EkoTampony i kubeczki

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

EkoTampony i kubeczki

Postprzez Mel » 16 lis 2010, o 19:03

dziewczyny, a czy ktoras z was uzywala tamponow z materialu albo kubeczkow miesiaczkowych? czytalam ostatnio, ze tradycyjne tampony sa szkodliwe dla zdrowia, i chcialabym sie przerzucic na cos zdrowszego, ale nie wiem co wybrac... podpaski z materialu nie, bo uprawiam duzo sportow, i bylyby za klopotliwe...
znalazlam taka strone
http://www.ekokobieta.com.pl
ale nie wiem na co sie zdecydowac...

zastanawiam sie nad tym Mooncupem, ale z drugiej strony kompletnie nie wyobrazam sobie jak bym miala go zakladac/nosic. ehhhh
Mel
 

Re: EkoTampony i kubeczki

Postprzez kasalenna » 18 lis 2010, o 17:29

ja też proszę o odpowiedź, także słyszałam o szkodliwości bawełnianych tamponów i szczerze mówiąc jestem w szoku.
kasalenna
 

Re: EkoTampony i kubeczki

Postprzez Olka » 1 gru 2010, o 12:50

jakiś czas temu byłam zainteresowana kupieniem takiego kubeczka miesiączkowego ale chyba w Polsce nie są dostępne, a przynajmniej nie wiem gdzie tego szukać
Olka
 

Re: EkoTampony i kubeczki

Postprzez Celina » 24 lut 2011, o 13:18

Ja parę lat temu przerzuciłam się na podpaski i jest mi z nim bardzo dobrze. Tamponów nie jestem już w stanie nosić, od razu boli mnie brzuch :( jeśli chodzi o te kubeczki to koncepcja całkiem ciekawa ale jakoś nie do końca je rozumiem, mam wrażenie że przy zmianie takiego kubeczka byłabym cała we krwi....
Celina
 

Re: EkoTampony i kubeczki

Postprzez pomcia » 24 lut 2011, o 16:17

Przecież na ulotce tamponów jest jak byk, że nie są zbyt zdrowe. Ale kubeczków nosić ja nie będę! :)
pomcia
 

Re: EkoTampony i kubeczki

Postprzez superpiekara » 15 mar 2011, o 13:59

nie wyobrażam sobie używać takiego kubeczka i mam wielkie wątpliwości czy owe kubeczki są tak na prawdę higieniczne jak opisuje to producent.
superpiekara
 

Re: EkoTampony i kubeczki

Postprzez kilofka » 15 mar 2011, o 22:10

Dziwne jakies te kubeczki O.o
kilofka
 

Re: EkoTampony i kubeczki

Postprzez dzo » 15 mar 2011, o 22:48

ja już słyszałam o nich ale też się nie przekonam raczej do tego :?
dzo
 

Re: EkoTampony i kubeczki

Postprzez Olka » 28 mar 2011, o 15:26

ja używam podpaski ale słyszałam o tych kubeczkach i bardzo bym chciała kupić tylko że to spory jednorazowy wydatek ponad 100 zł. Wiadomo że się zwróci już po niecałym roku ale jednak, ciężko wydać tyle pieniędzy jak się nie wiem czy ten kubeczek będzie pasował.
Ja najwięcej wątpliwości mam czy będę umiała sobie go założyć, tampon to dla mnie problem a ten kubeczek chyba jest szerszy mimo że się go przed włożeniem zwija w trąbkę.
Olka
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]