dla znawczyń kuchni polskiej

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez koperkowa » 25 sty 2011, o 19:45

witam.mam nadzieję ,że mi pomożecie. wyjeżdżam do japonii.chciałabym osobie która będzie mnie gościć ugotować coś polskiego. niby proste ale jednak...kapusty kisoznej czy kiszonych ogórków nie dostane.pierogi znają. czy macie przepis na typowo polskie danie nie wymagające polskich składników? mięso też jest tam drogie:/
koperkowa
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez marania » 26 sty 2011, o 00:49

Schabowy? :) Klasyka, a prosiaki muszą tam chyba mieć jakieś :)
marania
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez Kingusiaczek » 26 sty 2011, o 16:25

schabowy to klasyka, albo mielony, albo hmm polędwiczki w sosie np borowikowym albo gołąbki:)
Kingusiaczek
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez koperkowa » 26 sty 2011, o 21:02

mięso jest drogie, pozatym mają coś bardzo podbnego-różni się tlyko lekko panierką bo ichniejsza jest bardziej chrupka. gołąbki! o tym nie pomyślałam. a jaki sos robicie do gołąbków? tylko czy mają tam mielone mięso...:/
koperkowa
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez marania » 27 sty 2011, o 00:13

Mięso na pewno mają :) Nie wierzę, żeby nie mieli :)
A co sosu - grzybowy! Gołąbki z grzybowym - niebo w gębie :)
marania
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez koperkowa » 28 sty 2011, o 12:28

a czy do tego sosu grzybowego mogą być pieczarki?(o ile tam znajdę) mam jeszcze pytanie z czym(oprócz miesa) mogą być gołąbki?
koperkowa
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez Kingusiaczek » 28 sty 2011, o 17:14

chyba do gołąbków to tylko mięso, ale jak dodasz ryż to zawsze będziesz miała więcej :) Jak nie będzie grzybów, to zrób w sosie pomidorowym i tez wyjdzie super.. Zresztą ja wole pomidorowy:)
Kingusiaczek
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez Justynka108 » 8 lut 2011, o 22:51

Farsz do gołąbków można zrobić bez mięsa - z kaszy gryczanej i grzybów. Ja robię takie na wigilię, są przepyszne. Ale - cholera, nie wiadomo znowu czy mają tam taką kaszę... To może kaszę weź z Polski, przecież się nie zepsuje po drodze. Swoją drogą - fajna przygoda z tą Japonią. Życzę udanej podróży :)
Justynka108
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez koperkowa » 21 lut 2011, o 13:35

z Polski nie chcę brać żadnych produktów żywnościowych bo nie chcę mieć kłopotów na lotnisku. zostają tlyko miejscowe produkty. ale dzięki za pomysły!
koperkowa
 

Re: dla znawczyń kuchni polskiej

Postprzez lavender » 25 lip 2011, o 15:38

może bliny? Wszystkie składniki z pewności dostaniesz, albo kugel (wiem, że to nie do końca polskie potrawy, ale w Polsce - przynajmniej kiedyś - bardzo popularne.
Mogą byc też kopytka, pyzy, leniwe pierogi, kluski śląskie albo knedle
lavender
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]