Potrzebuje motywacji

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 10 lut 2013, o 19:29

Nie mogę usiąść do pracy wymyślam różne rzeczy żeby tego nie robić, a najczęściej po postu nic nie robię a czas ucieka. Pomożecie mi proszę znacie jakieś sposoby do zmotywowania się do pracy? ? Już nie wiem co robić, i chyba wpadam przez to w depresje..... niedotrzymane terminy i to cały czas najemna wisi ale ja nic ni umiem z tym zrobić :(
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez elzbieta45 » 10 lut 2013, o 19:37

trzeba chciec
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez paula » 10 lut 2013, o 21:11

a pomyślałaś kiedyś o tym by nie mieć w ogóle czasu wolnego? by dzień zacząć wcześnie rano a skończyć późnym wieczorem? by każdą minutkę w ciągu dnia mieć idealnie zaplanowaną?

Aktualnie jestem na ostatnim roku studiów licencjackich, przez moją własną głupotę kończę je rok później ;P i w ciągu ostatniego semestru miałam mnóstwo czasu wolnego (jeździłam na tylko jeden przedmiot). Po południami co prawda miałam zajęcia prywatne ale nie zmienia to faktu że kompletnie nic mi się nie chciało. Byłam na uczelni 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny, a jakoś wracając do domu nie miałam ochoty nawet w pokoju posprzątać.

Natomiast gdy w poprzednich semestrach miałam zajęcia od 8 rana (więc wstawałam o 6 bo mam godzinę drogi autobusem na uczelnię), wracałam do domu ok. 15, o 15.30 do 19.30 miałam zajęcia prywatne to uwierz mi! ten dzień mi tak fajnie zleciał że miałam czas i na naukę i na te dodatkowe lekcje i na posprzątanie! Wtedy człowiek jest taki bardziej aktywny, bo mimo najszczerszych chęci, gdy człowiek jest znudzony to po prostu NIC dobrego w ciągu dnia nie zrobi ;)
paula
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez bettti86 » 14 lut 2013, o 14:13

jesli tak bardzo nie chce Ci sie pracować to może samym problemem jest to co wykonujesz, bo jeśli nie lubisz swojej pracy bardzo trudno będzie Ci się zmotywować...jesli możesz to zmień pracę...firmę lub nawet zawód
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

za darmo!!

Postprzez dobraprzyjaciolka » 14 lut 2013, o 18:59

Witam wszystkie kobietki :)
gdy moj dwumiesieczny synek spi ja przegladam fora internetowe w poszukiwaniu fajnych porad.przypadkiem natrafilam na cos bardzo interesujacego.:):)
To link do stronki na ktorej po zarejstrowaniu bedziecie otrzymywac darmowe pudelka z kosmetykami.:
http://shinybox.pl/?ref=5f3f073

ja juz przetestowalam.to sprawdzone zrodlo.my kobiety musimy sobie pomagac :))wiec zrobmy cos dla siebie.
Gdy listonosz przyniosl mi pieknie zapakowane pudelko az sie usmiechnelam -no bo kto nie chce dostac czegos za darmo?:)
polecam
dobraprzyjaciolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 16:57

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 14 lut 2013, o 20:42

Dziękuje za rady, rzeczywiście coś w tym jest że jeśli ktoś nie ma czasu bo ma dużo zajęć to jakoś wszystko jest łatwiej ze sobą pogodzić. Mnie niestety jest się trudno zmobilizować do czegokolwiek począwszy od wstania z łóżka kończąc na zrobieniu sobie jedzenia…
Praca o której wspomniałam nie jest praca zarobkową – nie mogę usiąść do napisania pracy magisterskiej, nie pracuje, siedzę w domu już ponad pół roku i nie wiele z tego wynika… Już nie wiem co mam robić bo przez to wpadam w depresje…
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 20:51

Opola napisał(a):Dziękuje za rady, rzeczywiście coś w tym jest że jeśli ktoś nie ma czasu bo ma dużo zajęć to jakoś wszystko jest łatwiej ze sobą pogodzić. Mnie niestety jest się trudno zmobilizować do czegokolwiek począwszy od wstania z łóżka kończąc na zrobieniu sobie jedzenia…
Praca o której wspomniałam nie jest praca zarobkową – nie mogę usiąść do napisania pracy magisterskiej, nie pracuje, siedzę w domu już ponad pół roku i nie wiele z tego wynika… Już nie wiem co mam robić bo przez to wpadam w depresje…


to widzę że te czynności życiowe masz prawie takie jak ja :D też mi się rano wstać nie chce (najczęściej leżę godzinę jeszcze w łóżku bo mam taką ochotę i już!).
Z twojej odpowiedzi wynika że studiujesz - a uczysz się? teraz może masz ferie i jest luz ale przecież w roku akademickim jest wiele przedmiotów z których są kolokwia itd.
Proponuję zrobić sobie taką listę: "MOJE ZADANIA NA TEN MIESIĄC: ..." i wypunktuj sobie co musisz zrobic: umyć okna, powiesić świeże firany, posprzątać łazienkę, poukładać w szafie, przygotować materiały do pisania pracy mgr itd itd itd. I postanów sobie że jeśli te wszystkie punkty zostaną zrealizowane to np. kupisz sobie coś o czym marzysz, np. jakiś tam ciuszek albo cuś. To nie jest wcale takie trudne. Po prostu to taka własna samomotywacja ;)
paula
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 14 lut 2013, o 21:02

No niestety już nie studiuje, jestem po i nie mam już zajęć więc bywają tygodnie że w ogóle nie wychodzę z domu - chyba że wyrzucić śmieci.... Na jutro umówiłam się do fryzjera bo wyglądam już jak upiór. Dwa miesiące temu kupiłam sobie kupon na zajęcia dodatkowe ale zupełnie mi się nie podobały wiec byłam 2 razy... Pracy też za bardzo nie chcę szukać bo boje się że już nigdy tej magisterki nie napiszę... a nie mam siły się do tego zabrać - to takie zamknięte koło.
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:08

to może czas troszkę zmądrzeć i napisać sobie plan o którym napisałam wyżej? bo się zagłębiasz w niepotrzebne dołowanie się.
paula
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 14 lut 2013, o 21:13

Wiem zdaje sobie z tego sprawę, kiedyś robiłam takie plany i wykreślanie zrobionych czynności mnie motywowało, nawet próbowałam w ten sposób się niedawno zmotywować ale nie byłam za bardzo w stanie robić tych rzeczy i kartka z niezrobionymi rzeczami jeszcze bardziej mnie dołowała. Boje się powiedzieć o tym rodzinie, mój chłopak co prawda wie co nie co, próbuje mnie namówić żebym wyszła na basen ale ciężko mi się nawet ubrać i bywają dni że chodzę cały dzień w szlafroku a wyjście na basen jest ostatnią rzeczą o jakiej myślę.
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:17

no a co robisz z nim na randkach? ogólnie, jak wyglądają wasze spotkania?
paula
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 14 lut 2013, o 21:21

Randki :) oj nie wiem czy można to tak nazwać. Czasem chodzimy do kina, ale zwykle On przyjeżdża do mnie albo ja do niego (to pierwsze zdarza się częściej) rozmawiamy albo oglądamy jakiś film, nie mowie za dużo o tej sytuacji bo boje się że pomyśli że jestem zdesperowana i ze sobie nie radze. Ostatnio rzadko się widujemy
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:25

nie chcę krakać ale..
nie boisz się że ta sytuacja w końcu go wkurzy i będzie miał dość Ciebie takiej? ;)
paula
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 14 lut 2013, o 21:26

Trochę się boje ale On tez jest w podobnej sytuacji więc może nie będzie tak źle:)
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:29

o matko, to rzeczywiście jesteście parą młodych ludzi którzy tryskają życiową energią :D

a na poważnie, proponuję coś zmienić. Bo naprawdę takie narzekanie że jest źle, że mi się nic nie chce, że nie mam na nic ochoty - naprawdę nic nie pomoże. Idź do fryzjera, zmień kolor włosów i uczesanie, idź do sklepu i kup jakiś fajny ciuszek, idź do ciastkarni po ciacho, zaproś swojego ukochanego i umówcie się, że od dzisiaj się zmieniacie!
bo popadniesz w paranoję z tym nieróbstwem. Musisz się czymś zająć
paula
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 14 lut 2013, o 21:37

:) ogólnie je jesteśmy jakimiś lamuskami tylko coś nas przerosło.. włosów nie farbuję ale na pewno zrobię jakąś zmianę. Umówiłam się z nim ostatnio że jak już się obronimy to uczcimy to w fajny sposób ale to na razie tajemnica żeby nie zapeszać. To nie jest tez tak do końca że totalnie nic nie robię, ostatnio montowałam filmy zajęło mi to dużo czasu i było swego rodzaju wymówką, ale tez wtedy byłam parę razy w bibliotece i coś tam naskrobałam. Czasem się zastanawiam czy to nie jest przypadkiem ucieczka przed poważnym życiem. Kiedyś już poważnie pracowałam i wiem z czym to się wiąże więc chyba też troszkę się tego boje, ale z drugiej strony mażę o tym żeby się już wyprowadzić i jakoś wszystko pozmieniać.
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:41

gdy wydarzyło się coś w życiu mojego faceta powiedziałam mu żeby pomyślał o nowym celu, po miesiącu podał mi ten cel. Jest on związany ze mną. A dokładniej jego celem jest to by za 1,5 roku zostać moim mężem!
postaw też sobie nowy cel. Nikt nie mówi że jesteś totalnym olewaczem i nic nie robisz. Ale dopóki sama nie zrobisz czegoś ze swoim życiem to tego celu nie osiągniesz.
Uwierz mi że jemu po drastycznych wydarzeniach było się ciężko pozbierać, ale obiecał że o tym pomyśli. I naprawdę wystarczył miesiąc byśmy teraz wspólnie mogli zacząć szukać obrączek, zaproszeń itd (nooo szukać, raczej oglądać powinnam powiedzieć ;))
paula
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 14 lut 2013, o 21:47

No to gratuluję i zazdroszczę bo też czekam na tę chwilę, zresztą rozmawiałyśmy chyba o tym w innym wątku na forum :) ale uśmiała bym się ładnie jak by mój "chłopak" coś takiego powiedział bo to nie było by zupełnie do niego podobne chociaż było by to BARDZO miłe :)
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 21:56

poprzez te wszystkie przeżycia on stwierdził że:
Szczęście trzeba łapać za ogon póki jest! Bo ucieknie, skubane, a po co je gonić?
Trzeba żyć chwilą i cieszyć się z każdego, nawet najdrobniejszego (pozytywnego) wydarzenia. Dlatego też stwierdził że jego aktualnym celem jest właśnie nasz ślub i zamieszkanie razem.
Przez 2 lata jego cel to było uzbieranie pieniędzy i wyremontowanie góry jego domu byśmy mogli tam zamieszkać. Plany się zmieniły i w rezultacie ten cel pomijamy i przechodzimy do kolejnego ;)
paula
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Marta23 » 15 lut 2013, o 00:22

Nie chcę robić niepotrzebnego zamętu lub reklamy, ale ja skorzystałam z usług meritum.sos.pl. Dzięki tej stronie można znaleźć motywację i wsparcie w każdej sytuacji, a do tego nie musimy się ruszać sprzed monitora
Marta23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 00:19

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 15 lut 2013, o 01:31

To nie rób reklamy:) ja dziękuje za takie cuda, nie wierze w to na jotę
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez dobroslawa » 15 lut 2013, o 02:17

Proponuję wybrać się na wiztyę u psychologa. Miałam podobny kryzys po urodzeniu dziecka. To stan przeddepresyjny, brak chęci do robienia czegokolwiek, motywacji do pracy, do wstania z łóżka, w moim wypadku do poświęcania dziecku więcej czasu niż wymagały rutynwe czynności pielęgnacyjne. Jeśli psycholog nie pomoże, zostaje psychiatra i odpowiednie pobudzające leki. Sama skorzystałam z fachowej pomocy, przez pół roku brałam leki, które pomogły. Od pół roku nie wspomagam się niczym i nie mam nawrotu tego stanu.
Polecam.
dobroslawa
 

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 15 lut 2013, o 02:48

Dziękuje za radę, myślałam już o tym. Jak do marca nic się nie zmieni to podejmę jakieś kroki w tym kierunku. Kiedyś już korzystałam z takiej pomocy w sumie w podobnej sprawie... i nawet były efekty, może nie oszałamiające ale jakoś uporałam w końcu z problemem.
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez medżiii » 19 lut 2013, o 12:21

Najważniejsze jest rozpoczęcie dnia o właściwej porze, ale ja też często mam tak http://pozytywna.pl/obrazek/4414/
medżiii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 sty 2013, o 16:09

Re: Potrzebuje motywacji

Postprzez Opola » 20 lut 2013, o 18:27

Fryzura mi się nie podoba, wyglądam jak grzeczna przedszkolanka bez charakteru... w pracy stanęłam w miejscu, coś próbowałam zrobić ale się zatrzymałam, promotor dzwoni, boje się odebrać... Wczoraj wyszłam pobiegać pierwszy raz !!!! ale dziś znowu wstałam po 13 i siedzę w szlafroku. Nie wiem czy to się kiedyś skończy, próbuje coś zmienić, robię coś i znowu się cofam....
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]