno to ustąpić, ale i tak będziesz musiała uważać. Pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Jelitka "-"

Postprzez rosa » 7 kwi 2013, o 15:19

Dziękuję. Również pozdrawiam ! :)
rosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 18:01

Re: Jelitka "-"

Postprzez jtsm » 15 kwi 2013, o 20:41

Madlen napisał(a):Z tego co się orientuje to przy braniu leków i utrzymywaniu należytej diety do 3 mieśięcy powinno to ustąpić, ale i tak będziesz musiała uważać. Pozdrawiam:)


Też słyszałam, że dieta może to pomoc wyregulować, ale musisz uważać
jtsm
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]