dolegliwości ginekologiczne

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

dolegliwości ginekologiczne

Postprzez kiti » 28 lis 2010, o 15:39

Witajcie, ja mam od ponad roku dolegliwości ,które zdiagnozowano jako zanikowe zapalenie pochwy, oprócz tego mam dyskomfort w okolicy cewki moczowej i odbytu, świąd, pieczenie, parcie a nawet ból.Zmieniałam już kilkukrotnie lekarzy i niestety nikt do tej pory nie pomógł mi skutecznie. Mam 62 lata i od 7 lat jestem po ostatniej miesiączce. Może ktoś miał podobny problem i jest mi w stanie coś podpowiedzieć.Z góry dziękuję za odpowiedż.
kiti
 

Re: dolegliwości ginekologiczne

Postprzez tosia » 14 gru 2010, o 18:25

A czy lekarz zlecił zrobienie wymazu z pochwy. Bo może lekarze leczą Cię po omacku i żaden lek nie był trafiony. Szukaj lekarza aż któryś w końcu pomoże, bo trudno się funkcjonuje z takim dyskomfortem.
tosia
 

Re: dolegliwości ginekologiczne

Postprzez agulka » 20 gru 2010, o 02:05

ja też zaczęłabym leczenie od badań:napewno wymaz z pochwy i odbytu na bakterie i grzyby.Przydałby się mądry lekarz który wie jak kompleksowo leczyć infekcje intymne, czyli nie tylko leki ale też dieta i profilaktyka po leczeniu.Mnie na myśl przychodzą tyko probiotyki, które odbudowują florę pochwy.Tyle że ona raczej wspomagają leczenie i działają profilaktycznie przed kolejnymi infekcjami.Mojej mamie lekarz zalecił brać provag przy manopauzie.
agulka
 

Re: dolegliwości ginekologiczne

Postprzez superpiekara » 8 kwi 2011, o 14:48

ja czasem mam jakiś stan zapalny ale lekarz mi mówił że to nic poważnego i że mam stosować przeciwbakteryjne żele do higieny intymnej (najlepiej z wyciągiem z rumianka) i zakazał używania zwykłego mydła.

treść zmieniona przez moderatora
proszę nie spamować
superpiekara
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]