Okres a ciąża

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Okres a ciąża

Postprzez Monika06 » 13 maja 2013, o 23:19

Hej mam pytanie w lutym z moim chłopakiem pierwszy raz kochalismy się. Mieliśmy zabezpieczenie ale boje sie ze mogłam zajść w ciąże. To było w lutym i tydzień po stosunku miałam normalnie okres i w marcu też miałam okres ale za to w kwietniu nie miałam okresu... to znaczy że mogłam zajść w ciąże??
Monika06
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 23:14

Re: Okres a ciąża

Postprzez Basia1994 » 14 maja 2013, o 09:02

Monika06 napisał(a):Hej mam pytanie w lutym z moim chłopakiem pierwszy raz kochalismy się. Mieliśmy zabezpieczenie ale boje sie ze mogłam zajść w ciąże. To było w lutym i tydzień po stosunku miałam normalnie okres i w marcu też miałam okres ale za to w kwietniu nie miałam okresu... to znaczy że mogłam zajść w ciąże??


Ne pewno nie po stosunku w lutym. Później się jeszcze kochaliście ? A propo może najpierw warto poznać siebie i własny cykl, co kiedy występuje, a nie tak na hard-kora, a później się bać.
Basia1994
 

Re: Okres a ciąża

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 14 maja 2013, o 14:40

Czasami jest tak, że masz okres i jednocześnie jesteś w ciąży. Twoje objawy tzn miesiączka tydzień po tym jak się kochaliście i jeszcze miesiąc póżńiej a zatrzymanie jej w kwietniu może oznaczać, że jesteś w ciąży i może oznaczać że zaszłaś w nią właśnie wtedy ale najlepiej jest zrobić test bo tylko on dokładnie wykryje hormon a nie my... W każdym razie nie bój się na zapas bo to wcale nie musi być ciąża. Pozdrawiam.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Okres a ciąża

Postprzez Skarbek.2 » 14 maja 2013, o 19:20

Monika06 napisał(a):Hej mam pytanie w lutym z moim chłopakiem pierwszy raz kochalismy się. Mieliśmy zabezpieczenie ale boje sie ze mogłam zajść w ciąże. To było w lutym i tydzień po stosunku miałam normalnie okres i w marcu też miałam okres ale za to w kwietniu nie miałam okresu... to znaczy że mogłam zajść w ciąże??



Tak to właśnie jest z tym okresem, że u jednych zanika zaraz po zapłodnieniu, u innych trochę później. Ale skoro się zabezpieczaliście to powinno być dobrze o ile prezerwatywa się nie zsunęła, nie pękła czy Bóg wie co się z nią nie stało.
Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie testu. Wiem, że stres i obawa o wynik, ale uwierz mi poczujesz ulgę i będziesz wiedziała na czym stoisz.

Pozdrawiam:)
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Okres a ciąża

Postprzez elzbieta45 » 14 maja 2013, o 19:23

a najlepszym wyjściem jest udanie się do lekarza i on rozwieje wszelkie wątpliwości
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Okres a ciąża

Postprzez kusicielka » 15 maja 2013, o 13:37

Basia1994 napisał(a):
Monika06 napisał(a):Hej mam pytanie w lutym z moim chłopakiem pierwszy raz kochalismy się. Mieliśmy zabezpieczenie ale boje sie ze mogłam zajść w ciąże. To było w lutym i tydzień po stosunku miałam normalnie okres i w marcu też miałam okres ale za to w kwietniu nie miałam okresu... to znaczy że mogłam zajść w ciąże??


Ne pewno nie po stosunku w lutym. Później się jeszcze kochaliście ? A propo może najpierw warto poznać siebie i własny cykl, co kiedy występuje, a nie tak na hard-kora, a później się bać.

ja do tej pory nie mogę dojść do ładu z moim cyklem :roll:
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Okres a ciąża

Postprzez elisa » 24 maja 2013, o 16:37

Sprawa jest prosta! ;) Jeśli po jakimś czasie po stosunku dostałaś okres, to możesz być pewna, że nie jesteś w ciąży! Jeśli dojdzie do zapłodnienia, to owszem, mogą wystąpić plamienia, ale PLAMIENIA, a łatwo jest je odróżnić od okresu, bo są po prostu bardzo słabe, a poza tym jeśli znasz swoje miesiączki, to zauważysz, że to nie jest Twój typowy okres, ale właśnie plamienie. Obserwuj swój organizm, prowadź kalendarzyk, będzie Ci łatwiej określić w jakim jesteś momencie cyklu itd. (Jeśli jest się w ciąży, to nie może być miesiączki, ponieważ wtedy złuszcza się błona macicy, i wszystko jest usuwane na zewnątrz, a więc automatycznie zarodek też zostałby wydalony) :)
Avatar użytkownika
elisa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 10:35
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]