Praca w Polsce

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: praca w polsce

Postprzez Damianl2 » 19 maja 2014, o 15:38

nasztos napisał(a):To prawda, że coraz trudniej o stabilizację - po prostu pracodawcy coraz mniej szanują pracowników - nieważne czy myślimy o kobietach czy o facetach :/


Zgodzę, się z wami głównym problemem jest to, że jest aż nadto ludzi do pracy na niektórych stanowiskach. Swego czasu moja dziewczyna zmagała się też z mobbingiem w pracy, nawet udaliśmy się na jakieś szkolenie odnośnie jak sobie z tym radzić... ale skończyło się tym, że obecnie pracuje gdzie indziej. Już w normalnej firmie.

Damian i Anna na 1 koncie.
Avatar użytkownika
Damianl2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 maja 2014, o 11:28

Re: Praca w Polsce

Postprzez Snajper » 19 maja 2014, o 19:03

Problem polega na tym, że od 20 lat nie było zmiany w kodeksie pracy która poprawiałby warunki pracy lub w większym stopniu ochraniała pracownika. Ostatnio nawet nasz premier stwierdził, że powinniśmy rozluźnić kodeks pracy aby zachęcić Chińskich inwestorów do inwestowania w Polsce. Bez narodowego banku (podstawowe narzędzie wpływu na gospodarkę krajową) bez możliwości wpływania na ceny paliw i energii nasz rząd to tylko bezwolne marionetki obcego kapitału. Może brzmi to jak frazes, ale tak skrótowo wygląda polska rzeczywistość.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Praca w Polsce

Postprzez Olaminks » 21 maja 2014, o 10:20

Tak, też myślę, że zmiany w kodeksie powinne być wprowadzone jak najszybciej.

Co do Chińskich inwestorów pamiętaj, że trzeba się liczyć z tym, że Chińczycy moga bezproblemowo zalać nasz rynek dobijając i tak już ledwo ciągnące firmy z polski...
Avatar użytkownika
Olaminks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 maja 2014, o 10:21

Re: Praca w Polsce

Postprzez Damianl2 » 21 maja 2014, o 12:39

Co do zmian w kodeksie, to na tym blogu SPAM jest kilka postów, w których wymienione są m.in artykuły, jakie można stawiać w oskarżeniach za mobbing. Tak więc coś tam Polskie prawo ewoluuje i dostarcza nam narzędzi do walki z tym ;).

Ostatnio edytowano 21 maja 2014, o 12:48 przez Anonymous, łącznie edytowano 2 razy
Powód: prosimy bez linków, zapraszamy z cytatami :)

Damian i Anna na 1 koncie.
Avatar użytkownika
Damianl2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 maja 2014, o 11:28

Re: Praca w Polsce

Postprzez teresa35 » 22 maja 2014, o 21:48

Czy tylko praca na etacie Was satysfakcjonuje? Popatrzcie po internecie ile jest ofert pracy poprzez internet właśnie. Sama pracuję w ten sposób, w wielu firmach. I powiem Wam że zarobienie obecnie minimum tej stówki dziennie to żaden problem. Obecnie buduje ciekawy biznes, szukam osób kompetentnych, tu praca na lata. Ale najistotniejsze tu jest to że prace możesz sobie wybrać jaką chcesz. Taką która Ci pasuje. Nikt niczego nie narzuca. Wystarczą tylko chęci. :)

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Praca w Polsce

Postprzez Truteń » 28 maja 2014, o 19:34

A wiecie dlaczego, drogie kobietki?
bo koszty pracy są za wysokie. średnio 80% tego co wypracujecie swoimi małymi rączkami zabiera Wam państwo (CIT, PIT, akcyza, VAT, cło, druki urzędowe itp.)

A dlaczego są za wysokie?
bo trzeba z czegoś utrzymać armię urzędasów, ZUS i NFZ, którzy nie robią dla społeczeństwa prawie nic poza utrudnianiem życia.

Jak obniżyć koszty pracy?
głosować na Korwina Mikke, on pozwalnia tych nierobów, dzieki czemu będzie można zlikwidować podatek dochodowy, nie bedzie przymus placenia na ZUS (w obecny systemie i tak emerytury miec nie bedziemy) i będziecie miały możliwośc leczyć się tylko prywatnie (teraz i tak trzeba prywatnie, NFZ dobrze leczy tylko złamania i choroby płuc).
Avatar użytkownika
Truteń
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 22:42

Re: Praca w Polsce

Postprzez Astra » 30 maja 2014, o 00:29

Szczerze mowiac to nie jest takie proste , bo najczesciej w Polsce konczy sie tylko i
wylacznie na tzw gadaniu i marzeniach ktore z rzeczywistoscia jednak maja bardzo
malo wspolnego, bo realia sa brutalne.
Akuratnie zgodzic sie trzeba z Twoimi Trutniu przemysleniami , ale sam doskonale zdajesz sobie
sprawe , ze nawet oddanie glosu na kogos takiego jak kontrowersyjny Korwin Mikke ,ktory nie jest i nie bedzie cudotworca , nie gwarantuje takich komfortowych warunkow i spelnienia
roztaczanej tu cudownej wizji ladu i skladu w wielu dziedzinach naszego szarego zycia.
Zreszta dlugo by sie n/t rozpisywac bo jest to temat rzeka , a spoleczenstwo jest na tym punkcie
bardzo wrazliwe i czule. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Praca w Polsce

Postprzez AnnaG » 15 cze 2014, o 20:49

Ja ogólnie bardzo wierzyłam w Polskę, ale dopiero jak wyjechałam zobaczyłam jak o wiele lepiej zyje się gdzieś indziej
Nie oznacza to ze nie chce wrócić, ale wyobraźcie sobie swiat gdzie:
- większość czasem nawet dziwnych biznesów trwa np.tu w Anglii a w Polsce czasem biznesy ktore nie powinny upadac- upadaja.
- nie ma chorego Zusu
- nie ma tyle papierologii jak chcesz zalozyc firme, podatki placisz wtedy kiedy naprawde zaczynasz dobrze zarabiac.
- wszystkich stac na kupienie sobie nowego modelu telefonu i markowe torebki
- masz dostep do najlepszych kin, muzeów, markowych sklepów.

Pracy tu jest co nie miara, fakt ciezej jest znalezc jakas sensowna prac, ale w porownaniu do Polskich realiów- przepaść.

pozdrawiam Ania G.

check my blog http://london-lavender.com
Avatar użytkownika
AnnaG
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 19:37
Lokalizacja: Kraków/ Londyn

Re: Praca w Polsce

Postprzez kalamburka » 17 cze 2014, o 15:39

A mnie się wydaje, że praca jest tylko obie strony pracownik/pracodawca mają mało racjonalne wymagania.
kalamburka
 

Re: Praca w Polsce

Postprzez agulaa87 » 24 cze 2014, o 13:48

Też mi się tak wydaje, większość "szukających" pracy chyba nie tyle szuka ile czeka, aż praca sama do nich przyjdzie. A czasem warto samemu sobie zorganizować pracę. I nie ma co wyjeżdżać za granicę! Wszędzie w Polsce można sobie ułożyć życie i nieźle zarabiać na swoim. Jeśli tak jak ja mieszkacie na podkarpaciu, to pomoc znajdziecie tu SPAM - rady, przydatne linki i wsparcie ;)

Ostatnio edytowano 25 cze 2014, o 08:43 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

agulaa87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 10:19

Re: Praca w Polsce

Postprzez ann89 » 12 lip 2017, o 14:41

Praca jest, ale bardzo często za nieproporcjonalne do wysiłku pieniądze. I to jest tak naprawdę największa bolączka naszego rynku pracy. Wszystkiemu winne są podatki.

ann89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2017, o 13:42
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron