Praca w Polsce

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Praca w Polsce

Postprzez baska1992 » 9 paź 2012, o 18:09

ogólnie rzecz biorąc..to co do pracy w polsce..szczególnie dla młodych ludzi to jest jakaś porażka.. a nawet dla tych osób które mają już sporo lat doświadczenia w swojej branży..czasami brak słów na to wsztystko.. :angrywife :!: :?
baska1992
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 17:52

Re: praca w polsce

Postprzez Kalinka09 » 15 paź 2012, o 11:33

Rynek pracy w Polsce wygląda tragicznie. Szczególnie w niektórych regionach naszego kraju. Ludzie pracują za 1300 zł na miesiąc i tak na prawdę nie ma tu wielkiego znaczenia wykształcenie. Moi znajomi po studiach, rozkładają towar na półkach w Tesco bo przecież lepiej robić cokolwiek niż nie robić nic. Najgorsze jest to, że wcale nie zapowiada się aby było lepiej.....

Zakupy przez internet zawsze były moją pasją. A co za tym idzie, musiały stać się nią również systemy płatności online dzięki którym w szybki sposób reguluję należności.
Kalinka09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 15:36

Re: praca w polsce

Postprzez reklamowiczka » 18 paź 2012, o 17:50

z pracą jest bardzo ciężko

reklamowiczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 paź 2012, o 17:43

Re: praca w polsce

Postprzez paulina50000 » 29 paź 2012, o 13:38

Niestety, ale w Polsce oczekują, że będziesz wykonywał pracę na 200 % za 50 % stawki.

Skuteczne zarabianie
paulina50000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sie 2012, o 08:56

Re: praca w polsce

Postprzez nasztos » 30 paź 2012, o 20:36

również uważam, że w Polsce jest przede wszystkim ogromny mobbing i nastawienie na szybki zysk. Mało jest firm, które chcą przez lata budować własną pozycję rynkową. I to jest przykre...
nasztos
 

Re: praca w polsce

Postprzez Kalinka09 » 2 lis 2012, o 11:29

Nasztos....to prawda. Jedynie duże koncerny zachodnie, mające swój oddział w Polsce, jeszcze stwarzają jakieś możliwości ale tak...jedna wielka porażka. Firmy otwierają się i zamykają w bardzo krótkim czasie. Zero stabilizacji.

Zakupy przez internet zawsze były moją pasją. A co za tym idzie, musiały stać się nią również systemy płatności online dzięki którym w szybki sposób reguluję należności.
Kalinka09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 15:36

Re: praca w polsce

Postprzez Pressure » 6 lis 2012, o 16:51

Zero stabilizacji - piszecie. Owszem, bywa różnie, jednak w dużej części to wina nieudolnego zarządzania firmą, a nie tego, ze tak po prostu jest. Na całym świecie firmy powstają i upadają - na tym polega kapitalizm. W Polsce problemem jest spore zadłużenie kraju, co sprawia, że wartość naszego pieniądza jest znikoma, a ceny mamy europejskie. Problem z pracą u młodych to jest obecnie w Hiszpanii, gdzie 50% osób w przedziale do 30. roku życia nie ma pracy.

Pressure
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 16:42

Re: praca w polsce

Postprzez qiqolina » 7 lis 2012, o 19:31

Dobrze wiedzieć, że przynajmniej ktoś ma gorzej niż my ;)

"Nie macie pojęcia, jak kiepskie mam o sobie zdanie i jak mało na nie zasługuję" W.S. Gilbert
Avatar użytkownika
qiqolina
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 14:20

Re: praca w polsce

Postprzez nasztos » 21 lis 2012, o 20:52

To prawda, że coraz trudniej o stabilizację - po prostu pracodawcy coraz mniej szanują pracowników - nieważne czy myślimy o kobietach czy o facetach :/
nasztos
 

Re: praca w polsce

Postprzez Kalinka09 » 2 gru 2012, o 14:56

No właśnie w tym jest również problem, że pracodawcy nie doceniają pracowników. Z czego to wynika? Ano z tego,że jest znacznie więcej chętnych ludzi do pracy niż miejsc pracy. Pracodawca w związku z tym, nie przejmuje się tym, że straci jednego czy dwóch pracowników. Zaraz znajdzie następnych... Reasumując...---->bezrobocie. Owszem w Hiszpanii również ono dotknęło ten kraj i wcale nie jest lepiej niż w Polsce.

Zakupy przez internet zawsze były moją pasją. A co za tym idzie, musiały stać się nią również systemy płatności online dzięki którym w szybki sposób reguluję należności.
Kalinka09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 15:36

Re: praca w polsce

Postprzez adikk1 » 11 gru 2012, o 13:33

Pracodawca ma wykorzystywac umiejętności pracownika jak najmniejszym kosztem wtedy dobro które produkuje jest tańsze

adikk1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 13:25

Re: praca w polsce

Postprzez Babeczkowa_ewa » 21 gru 2012, o 13:24

Nie narzekajcie, trzeba działać i być upartym, a nie tylko narzekać i być pewnym, że pracy i tak się nie znajdzie, bo jej nie ma. Ja wyszłam z założenia, że skoro w sieci jest tyle różnych ofert pracy, to jednak do czegoś kogoś potrzebują. Już drugi raz znalazłam fajną, dobrze płatną i ciekawą pracę. W zeszłym roku - zaraz po studiach - sądziłam, że ciężko będzie znaleźć cokolwiek, a jednak w 2 miesiące mi się udało i to bez żadnych znajomości! Po 10 miesiącach rzuciłam pracę, bo przestała mi odpowiadać atmosfera w firmie oraz wciąż rosnący zakres obowiązków bez wzrostu wynagrodzenia i co? I znów po 2 miesiącach znalazłam pracę. Chyba mi nie powiecie, że taka ze mnie szczęściara? Przecież to niemożliwe, żebym dwa razy z rzędu miała takiego fuksa :P
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: praca w polsce

Postprzez nasztos » 24 gru 2012, o 09:54

Babeczkowa_ewa napisał(a):Nie narzekajcie, trzeba działać i być upartym, a nie tylko narzekać i być pewnym, że pracy i tak się nie znajdzie, bo jej nie ma. Ja wyszłam z założenia, że skoro w sieci jest tyle różnych ofert pracy, to jednak do czegoś kogoś potrzebują. Już drugi raz znalazłam fajną, dobrze płatną i ciekawą pracę. W zeszłym roku - zaraz po studiach - sądziłam, że ciężko będzie znaleźć cokolwiek, a jednak w 2 miesiące mi się udało i to bez żadnych znajomości! Po 10 miesiącach rzuciłam pracę, bo przestała mi odpowiadać atmosfera w firmie oraz wciąż rosnący zakres obowiązków bez wzrostu wynagrodzenia i co? I znów po 2 miesiącach znalazłam pracę. Chyba mi nie powiecie, że taka ze mnie szczęściara? Przecież to niemożliwe, żebym dwa razy z rzędu miała takiego fuksa :P


Pewnie po prostu jesteś dobra w tym co robisz :) Tylko nie każdy może sobie pozwolić żeby nie mieć pracy przez 2-3 miesiące. Ja miałam propozycję "pracy", ale tak naprawdę okazał się to wolontariat, a dopiero po 3 miesiącach miałabym zarabiać normalne pieniądze. Tak to niestety wygląda w naszym kraju...
nasztos
 

Re: praca w polsce

Postprzez adasch1 » 22 sty 2013, o 02:36

Pamiętajcie o tym że pracodawca zakłada biznes nie po to żeby doceniać pracowników tylko żeby zarobić... W przypadku problemów z rozliczeniem polecam stronę program PIT
adasch1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 02:34

Re: praca w polsce

Postprzez olab1 » 27 sty 2013, o 13:06

Praca jest tylko trzeba wiedzieć gdzie jej szukać dlatego polecam zajrzeć na Darmowe ogłoszenia drobne
olab1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 13:01

Re: praca w polsce

Postprzez jurikis » 30 sty 2013, o 09:57

Kalinka09 napisał(a):No właśnie w tym jest również problem, że pracodawcy nie doceniają pracowników. Z czego to wynika? Ano z tego,że jest znacznie więcej chętnych ludzi do pracy niż miejsc pracy. Pracodawca w związku z tym, nie przejmuje się tym, że straci jednego czy dwóch pracowników. Zaraz znajdzie następnych... Reasumując...---->bezrobocie. Owszem w Hiszpanii również ono dotknęło ten kraj i wcale nie jest lepiej niż w Polsce.



Ja myślę trochę inaczej. Uważam, że pracodawcy doceniają pracowników tylko nie stać ich na to, żeby dawać im np. premie, ponieważ naszych przedsiębiorców wyniszczają podatki i ubezpieczenia dla pracowników. Gdyby nie to to myślę, że pensje byłyby większe, pracowników chętniej by się zatrudniało (nawet bez doświadczenia). Szkoda tylko, że nikt na to nie zwraca uwagi, albo komuś jest to na rękę, że w Polsce mamy najwięcej podatków i biurokracji.

jurikis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 09:49

Re: Praca w Polsce

Postprzez anne » 30 sty 2013, o 13:54

NO tak. Polska zeszła na psy niestety :/ Podobno do Norwegii dalej opłaca się wyjechac. A jesli chodzi o Polskę...chyba jedynie ratować się własnym biznesem. Choć z drugiej strony zus zżera

anne
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 13:26

Re: Praca w Polsce

Postprzez Sylwia12345678 » 30 sty 2013, o 23:00

moim zdaniem pracy w Polsce nie ma. ja swoją pracę CUDEM znalazlam na tej stronie : SPAM. jednak moj syn szuka pracy i ma.. za wysokie wyksztalcenie ! i badz tu madry .. ;)

Ostatnio edytowano 17 cze 2013, o 12:06 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Sylwia12345678
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:40

Re: Praca w Polsce

Postprzez zbychb1 » 1 lut 2013, o 01:35

W polsce nie ma pracy bo nie opłaca się inwestorom inwestować tutaj. Opłaty prowadzenia działalności są tak wysokie że legalnie jest prawie niemożliwe zacząć biznes od zera. Koszta pracy też są wysokie, a przedsiębiorca chce jak najwięcej zarobić dlatego inwestuje tam gdzie jest taniej. Trzeba winić naszych polityków, oraz system podatkowy i fiskalny ale większośc ludzi tego nie rozumie

Nowoczesne Urządzenia szpiegowskie na każdą kieszeń - recenzje
zbychb1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 01:27

Re: Praca w Polsce

Postprzez KamilaS » 9 lut 2013, o 01:21

wkurzające jest to że albo się haruję na umowę o pracę za marne groszę albo na umowę śmieciową za jakąś lepszą kasę ale nie liczy się to do emerytury... i najgorsze jest to ze panstwo nie docenia tego że mlodzi chca pracowac nie daje im mozliwosci rozwoju....
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: Praca w Polsce

Postprzez ania7160 » 9 lut 2013, o 18:10

hmm, ja ponad rok temu zajęłam się mlmem i nie narzekam, poza tym mam normalny etat. Jak na razie z mlmu mam tylko 2tys zł/ mc więc musze słuchać durnego szefa :angrywife ale mam nadzieje ze niedługo rozwine strukturę :)
ania7160
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 18:04

Re: Praca w Polsce

Postprzez kant1 » 24 lut 2013, o 21:09

Pracy nie ma bo przedsiębiorcą się nie opłaca zatrudniać ludzi

Duży zasięg mini kamera szpiegowska tanio
kant1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 lut 2013, o 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Praca w Polsce

Postprzez babcia_1965 » 25 lut 2013, o 23:55

Praca w Polsce jest ciężka. Pracodawca mało płaci, a oczekuje jak najwięcej. Jedynie poza granicami naszego kraju można zarobić godziwe pieniądze. Możecie zajrzeć do wątku, gdzie prezentowane są najbardziej opłacalne zawody za 10 lat których może zabraknąć - skoro wszyscy emigrują, kiedyś musi zabraknąć specjalistów ;)

Inteligencja to coś, co trzeba ćwiczyć aby nie popaść w pewien zastój. Oferuję Ci tutaj za darmo test na iq który sprawdzi Twój iloraz inteligencji i tak samo Ty sprawdzisz siebie na jakim poziomie jest Twoja inteligencja.
babcia_1965
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 23:34

Re: Praca w Polsce

Postprzez Sylwia12345678 » 27 lut 2013, o 13:39

pracy w Polsce nie ma , sprawa wiadoma nie od dzis. za granica a i owszem !

Ostatnio edytowano 17 cze 2013, o 12:13 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Sylwia12345678
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:40

Re: Praca w Polsce

Postprzez kalisk » 11 mar 2013, o 20:06

Za granicą też wcale nie ma kokosów. Szczególnie ostatnimi czasy

kalisk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 19:59
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]