co dobrego na kolacje we dwoje?

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez aga.ta » 17 gru 2012, o 19:29

też bym podała krewetki, duszone na maśle z czosnkiem, cebulką i natką. Czosnku nie za dużo, bo wiadomo ;) do tego - świeża bagietka i białe wino.
pomysł z risotto też mi się podoba, choć nie mam dużego doświadczenia z przyrządzaniem.
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez galeriaSEO » 17 gru 2012, o 21:18

ja polecam roladki z piersi z kurczaka z zielonym pesto i pomidorami suszonymi w środku, a wszystko owiniete szynką parmenska :) do tego na przykład sałatka z rukoli :)
galeriaSEO
 

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 18 gru 2012, o 11:09

Jeśli chcesz, żeby to było coś tańszego, to ja polecam makaron ze wszystkim, co znajdziesz w lodówce ;-) U mnie zwykle na patelnię z odrobiną rozgrzanej oliwy wędrują: cebula, ogórki konserwowe, kawałek papryki, pomidory obrane ze skórki i pokrojone, parówka pokrojona w kostkę :-) Dodaję dużo wody i odkręcam gaz na full, żeby się szybko i mocno poddusiło, później zmniejszam płomień na malutki, dosypuję przypraw (pieprz, sól, pieprz ziołowy, słodka papryka, curry, czosnek granulowany), mieszam. Na ugotowany makaron nakładam sos warzywny, na to potarty żółty ser, który się fajnie topi na tym ciepłym jedzonku :) Pyszności ;-)

Wersja podobna, a bez makaronu: parówki kroję w talarki, podsmażam na odrobinie oliwy, dodaję cebulę, dalej podsmażam, na koniec daję sporo pomidorów, i wszystko razem duszę tak długo, aż z pomidorów zrobi się sos. Wtedy do dania dodaję żółty ser pokrojony w kostkę i mieszam od czasu do czasu. Gdy z sera zrobią się takie rozpuszczone kleksy, danie jest gotowe (oczywiście przed dodaniem sera sypię przyprawy). Do takiego szybkiego, a pysznego dania podaję pieczywo i mój Ukochany jest zawsze zachwycony taką kolacją :)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Alek » 19 lut 2013, o 19:10

No...zależy drogie Panie a jak facet nie jada mięsa(ja nie jadam) to co wtedy?:D Mużdżunie w ruch....Ja bym proponował coś w ogóle ekologicznego jedzenia..tym faceta tez można zaskoczyć... http://eko-mlociny.pl/ ... i co wy na to? Umiałybyście coś z tego upichcić?
Alek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 19:06

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez BarbaraLas » 20 lut 2013, o 18:49

no nie jestem przekonana do takiego kupowania jedzenia. Ryzyk fizyk tak naprawdę..hm? Co sądzicie?
BarbaraLas
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 10:44

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Akinomka » 22 lut 2013, o 15:16

Ja zrobiłam szybciutko i prościutko spaghetti bolognese, mój go uwielbia.
Akinomka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 11:45

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez a_gatka » 8 mar 2013, o 19:36

My lubimy danie, które odkryliśmy podczas pobytu w Krynicy. Kurczak w kurkach podany w chlebku. Btw. zobaczcie jaki śliczny wystrój http://hotelczarnypotok.pl/#/restauracje/pl
a_gatka
 

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez vicky0019 » 26 mar 2013, o 19:47

Polecam wybrać się do Warszawy na sushie - jest naprawdę nieziemskie

Ostatnio edytowano 19 lis 2013, o 18:25 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez kobietka1234 » 27 mar 2013, o 15:24

hmmm sadze xze cos specjalnego lub cos malo oryginalnego ale w oryginalnym wydaniu, nalozeniu, podaniu :) duzo rzeczy mozna wymyslic
kobietka1234
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 15:03

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez EvilGirl^^ » 16 kwi 2013, o 22:17

Mam mały problem, z moim chłopakiem mamy pierwsza rocznice, jestem romantyczka i marzy mi się kolacja przy świecach, wiem że to brzmi banalnie, al eto mój pierwszy poważny związek i chce to uczcić, no i tu jest problem bo danie chciał bym przyrządzić sama, ale nie jestem jakaś kucharka kiepsko mi to idzie, może znacie jakieś fajne łatwe przepisy?

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Hadassa » 17 kwi 2013, o 10:00

Może warto zacząć inaczej, co lubicie ?? Jest masa łatwych przepisów :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez gwiadka090 » 9 maja 2013, o 18:17

spagetti, pycha :)
aż nabrałam ochoty :)
Obrazek
gwiadka090
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 11:16

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 16:40

pizza ; p
Zarówno ja, jak i mój parter jesteśmy bardzo wyluzowani, więc u nas wystawna kolacja we dwoje z winkiem może być pizzą z winkiem. No problem :drinkwine
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez EvilGirl^^ » 11 cze 2013, o 20:12

Wiecie co zrobiła,kupiłam danie Lubelli szybko z patelni i zrobiłam z łososiem i szpinakiem, luby był zachwycony:P a to takie proste

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Skarbek.2 » 15 cze 2013, o 10:15

A My dzisiaj zrobimy małe przekąski, tz. bruschetta z pesto, mozzarellą i żółtym serem. Ciekawe jak Nam to wyjdzie :)
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Amaretto » 10 lip 2013, o 18:17

Gdy razem z mężem mamy ochotę na romantyczny wieczór najczęściej wybieramy się gdzieś na miasto ;)(
W Warszawie jest nasz ulubiony bar sushi - Besuto, gdzie serwują chyba najsmaczniejszą orientalną kuchnię w stolicy.
No i wiecie co nowego w ostatnim czasie wprowadzili? W poniedziałki i wtorki serwują dania z owadów na bug cuisine: http://www.besuto.pl/bugcuisine/ Chyba jedyne takie miejsce w Wawie gdzie można coś takiego spróbować ;)
Amaretto
 

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Hadassa » 10 lip 2013, o 20:52

ale w temacie chodzi o to co ugotować.. a nie lecić na gotowca i to jeszcze spamując jakąs knajpą...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez wiewióra » 11 lip 2013, o 12:56

Pogoda sprzyja, więc ja proponuję zabrać grilla, skoczyć nad jakieś jeziorko albo rzeczkę. I tam przygotować coś fajnego. Znalazłam fajne przepisy na grilla po tajsku, który będą zdecydowanie lepsze niż pół kilko śląskiej. http://kobietamag.pl/grill-po-tajsku/ Do tego jakieś :drinkwine i sprawa załatwiona :)
wiewióra
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 14:51

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez jackrostowski » 11 lip 2013, o 13:48

Dobry makaron. Proponuję carbonarę lub jej zmodyfikowaną wersję z krewetkami i czuszką
jackrostowski
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lip 2013, o 13:27

Re: co dobrego na kolacje we dwoje?

Postprzez Olcia_ » 26 sie 2013, o 02:54

Wlasnie przeszukuje strony internetowe z przepisami i chyba jestem wybredna bo nic nie znalazlam ;)

Jedynie jeden przepis ale to na deser znalazlam.
Banany w ciescie

4 duże banany
0,5 l oleju
1 szkl. mąki pszennej
0,5 szkl. wiórek kokosowych
1 jajko
1 szkl. zimnej wody
szczypta soli
½ łyżeczki proszku do pieczenia
ew. 4 łyżki rumu
0,5 tabliczki czekolady mlecznej
8 łyżek śmietanki 30%
cukier puder
Przepis
Zaczynamy od przygotowania ciasta kokosowego. W miseczce mieszamy ze sobą przesianą mąkę pszenną, proszek do pieczenia, wiórki kokosowe, szczyptę soli, 1 jajko oraz lodowatą wodę. Całość intensywnie mieszamy trzepaczką. Masa powinna mieć konsystencję gęstej śmietany, ewentualnie można dodać jeszcze wody, jeśli ciasto byłoby za gęste lub wlać rum dla smaku.
Rozgrzewamy 0,5 l oleju. Gdy będzie gorący zaczynamy obierać po jednym bananie i kroić go w ukośne plastry o grubości ok. 2 cm. Nie czynimy tak ze wszystkimi owocami na raz, gdyż ściemniałyby.
Następnie nabijamy poszczególne kawałki banana na patyczek od szaszłyków, maczamy w cieście kokosowym i wrzucamy pojedynczo na rozgrzany olej (oczywiście już bez patyczka). Smażymy partiami, aż ciasto będzie mieć ładny, złotawy kolor. Tak przygotowane banany układamy na papierowym ręczniku, aby odsączyć je z nadmiaru tłuszczu.
W osobnym garnku podgrzewamy wodę, a następnie układamy na nim metalową miskę – tworzymy kąpiel wodną. Do miski wrzucamy połamaną drobniej czekoladę i śmietankę. Mieszając tworzy nam się przepyszny sos do bananów. Gotowe banany w cieście maczamy wpierw w polewie czekoladowej, a potem w wiórkach kokosowych. Można również jeść je same wraz z cukrem pudrem. Smacznego

"Tylko czyste sumienie jest zwycięstwem"
Olcia_
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 03:15
Lokalizacja: Poznan
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]