Pralka-nowa czy używana??

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Pralka-nowa czy używana??

Postprzez bacha975 » 1 wrz 2010, o 10:09

Czy możecie doradzić mi w wyborze pralki?? Czy lepeij używaną czy nową? Moja córka wybiera sie na studia i w mieszkaniu, które wynajmuje nie ma pralki więc stwierdziliśmy z męzem że kupimy jakąś nie za dużą i najlepiej niedrogą. Trafiłam na ogłoszenie- używana pralka Amica za 700 zł i nie wiem czy warto :
elektronika.hiperogloszenia.pl/pralki/ogloszenie/128859-fantastyczna-pralka-automatyczna-amica-awcn10da-oferta-wroclaw/
bacha975
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez dione » 17 gru 2010, o 15:50

Moim zdaniem lepiej jest kupić nową pralkę. Można znaleźć przecież dość tanie, a przynajmniej jak coś się zepsuje to mamy kartę gwarancyjną, dzięki czemu naprawa będzie za darmo, przy używanej pralce nie ma niestety tej pewności.
dione
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez beata1980 » 10 sty 2011, o 12:05

Tak nową.
Teraz są gwarancje nawet na 5 lat.
A w używanej nigdy nie wiadomo kiedy się nie popsuje...
beata1980
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez pozioma » 20 sty 2011, o 16:51

Pralka zdecydowanie nowa - używana będzie niezbyt tańsza i pewnie zepsuje się o wiele szybciej, niz jakbyśmy kupili nową. Na magicznej planecie można sobie poszukać - tam maja sprzętu AGD od groma i w ni9skich cenach.
pozioma
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez aura » 9 lut 2011, o 16:46

Teraz pralki nie są takie drogie, żeby wybierać te używane. Jeżeli chcesz mieć dobrą pralkę i nie zapłacić za nią wiele, to tutaj znajdziesz bardzo dobry model amici w promocji: http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd ... prod=36050 No i masz przynajmniej 7 lat gwarancji, także na pewno jest to o wiele lepszy wybór.
aura
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez mycha78 » 10 lut 2011, o 14:50

Lepiej nową bo ma gwarancję w razie czego. Pozdrawiam
mycha78
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez roksanna » 14 lut 2011, o 12:41

Oj, jeśli chodzi o pralki to zasugerowałabym zdecydowanie kupno nowej pralki :) Ktoś już tu napisał, że używana zapewne będzie kosztować Cię niewiele mniej a zepsuje się z pewnością zdecydowanie szybciej... Jeśli chcesz zaoszczędzić to możesz skorzystać na przykład z ofert jakiegoś sklepu internetowego. Ja tutaj http://www.medialux.pl/dzial/agd/kategoria/?id=29&prod=112565 znalazłam stosunkowo tanią i dobrej firmy więc na pewno znajdziesz coś dla siebie :)
roksanna
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez MoniczkaM » 27 kwi 2011, o 10:12

Pewnie, że nowa - ja bym się nad tym nawet nie zastanawiała. Nie ma sensu marnować pieniędzy i kupować używany sprzęt, który nie posłuży nam za długo. Zgodze się też z tym, że jeśli ma się juz jakiś upatrzony model to wystarczy poszukać go w jakimś sprawdzonym sklepie internetowym i zamówić :)
MoniczkaM
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez lavender » 25 lip 2011, o 15:47

zdecydowanie nowa, można też sobie dokupić 5 lat gwarancji.
lavender
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez Adell » 29 lip 2011, o 11:03

Niby lepiej nową ale jeśli to dla córki na studia, z którą później nie będzie miała co zrobić to może i lepiej używaną. Tylko taką trzeba jakoś sprawdzić przed zakupem, tylko jak?
Adell
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez Zorka » 2 wrz 2011, o 19:53

Do wynajmowanych na krótki czas mieszkań nie opłaca się kupować nowych rzeczy, mozna wybrać sprzęt z drugiej ręki, który wcale nie jest mocno wyeksloatowany, zobacz, moze jeszcze sie przyda tu używane pralki , tańsze, a kilka lat jeszcze mogą posłużyć.

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
Zorka
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez mimargo » 5 wrz 2011, o 14:32

Adell napisał(a):Niby lepiej nową ale jeśli to dla córki na studia, z którą później nie będzie miała co zrobić to może i lepiej używaną. Tylko taką trzeba jakoś sprawdzić przed zakupem, tylko jak?



Ja wręcz uważam odwrotnie. Przecież pralka to inwestycja na długie lata, zatem córka będzie już mieć na starcie w dorosłe życie - pralkę :). Szkoda pieniędzy na używaną i bez gwarancji. Warto dołożyć te paręset złotych więcej i mieć pewność :).
mimargo
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez Zorka » 5 wrz 2011, o 14:43

To chyba zależy od planów po studiach, poza tym uzywana pralka to nie jest spory wydatek.
Zorka
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez mimargo » 6 wrz 2011, o 10:39

Zorka napisał(a):To chyba zależy od planów po studiach, poza tym uzywana pralka to nie jest spory wydatek.


Zawsze można odsprzedać właścicielowi wynajmowanego mieszkania - przynajmniej w moim przypadku było tak z lodówką. Niemniej jednak jestem za kupnem nowej i z gwarancją.
mimargo
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez Muchomor » 18 lis 2011, o 16:57

zwsze bylam za tym zeby nie przeplacac, ale po trzeciej uzywanej pralce, ktora sie zepsula po roku a porzednie po dwoch to stwierdzam oficjanie, ze taniej jest kupic nowa. Ehhhh. Samo slowo pralka juz mnie stresuje :evil:
Muchomor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 15:41

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez Awsomegirl » 25 lis 2011, o 16:27

ja uważam, że nie ma co się pakować w używaną pralke, przede wszytskim dlatego, że najczęściej można kupic kota w worku, a to chyba nie o to chodzi, teraz te pralki w cale nie są takie drogie można juz kupić za 700 zł spokojnie, duży wybór pralek widziałam w sklepie internetowym magiczna planeta , w bardzo dobrych cenach
Awsomegirl
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez kobietka77 » 26 sie 2012, o 19:40

W przypadku rzeczy używanych zawsze jest ryzyko, że przestanie działać zaraz po dokonaniu zakupu, a naprawy są teraz drogie.
Lepiej kupić nową, zwłaszcza że faktycznie ceny nie są takie wysokie.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez marysia.we » 8 paź 2012, o 23:17

Zgadzam się najlepiej zainwestować i kupić lepszą praleczkę, niż potem żałować i się męczyć. Sama teraz dokonuje takiego zakupu, a zastanawiam się miedzy tymi dwoma modelami:\

AEG Lavamat 72850
lub
AEG Lavamat 72750

Jeszcze zastanawiamy się z mężem nad droższym ale bardzo dobrym modelem

BOSCH WIS 24140EU Logixx 7
marysia.we
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 15:21

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez asia » 12 paź 2012, o 22:50

marysia.we napisał(a):Zgadzam się najlepiej zainwestować i kupić lepszą praleczkę, niż potem żałować i się męczyć. Sama teraz dokonuje takiego zakupu, a zastanawiam się miedzy tymi dwoma modelami:\

AEG Lavamat 72850
lub
AEG Lavamat 72750

Jeszcze zastanawiamy się z mężem nad droższym ale bardzo dobrym modelem

BOSCH WIS 24140EU Logixx 7



kupiłaś którąś z tych wymienionych ?
asia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 22:40

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez marysia.we » 13 paź 2012, o 14:49

Tak, zdecydowaliśmy się na zakup BOSHA. Mimo ceny ( która i tak jak na BOSHA\model jest adekwatna) pomyśleliśmy sobie że lepiej dołożyć i kupić coś na lata, aby służyło nam dłużej) Czekamy teraz na jej dostarczenie, pewno po weekendzie powinna być.
marysia.we
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 15:21

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez pomcia » 14 paź 2012, o 21:38

Osobiście wybrałabym coś innego. A gwarancja na ile lat?
pomcia
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez marysia.we » 17 paź 2012, o 11:08

24 miesiące, z możliwością przedłużenia( na 36 lub 48)
marysia.we
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 15:21

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez pomcia » 19 paź 2012, o 10:27

Ja w te przedłużane gwarancje nie wierzę. Zadowolona jesteś?
pomcia
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez barburka » 30 paź 2012, o 13:44

Polecam zdecydowanie nowe pralki bo zżerają znacznie mniej energii.
barburka
 

Re: Pralka-nowa czy używana??

Postprzez marysia.we » 30 paź 2012, o 14:05

pomcia napisał(a):Ja w te przedłużane gwarancje nie wierzę. Zadowolona jesteś?


Tak, pralka sprawuje się świetnie, przywieźli mi ją bardzo szybko i sprawnie. Jestem zadowolona z prali jak i obsługi i fachowości sklepu.
marysia.we
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 15:21
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]