Dysplazja

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Dysplazja

Postprzez maja1823 » 28 kwi 2013, o 08:40

Hej, dziewczyny. Czy ktoras z was ma problemy ze stawami? Ja mam wrodzoną dysplazje stawów biodrowych. Ostatnio zaczęły mi dokuczać biodra. Parę godzin spaceru, troche więcej aktywności i czuje je. Może ktoras z was tez tak ma, i ćwiczy? Niestety nie każde ćwiczenia mogę wykonywać. A przydałoby się tez zrzucić parę kg, stawy zwyczajnie są obciążone. Wizytę u ortopedy mam dopiero za miesiac :-). Albo już :-). Ale przez ten czas chcialabym cos ze sobą zrobić :-).
maja1823
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 13:34

Re: Dysplazja

Postprzez bettti86 » 30 kwi 2013, o 09:36

ja akurat nie cierpię na tę przypadłość, ale jeśli nie wiesz jakie ćwiczenia będą dla Ciebie najlepsze zasięgnij porady u profesjonalnego trenera na przykład na siłowni
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Dysplazja

Postprzez dobroslawa » 3 maja 2013, o 01:32

Witaj, ja również mam wrodzoną dysplazję, na szczęście dziecko nie odziedziczyło jej po mnie.
Byłam z tym u ortopedy, zalecił tylko kontrolowanie wagi - zrzucienie zbędnych kilogramów, co mi się udało, bo po ciąży nie mogłam się pozbyc dodatkowych 5 kilo.Dodatkowo zalecił brać leki na odbudowę chrząstki stawowej, np. Artro Vital albo Collaflex, bez recepty.
Poza tym ogólnie dużo chodzić, nie biegać! żeby stawy się nie zastały, ale też żeby ich nie przesilić.
dobroslawa
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]