Prezent na chrzest

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Prezent na chrzest

Postprzez sloneccko » 23 kwi 2013, o 14:48

piramida napisał(a):Ta statuetka na pewno będzie pamiątką na długie lata... myślałaś już o dedykacji, którą umieścisz na niej?

Myślałam o tym by użyć jakiegoś cytatu z Jana Pawła II, muszę się śpieszyć z zamawianiem bo chrzest za 2 tygodnie ;/ a ja wciąż główkuję nad dobrym cytatem ;/
Avatar użytkownika
sloneccko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 08:35

Re: Prezent na chrzest

Postprzez piramida » 23 kwi 2013, o 17:18

Jan Paweł IIi jego słowa to myślę, że dobry trop :)
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: Prezent na chrzest

Postprzez tasiaka » 24 kwi 2013, o 11:02

A nie możesz czegoś od siebie?
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Prezent na chrzest

Postprzez siemienna » 9 lip 2013, o 10:40

Ja bym właśnie radziła coś bardziej od siebie dać :) ostatnio też byłam na chrzcinach i miałam wielki problem co do prezentu, tym bardziej, że obudziłam się dość późno z nim i wszystkie najbardziej odpowiednie prezenty były już zarezerwowane przez resztę rodziny. Nie chciałam kupować tego samego, więc postawiłam na oryginalność. Pozbierałam zdjęcia małej, jakie zostały zrobione po urodzeniu i w czasie chrzcin a potem stworzyłam własny projekt na taką fotoksiążkę :) prezent ogólnie wyglądał super, rodzice byli zachwyceni :)

Ostatnio edytowano 8 wrz 2013, o 12:07 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
siemienna
 

Re: Prezent na chrzest

Postprzez aga22 » 3 sty 2014, o 15:25

Może warto pomyśleć nad czymś praktycznym. Mam tu na myśli np. fotelik samochodowy
Obrazek
Polecam ten - kupiłam taki i sprawuje się bez zarzutu.

Ostatnio edytowano 3 sty 2014, o 15:30 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: [img]link[/img]
aga22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 cze 2012, o 13:37

Re: Prezent na chrzest

Postprzez lissa » 7 sty 2014, o 17:09

fajny fotelik, całkiem solidnie wygląda. Ja kupiłam fotelik z Maxi Cosi na prezent - matka chrzestna ze mnie pierwsza klasa :)
lissa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 16:46

Re: Prezent na chrzest

Postprzez milka31 » 10 sty 2014, o 14:30

alianka napisał(a):Wow, 1000 zł to na prawdę sporo. Nawet nie wiedziałam, że aż tyle też się daje ;) To więcej niż na weselu dla pary młodej hehe :P
Kasa wolę żeby jedynie jak coś była dodatkiem. Prezent to jednak prezent, jakaś pamiątka na później. Ale rozglądałam się w temacie tych grawerów i wczoraj natknęłam się na coś takiego
Obrazek
co myślicie? Oczywiście dedykację można napisać samemu, jakiś ładny wiersz na przykład,ale coś po prostu od serca no i myślałam też o dacie chrztu i imieniu dziecka.

Tak przeglądam wątek bo sama szukam prezentu. Wpadła mi w oko ta statuetka którą wkleiłaś i potem widziałam na zdjęciu, któraś z Was również wklejała foto, ale tak się zastanawiam czy długo czekałyście na zamówienie? Ja się tego tylko obawiam, bo nie zostało mi zbyt wiele czasu a jak zwykle za długo zwlekałam z wyborem.

Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia...
Avatar użytkownika
milka31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 15:53

Re: Prezent na chrzest

Postprzez alianka » 14 sty 2014, o 14:35

milka31 no właśnie po tym względem są super, bo ja bardzo szybko dostałam. Mimo że to przecież produkt na zamówienie bo dajesz przecież swoją dedykację to czas oczekiwania 2-3 dni. I u mnie żadnych opóźnień nie było.
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Prezent na chrzest

Postprzez milka31 » 15 sty 2014, o 12:56

Super! Dziękuję za odpowiedź! W takim razie bez problemu zdążę :)

Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia...
Avatar użytkownika
milka31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 15:53

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Ester » 19 sty 2014, o 20:50

Mi się wydaje że najlepiej rodziców po prostu spytać czego potrzebują... jak się o własnych siłach próbuje to potem wychodzi, że coś niepotrzebnego się po domu wala... Ja się spytałam wprost i wyszło że potrzebują nowego fotelika samochodowego bo chrześnica wyrastała już z niemowlęcego :) może nie do końca to "pamiątkowe", "od serca", itp ale na pewno rodzice byli bardzo zadowoleni :) oczywiście "kieszonkowe" dla małej do kopertki też włożyliśmy ;)
Ester
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 sty 2014, o 15:04

Re: Prezent na chrzest

Postprzez wegemama » 29 sty 2014, o 15:37

Ja dałam w prezencie taką wesołą matę edukacyjną RAIN FOREST SPAM i zgodnie stwierdziliśmy z rodzicami obdarowanego dziecka, że to nie jest zwykła mata tylko całkiem inna jak taki kącik do zabawy z pluszaczkami, muzyczką i miejscem na drzemkę :)

Ostatnio edytowano 29 sty 2014, o 16:36 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Buduję swoje życie na miłości fundamencie ...
wegemama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 13:41

Re: Prezent na chrzest

Postprzez WielkiZbyszek » 5 lut 2014, o 12:58

Pierwszy raz idę na chrzest, jest to chrzest córki siostry męża i zastanawiam się czy wypada dać taki prezent :SPAM ? słyszałam że powinno się dać osobistego, ale za mały konktakt mam z mamą i jej rodziną by wiedzieć jaki osobisty prezent im dać

Ostatnio edytowano 5 lut 2014, o 22:56 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
WielkiZbyszek
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 15:50

Re: Prezent na chrzest

Postprzez maryjannas » 6 lut 2014, o 13:22

Na chrzest podarować można dziecku np. złoty łańcuszek albo kolczyki, to znaczy tak się tradycyjnie do tego podchodzi - wiadomo, że dziecku to się na razie nie przyda, ale chodzi o pewien symbol. Mnie jednak wydaje się, że o ile takie prezenty pasują dziadkom/chrzestnym, to reszta śmiało może podarować coś bardziej praktycznego, co przyda się maluszkowi, np. jakiś fajny zestaw ciuszków, kocyk, przewijak... Bądźmy życiowi, na dewocjonalia jeszcze będzie czas ;P

maryjannas
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 13:12

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Panna_Mysia » 2 mar 2014, o 18:18

Kochana! Ja z doświadczenia wiem, że bez względu na to, jaki prezent dziecko dostanie i tak będzie on trafiony, bo maluszkowi przyda się dosłownie wszystko.

Rzeczy pierwszego użytku, takie jak ubranka i buciki, zapas pieluszek, chusteczek nawilżanych czy mleka modyfikowanego to moim zdaniem najlepsze prezenty, ponieważ często goście chcą wyróżnić się i trafić w gust rodziców, a zapominają, że na maluszka ponosi się ogromne wydatki i taki zapas pieluch na kilka miesięcy to dla mamy i taty doprawdy cenny upominek.

Jeśli jednak wstydzisz się przychodzić z kartonem pieluszek czy mleka, możesz kupić inną praktyczną rzecz np. nosidełko, fotelik samochodowy, przewijak, podgrzewacz do mleka, matę do zabawy na podłodze i tym podobne.

:) Warto też zapytać rodziców, czego im jeszcze brakuje. Może jest coś, co się im marzy, a jest poza ich możliwościami finansowymi.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Ester » 2 mar 2014, o 22:31

a myślałyście np o jakimś fajnym wózeczku - parasolce? :) teraz można na prawdę kilka fajnych wózeczków znaleźć w sensownych cenach :) ja zaraz znowu będę chrzestną i mnie właśnie o parasoleczkę poprosili jakąś sensowną :) w sumie ok, ja lubię dawać przydatne prezenty :) coś fajnego dla siebie chrześnica dostanie na roczek
Ester
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 sty 2014, o 15:04

Re: Prezent na chrzest

Postprzez MariannaUmba » 3 mar 2014, o 15:26

Ester napisał(a):a myślałyście np o jakimś fajnym wózeczku - parasolce? :) teraz można na prawdę kilka fajnych wózeczków znaleźć w sensownych cenach :) ja zaraz znowu będę chrzestną i mnie właśnie o parasoleczkę poprosili jakąś sensowną :) w sumie ok, ja lubię dawać przydatne prezenty :) coś fajnego dla siebie chrześnica dostanie na roczek

zazwyczaj wózek do momentu chrztu to się ma, a na parasolkę jest za wcześnie, ale zależy od tego kiedy kto chrzci, w jakim wieku jest dziecko, sądzę, że pomysł z fotelikiem tym maxi cosi od chrzestnej był bardziej trafiony, o ile chodzi o fotelik następny, bo wiadomo, ze ten pierwszy też już dziecko ma :) Kasa to też dobry pomysł, zawsze się przyda:)
MariannaUmba
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 11:34

Re: Prezent na chrzest

Postprzez mirka1025 » 3 mar 2014, o 16:42

Mi się wydaję, że najlepsze są te tradycyjne pamiątki z chrztu. Kiedyś kupowałam z chłopakiem prezent dla jego chrześnicy, która miała już 7 lat, gdy szła do chrztu. Wybraliśmy więc biblię dla dzieci z pięknymi ilustracjami, kryształową pozytywkę (była śliczna i wiem, że spodobała się dziewczynce). Gdy sama chrzciłam byłam jeszcze młodą dziewczyną, zaraz po bierzmowaniu. Z tego co pamiętam na pewno pojawiła się kopertka, a także ubranko, takie białe fajne bolerko i sukieneczka;)
Avatar użytkownika
mirka1025
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 16:18

Re: Prezent na chrzest

Postprzez blueskay » 3 mar 2014, o 21:43

polecam biblię dla najmłodszych i np fajny śpiworek czy kocyk, np bella rose
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33

Re: Prezent na chrzest

Postprzez jadwinia » 16 mar 2014, o 19:07

Śpiworek lub kocyk to fajna sprawa :) ja w sumie zawsze pytam rodziców, czy czegoś nie potrzebują, a do tego kupuję jakąś pamiątkę. Teraz znajoma poleciła mi sklep Crystal city i statuetki 3D: SPAM

Ostatnio edytowano 17 mar 2014, o 21:39 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jadwinia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 18:57

Re: Prezent na chrzest

Postprzez blueskay » 17 maja 2014, o 20:05

dla mnie bardzo fajnym prezentem jest biblia dla najmłodszych, dobrym pomysłem są np karuzele bujaczki itp Baby ono widziałam ma dużo fajnym rzeczy dla bobasków
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Lulka » 19 maja 2014, o 12:26

Ja na chrzest bratanicy kupowałam medalik i lampkę-świeczkę do pokoiku. Ale przyznaję, że miałabym problem z prezentem, gdybym nie obgadała sprawy z bratem i jego żoną ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Lulka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 14 kwi 2014, o 15:42

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Fermia » 19 maja 2014, o 16:10

Ja ostatnio kupilam sztucce z wygrawerowanym imieniem i datą. Bedzie pamiętac o tym wydarzeniu
Fermia
 

Re: Prezent na chrzest

Postprzez hania » 31 maja 2014, o 21:56

ja swojej chrześnicy kupiłam karuzele nad łóżeczko baby ono oraz obraz aniołka stróża.
hania
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 19:31

Re: Prezent na chrzest

Postprzez joasia007 » 25 cze 2014, o 21:18

na chrzest z użytecznych rzeczy będzie fotelik samochodowy, ja takie coś dostałam od rodziny, do dziś nam służy jane exo ;) świetnie się sprawdza w każdym samochodzie oraz bardzo łatwo go utrzymać w czystości :)
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: Prezent na chrzest

Postprzez rosiehw » 25 cze 2014, o 23:56

joasia007 napisał(a):na chrzest z użytecznych rzeczy będzie fotelik samochodowy, ja takie coś dostałam od rodziny, do dziś nam służy jane exo ;) świetnie się sprawdza w każdym samochodzie oraz bardzo łatwo go utrzymać w czystości :)


a to ten fotelik jane exo kupowalas sam? to jest ten sam co w zestawie z jane muum?
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]