Praca - Telesprzedawca...

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Praca - Telesprzedawca...

Postprzez sun979 » 31 lip 2012, o 20:02

Mam dylemat. Szukam pracy i wysyłałam wszędzie CV. W końcu zadzwoniła do mnie kobieta i zaprosiła mnie na rozmowę kwalifikacyjną. Tyle ofert przeglądałam w tej miejscowości, że dokładnie nie wiedziałam o jaką pracę chodziło. Później sprawdziłam, że chodzi o prace telesprzedawcy. Szczerze nie przekonuję mnie takie stanowisko i jeśli bym nie chciała pójść na rozmowę to czy mam obowiązek zadzwonić i uprzedzić? Czy po prostu nie iść i się tym nie przejmować?
W ogóle słyszeliście jak taka praca wygląda? Czy da się wytrzymać? Wynagrodzenie ma być od 2tyś wzwyż, ale nie wiem czy to od sprzedaży też nie zależy. Jak myślicie? Praca niby od pon-pt, od 8.00 do 16.00. Warto iść tylko się dowiedzieć jak to będzie wyglądać? Mnie to nie przekonuje, bo nie umiem wciskać kitu ludziom i boje się, że to praca nie dla mnie. Chcę pracować, szukam i szukam, ale też nie chcę się męczyć w tej pracy aż tak.
Proszę o poradę...
sun979
 

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez mycha25 » 31 lip 2012, o 20:12

Pójść zawsze możesz.Dowiesz się co i jak i zawsze możesz zrezygnować jak Ci nie będzie odpowiadać.Co do pensji to niestety to raczej zależy od tego ile sprzedasz a nie jest to stała pensja.Ogólnie wydaje mi sie że to nie jest ciężka praca.Siedzisz,dzwonisz do ludzi i namawiasz ich do kupna danego produktu więc nic strasznego.Ja bym na Twoim miejscu spróbowała.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez Tinuviel » 1 sie 2012, o 14:38

Ja odradzam. Zaraz po maturze moją pierwszą pracą było opychanie szkoleń i konferencji przez tel. Wytrzymałam tam 3miesiące... Tak samo jak Ty nie lubię wciskać ludziom kitu i zachwalać coś do czego sama nie jestem przekonana ;-) Bo niestety - w takiej pracy trzeba potrafić kłamać... Poza tym:
1. Pensja uzależniona od sprzedaży. Jest tam jakieś stałe wynagrodzenie ale jest bardzo niskie (chociaż fakt faktem, że mi się przez te 3 miesiące udało zarabiać po 4tysiące. no ale to też bardzo zależy od produktu, mi się poszczęściło)
2. Praca jednak ciężka i stresująca - jest ogromne ciśnienie na to byś opychała jak najwięcej. Dodatkowo sprawdzają Twoją efektywność np poprzez nagrywanie Twoich rozmów. Poza tym w tamtej firmie, w której pracowałam było też coś takiego, że trzeba było dziennie wykonać ponad 30rozmów dłuższych niż 1minutę... To nie jest wcale takie łatwe... I jeszcze było wiele takich wymagań i progów.
3. Dość ciężka atmosfera, bo wielu ludzi na tym samym stanowisku... Dodatkowo były rankingi każdego sprzedawcy na wielkiej tablicy, więc ludzie ze sobą konkurowali...

Podsumowując ja nie polecam. Mimo, że "mam gadane" to nie wytrzymałam w tej pracy i stwierdziłam, że to kompletnie nie dla mnie. Dobijał mnie fakt, że musiałam kłamać...

Co do rozmowy kwalifikacyjnej to zawsze możesz pójść i się dokładnie dowiedzieć. Bo wiadomo, że co firma to inny obyczaj ;-) Ale jeżeli byś się nie zdecydowała pójść to nie musisz dzwonić i odmawiać. Ja tak robiłam na początku, ale nikt nawet ode mnie tego nie oczekiwał i tylko niepotrzebnie wydzwaniałam ;-) Chciałam być w porządku, ale oni są przyzwyczajeni już do tego. Bo poza tym potencjalni pracodawcy jak się nie zdecydują kogoś zatrudnić to też najczęściej w ogóle nie dzwonią...

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez sun979 » 1 sie 2012, o 17:32

Zrezygnowałam z tej pracy... Stwierdziłam, że tak będzie najlepiej. Nic przecież nie może być na siłę... Dziękuję za porady, które zostały tak wyczerpane! ;) Pozdrawiam serdecznie! ;)
sun979
 

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez justyna1981 » 4 sie 2012, o 21:47

podjęłaś najlepszą decyzję, bo swoją :) ja sama pamiętam, że w uk pracowałam jako telesprzedawca na wakacje :) ciężka praca, ale chociaż miałam fajne zarobki jak na pracę wakacyjną i mogłam potem odliczyć zwrot podatku z uk. No ale praca jednak cieżka.
justyna1981
 

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez brunecia » 16 wrz 2012, o 15:53

oooj ja raz mialam prace tele... sprzedawalam uslugi telefoniczne, wytrzymalam 2tygodnie...
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez HyperWoman » 9 paź 2012, o 14:14

Ciężka praca to jest w kamieniołomach, dziewczyny. Siedzenie przy biurku z telefonem w łapie i użeranie się z wszystko i nic wiedzącymi klientami jest co najwyżej uciążliwe :)

HyperWoman
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 14:05

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez paulina50000 » 29 paź 2012, o 13:44

Wydaje się, że nie będzie zadowalająca. Poszukaj czegoś, co da Ci też satysfakcję.

Skuteczne zarabianie
paulina50000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sie 2012, o 08:56

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez MagdaLena30 » 30 sty 2013, o 12:20

to taka praca, w której jest chyba kosmiczna rotacja ludzi, nie? wydaje mi się, że tam ciągle szukają pracowników...
MagdaLena30
 

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez zbychb1 » 1 lut 2013, o 01:37

Nie dziwie się wcale że jest taka rotacja. Ileż można wytrzymać w pracy gdzie trzeba non stop rozmawiać ...

Nowoczesne Urządzenia szpiegowskie na każdą kieszeń - recenzje
zbychb1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 01:27

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez babeczka » 29 kwi 2013, o 10:37

;9 Ale bywają osoby, które uwielbiają non stop rozmawiać. Np telefonistki? Dzisiaj każda praca się liczy, czasami nawet i taka, o którą byśmy sami siebie wcześniej nie podejrzewali. Trzeba z czegoś żyć i opłacać wszelkie świadczenia, więc i każda praca jest na wagę nieraz złota. Bo dobrze, że wogóle jest jakaś.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Praca - Telesprzedawca...

Postprzez joanna87 » 16 maja 2013, o 13:45

praca dobra i zła jednak to są ludzie co ją lubią i pracują 2-3 lata.

Szukasz pracy jeśli tak to zobacz pracę za granicą oferypracyzagranica.com.pl
joanna87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2013, o 13:29
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników