Lek roku

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Lek roku

Postprzez golden_eye » 28 paź 2012, o 08:31

Dziewczyny, nie wiecie może, gdzie można sprawdzić lek roku? Jest jakaś stronka, na której wybierany jest taki produkt?
A Wy macie jakiegoś swojego faworyta? Lek, który nigdy Was nie zawiódł?
W mojej apteczce nigdy nie może zabraknąć apapu i nos-py :) a jak jest u Was?
golden_eye
 

Re: Lek roku

Postprzez glamour » 29 paź 2012, o 09:15

W moim przypadku No-Spa nie działa, także jeśli chodzi o lek roku to wypadłby słabo. Już prędzej Apap, ewentualnie Ibuprom.
glamour
 

Re: Lek roku

Postprzez telaviv » 30 paź 2012, o 17:06

Apap to zawsze pomocny, czy to ból zęba czy choroba, więc w sumie jeżeli mielibyśmy wybierać taki uniwersalny lek to ten nadawałby się idealnie. Osobiście nigdy nie słyszałam o tego typu głosowaniach, chyba za dużo leków jest aby tego typu rzeczy przeprowadzić.

telaviv
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lis 2011, o 13:29

Re: Lek roku

Postprzez glamour » 31 paź 2012, o 19:15

Jest dużo leków, ale mimo wszystko uważam, że dobrze jest coś takiego sprawdzać. Dla przykładu chcę się dowiedzieć jaki syrop na kaszel polecają internauci, wchodzę na lekroku i wszystko wiem.

Ostatnio edytowano 29 paź 2013, o 15:41 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
glamour
 

Re: Lek roku

Postprzez puderniczkaaa » 31 paź 2012, o 21:52

Ja przeważnie szukam na forach, ale wiadomo że jest tam dużo śmieciowych czy zwyczajnie reklamowych opinii i muszę najczęściej kierować się własną intuicją. Ta strona podana przez glamour może być całkiem sensowna bo wydaje mi się że zamieszczone tam opinie są bardziej uzasadnione.
puderniczkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:49

Re: Lek roku

Postprzez Pressure » 6 lis 2012, o 16:48

Może jestem jakaś inna, ale ja opinii na temat leków zasięgam u farmaceutów bądź lekarzy. W internecie każdy może sobie napisać, co lubi, znajomi nie są autorytetami w dziedzinie medycyny, a leki to nie cukierki, żeby stwierdzić samemu "ten jest dobry, a ten nie".

Pressure
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 16:42

Re: Lek roku

Postprzez puderniczkaaa » 12 lis 2012, o 00:00

Niby masz rację, ale jeśli chodzi o leki bez recepty większość z nich różni się tylko opakowaniem a działaniem minimalnie, farmaceuci nie znają przecież wszystkich leków na rynku i nie potrafią ocenić który zadziała najlepiej, za to osoby które z nich korzystają - potrafią to zrobić. Ja na przykład ostatnio miałam duży problem dotyczący leku na katar - tych jest setki, a ja w sumie nadal nie wiem który najlepiej zadziała. A spróbować wszystkiego się nie da.
puderniczkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:49

Re: Lek roku

Postprzez elzbieta45 » 12 lis 2012, o 18:38

na katar uzywam soli morskiej
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Lek roku

Postprzez debi91 » 12 lis 2012, o 18:45

chyba nie istnieje taki ranking
musisz polegac na opiniach spoleczenstwa

zdjecia sa waznym elementem ale docenisz je za wiele wiele lat - fotograf ślubny katowice
Avatar użytkownika
debi91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 18:41

Re: Lek roku

Postprzez golden_eye » 13 lis 2012, o 23:46

puderniczkaaa napisał(a):Niby masz rację, ale jeśli chodzi o leki bez recepty większość z nich różni się tylko opakowaniem a działaniem minimalnie, farmaceuci nie znają przecież wszystkich leków na rynku i nie potrafią ocenić który zadziała najlepiej, za to osoby które z nich korzystają - potrafią to zrobić. Ja na przykład ostatnio miałam duży problem dotyczący leku na katar - tych jest setki, a ja w sumie nadal nie wiem który najlepiej zadziała. A spróbować wszystkiego się nie da.

Bardzo często zdarza się tak, że lekarze przepisują drogie zagraniczne leki, zamiast naszych polskich odpowiedników. Więc nie zawsze jest tak, że lekarz najlepiej doradzi, bo oni też często kierują się zyskiem, jak mają podpisany kontrakt z jakimś koncernem farmaceutycznym.
Co do kropli do nosa, to u nas najlepiej sprawdza się Euphorbium, jest lekiem homeopatycznym, nie wysusza śluzówki i nie podrażnia.
golden_eye
 

Re: Lek roku

Postprzez glamour » 14 lis 2012, o 11:31

To się zgodzę, Euphorbium jest bardzo dobrym środkiem do nosa. Przede wszystkim to nie są zwykłe krople tak jak Nasivin czy Otrivin, które zatrzymują katar i powodują blokadę zatok, tylko jest to areozol leczący ten katar, dodatkowo nawilżając nos.
glamour
 

Re: Lek roku

Postprzez golden_eye » 15 lis 2012, o 23:42

glamour napisał(a):To się zgodzę, Euphorbium jest bardzo dobrym środkiem do nosa. Przede wszystkim to nie są zwykłe krople tak jak Nasivin czy Otrivin, które zatrzymują katar i powodują blokadę zatok, tylko jest to areozol leczący ten katar, dodatkowo nawilżając nos.

Dokładnie, usuwa wydzielinę z nosa, a nie ją blokuje w środku. Bardzo fajnie się też rozpyla, czego nie można powiedzieć o innych kroplach, które spływają do gardła blee.
golden_eye
 

Re: Lek roku

Postprzez Agus » 20 lis 2012, o 13:55

Witam!
Mysle ze nie ma konkursu na lek roku ale wiem ze jest prestizowy konkurs na produkt w kategori dieta i zdrowie ,ktory odbywa sie w Brukseli.W tym roku zglosily swoj udzial firmy z 80 krajów reprezentujących 6 kontynentów.
Jury obok badań laboratoryjnych przywiązuje wagę do osiągnięć na innych polach: zgodności z normami prawa, estetyki opakowania i etykiet, dbałości o zdrowie i środowisko oraz innowacyjności.
W tym roku w kategori dieta i zdrowie nagrodzono 336 produktów.
Jednak nagrodo glowna byla tylko jedna.
Produkt nagrodzony najwyzej dostał ponad 90% głosów Jury.
Nie dziala on na zasadzie tabletki przeciwbolowej -polkne i na chwile pomoze.Jego sposob dzialania jest inny ale skuteczniejszy.
Poniewaz jest to produkt niereklamowany(nie musi) nie moge napisac nazwy na forum,
dla zainteresowanych podaje meil [email protected]
Agus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 lis 2012, o 17:30

Re: Lek roku

Postprzez mery » 26 lis 2012, o 01:02

jak dobrze że trafiłam na ten wątek bowłąśnie probuje się wyleczyć z kataru :D
A co do leku roku to znacie jakiś lek na lepsze trawienie, albo na wzdęcia?

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Lek roku

Postprzez kokkosowa » 27 lis 2012, o 21:24

syrop prawoslazowy,leki na gorączkę dla dzieci,to moje niezastąpione,podręczne lekarstwa.
kokkosowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 18:23

Re: Lek roku

Postprzez promenadaslonca » 29 sty 2013, o 02:51

Paracetamolu (Apap i spółka) nie używam, bo na mnie nie działa. Pomaga mi ibuprofen.
Natomiast lekiem roku dla mnie jest niewątpliwie Vital3. Jest to preparat z kolagenem, który regeneruje tkankę chrzęstną Przestałam mieć obrzydliwe dolegliwości bólowe w stawach kolanowych.
promenadaslonca
 

Re: Lek roku

Postprzez Kira » 25 lut 2013, o 10:15

a moim lekiem roku jest galospa - jest to jakby polski odpowiednik nos-spy i jest lepszy- tak jak podczas okresu no-spy musiałam zwykle przyjmowac 3tabletki dziennie , tak galospy wystarczą 2.
Kira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 09:42

Re: Lek roku

Postprzez golden_eye » 15 maja 2013, o 16:14

A teraz ma być jakiś konkurs na stronie lekroku.pl, tylko jeszcze nie ma podanych szczegółów, więc trzeba śledzić na bieżąco.
golden_eye
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]