Prezent na chrzest

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Prezent na chrzest

Postprzez alianka » 2 sty 2013, o 12:58

Będę chrzestną. Mam problem co dać malutkiej na prezent. W necie tego pełno, różnych różności, ale wszystko wydaje mi się takie "słabe", błahe.
Co byłoby dobrym prezentem?
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Prezent na chrzest

Postprzez dobroslawa » 2 sty 2013, o 15:17

Ja proponuję po pierwsze - bukiecik kwiatów, po drugie: mogą być kolczyki dla małych dzieci, raczej złote, może być ładna sukieneczka w jasnym kolorze rozmiar 68 lub 74, po trzecie kopreta z sumą do 200 zł, to rodzice kupią dziecku co sami zechcą.
Kwiaty są ostatnio modne,pieniądze zawsze się przydadzą, ubranko również, byle nie zbytnio strojne, bo dla tak małego dziecka najlepsze są tkaniny przewiewne - bawełna,batyst, jedwab.
Należy pamiętać,żeby też nie przesadzić z prezentami, jak dajemy pieniądze i kwiaty, to już raczej nic więcej. Pieniądze najlepiej włożyć w pamiątkową kartkę grającą.
dobroslawa
 

Re: Prezent na chrzest

Postprzez mimka31 » 2 sty 2013, o 19:44

Ja z mężem co prawda nie na chrzest a na roczek dla dziewczynki kupiliśmy takie coś
http://allegro.pl/sztucce-dla-dzieci-ch ... 09363.html
z odpowiednim grawerem
mimka31
 

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Armigor » 2 sty 2013, o 22:23

Ja jakiś czas temu chrzciłam moich chłopców i obaj dostali od chrzestnych złote łańcuszki z medalikami i pamiątki z kopertą (kwoty były wysokie) po za tym dostali jeszcze obrazek ze srebra, posrebrzane etui na akt chrztu wraz z ramką,ciuszki i drobne zabawki jeden z chłopców dostał złotą bransoletkę z wygrawerowanym imieniem a pod spodem była data chrztu mi się podobała i drugiemu kupiłam taką samą.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Prezent na chrzest

Postprzez alianka » 3 sty 2013, o 16:18

Dzięki za podsuwanie pomysłów ;) Ogólnie podoba mi się w sumie motyw z grawerem gdzieś. Czy to na bransoletce, czy na jakimś innym przedmiocie, bo to w sumie na potem jest taka fajna pamiątka, która przypomina o tym dniu jak jest data, imię czy coś tam jeszcze. Choć ze sztućcami może niekoniecznie..jakoś bardziej to widzę właśnie na jakieś urodziny czy inną okazję niż chrzest.
A suma w kopercie jak myślicie jakiej powinna być wysokości? Zupełnie się nie orientuję w tych tematach.
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Armigor » 3 sty 2013, o 21:51

Moi chłopcy dostali w kopertach od chrzestnych po 500zl w jednej było 1000 z tym ze tyle samo dostał drugi synek mimo ze ciocia nie była chrzestną
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Prezent na chrzest

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 4 sty 2013, o 11:25

Dwa lata temu mojej chrześnicy w dniu jej chrztu dałam kopertę a w niej 300 zł. Więcej nie miałam bo dopiero zaczęłam pracować ale myślę, że to w miarę dobra suma jak na tamten czas, tym bardziej że byłam sama i niezamężna. Dziś zrobiłabym jakiś prezent, żeby dziecko na przyszłość miało pamiątkę np.: pierścionek z datą chrztu, albo łańcuszek złoty lub kolczyki. Coś takiego co należałoby tylko do niej. Pieniądze są bardziej dla rodziców a dzieciątko nie będzie miało po nich chyba żadnej pamiątki.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Prezent na chrzest

Postprzez alianka » 4 sty 2013, o 13:25

Wow, 1000 zł to na prawdę sporo. Nawet nie wiedziałam, że aż tyle też się daje ;) To więcej niż na weselu dla pary młodej hehe :P
Kasa wolę żeby jedynie jak coś była dodatkiem. Prezent to jednak prezent, jakaś pamiątka na później. Ale rozglądałam się w temacie tych grawerów i wczoraj natknęłam się na coś takiego http://www.crystalcity.pl/produkt/pamia ... Oa7o-TaUkU co myślicie? Oczywiście dedykację można napisać samemu, jakiś ładny wiersz na przykład,ale coś po prostu od serca no i myślałam też o dacie chrztu i imieniu dziecka.
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Armigor » 4 sty 2013, o 14:49

Ładny ten kryształ jednak czy dziecko z niego skorzysta?
Rodzice potraktują to jako pamiątkę chrztu postoi na półce i trafi do szuflady,dziecko się tym nie pobawi a jak dziecko będzie starsze nie bedzie to miało dla niego znaczenia. Dzieci nie pamiętają chrztu.Moi chłopcy też nadostawali pamiątek różnego typu i tak szczeże to tylko zabierają mi miejsce w komodzie. Najbardziej byłam zadowolona z łańcuszków i bransoletek maluchy też bo pozwalam im je nosić.Mi sie wydaje ciekawym prezentem cos w tym stylu http://allegro.pl/zlota-bransoletka-dla ... 26098.html
I koperta ja bym dała 200 zł
Dostali też coś takiego i z tego też skożystałam http://eprezenty.pl/posrebrzana_tuba_na ... ,3012.html
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Hosenka » 4 sty 2013, o 15:07

Kryształ spoko, to taki prezent który jest taką wieczną pamiątką. Później nawet jak dziecko jest już duże to fajnie mieć w swoich szpargałach taką pamiątkę z tego wydarzenia. Tylko polecam coś sensownego wymyślić jako tekst bo to będzie miało w tym prezencie duże znaczenie - tak myślę.

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Armigor » 4 sty 2013, o 23:41

I jak tam poszukiwania?
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Prezent na chrzest

Postprzez alianka » 8 sty 2013, o 16:49

Zdecydowałam się jednak na tą statuetkę którą wklejałam wcześniej. Wymyśliłam sama dedykację, już złożyłam zamówienie, tylko czekam aż przyjdzie :)
Do tego albo dam coś w kopercie albo dokupię coś drobnego - jakiś ciuszek albo zabawkę - ale to jeszcze się nad tym zastanowię ;)
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: Prezent na chrzest

Postprzez aga.ta » 12 sty 2013, o 16:51

nie zdążyłam, ale może ktoś inny skorzysta? dla mnie najlepszą rzeczą (o ile rodzice dziecka sami nie poproszą o coś konkretnego) jest jednak złoty łańcuszek czy bransoletka z grawerem, coś, co dziecko, jak podrośnie, będzie mogło nałożyć - np. z okazji I Komunii? a kurzu nie łapie ;)
moja córka dostała taką bransoletkę, jest śliczna i to jeden z niewielu prezentów, który się uchował, wiadomo, zabawki już dawno "przeminęły" a pieniądze wydały...
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Armigor » 12 sty 2013, o 18:10

Popieram w stu procentach mój najstarszy syn ma teraz dziesięć lat i nosi bransoletkę którą dostał na chrzciny łańcuszki nosi różne ale maluszki noszą łańcuszki z chrzcin i nie zrywają mają po ok dwa latka ze złota i srebra nigdy się nie wyrasta. Sama mam jeszcze medalik ktōry dostałam od dziadka na komuniė dziadek dawno nie żyje a medalik mi go mile przypomina
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Prezent na chrzest

Postprzez tusia25 » 15 sty 2013, o 10:06

Ja kupowałam srebrne kolczyki (rodzice stwierdzili że złoto i tak potem leży, bo szkoda itp.) a poza tym Aniołka na ścianę i komplet pościeli dla maluszka. I szczerze powiem że tyle. Juz koperty nie dawaliśmy.
tusia25
 

Re: Prezent na chrzest

Postprzez MamaAnia » 13 lut 2013, o 14:21

Medalik czy coś innego z grawerem na pamiątkę to fajny pomysł, pieniądze się rozejdą i jak dziecko dorośnie to nawet nie będzie o nich wiedziało a pamiątka zostanie. Ja planuje kupić właśnie medalik i zastanawiam się nad krzesełkiem do karmienia bo wiem że rodzice dziecka jeszcze nie mają. Zastanawiam się nad takim, co myślicie? Rośnie razem z dzieckiem więc chyba przyda się na długo. Może mieliście do czynienia z takim i powiecie co nie co ;)
Obrazek
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Karolinka 189 » 14 mar 2013, o 17:19

My wymyśliliśmy coś oryginalnego, w zasadzie to przypadkiem natknęliśmy się na Europejski Bank DNA z Wrocławia szukając banku który udzieli nam kredytu. Zadzwoniliśmy i okazało się, że to wcale nie bank finansowy, ale bank genetyczny no i od razu pomysł wpadł nam do głowy żeby chrześnicy kupić takie przechowywanie DNA. Rodzice byli zaskoczeni, bo przyznam, że nie uprzedziliśmy ich o tym, ale jak trochę poczytali to sami stwierdzili, że to przyszłościowa inwestycja :)
Karolinka 189
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 17:13

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Zorka » 15 mar 2013, o 14:50

Karolinka 189 napisał(a):My wymyśliliśmy coś oryginalnego, w zasadzie to przypadkiem natknęliśmy się na Europejski Bank DNA z Wrocławia szukając banku który udzieli nam kredytu. Zadzwoniliśmy i okazało się, że to wcale nie bank finansowy, ale bank genetyczny no i od razu pomysł wpadł nam do głowy żeby chrześnicy kupić takie przechowywanie DNA. Rodzice byli zaskoczeni, bo przyznam, że nie uprzedziliśmy ich o tym, ale jak trochę poczytali to sami stwierdzili, że to przyszłościowa inwestycja :)


Patrząc na to z punktu widzenia przyszłej mamy pomysł rewelacyjny :), ale to przechowywanie DNA, czy krwi pępowinowej? Mogłabyś napisać coś więcej o tym banku?
Zorka
 

Re: Prezent na chrzest

Postprzez Gorseciarka_pl » 20 mar 2013, o 15:23

Zorka, nie jest to bank do przechowywania krwi z pępowiny, komórek macierzystych. Banki DNA przechowują wyselekcjonowany kod DNA. Nie wiem, jak wygląda sprawa wydobycia tegoż kodu. Dla chętnych załączam link do artykułu z Rzeczpospolitej.
http://www.rp.pl/artykul/692315.html?p=1

www.gorseciarka.pl - bielizna damska, bielizna nocna, outlet. Zapraszamy :))

Obrazek
Gorseciarka_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 14:34

Re: Prezent na chrzest

Postprzez tasiaka » 22 mar 2013, o 17:05

Armigor napisał(a):Popieram w stu procentach mój najstarszy syn ma teraz dziesięć lat i nosi bransoletkę którą dostał na chrzciny łańcuszki nosi różne ale maluszki noszą łańcuszki z chrzcin i nie zrywają mają po ok dwa latka ze złota i srebra nigdy się nie wyrasta. Sama mam jeszcze medalik ktōry dostałam od dziadka na komuniė dziadek dawno nie żyje a medalik mi go mile przypomina

Zdecydowanie coś w tym jest, ja nadal noszę swój łańcuszek który dostałam na chrzciny, dziadkowie przezornie kupili "duży" rozmiar i dziś chociaż ich już nie ma mam taką małą ich cząstkę :)
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Prezent na chrzest

Postprzez posterka » 6 kwi 2013, o 18:55

A może warto by było sprawić dziecku piękne ubranko na chrzest. Byłam matką chrzestną w zeszłym roku i zrobiłam maluszkowi właśnie taki prezent ;)
Dobrym pomysłem może być również złoty łańcuszek - gdy dziecko podrośnie będzie miało pamiątkę na przyszłość.
posterka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 gru 2012, o 15:26

Re: Prezent na chrzest

Postprzez sloneccko » 19 kwi 2013, o 20:50

A co myślicie o kupieniu swoją drogą (bo prezent praktyczny - wózek spacerowy i tak kupię) takiej statuetki Obrazek ?? wydaje mi się, że to dobra pamiątka na długie lata...

Ostatnio edytowano 8 wrz 2013, o 12:06 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę używać opcji img lub załączników
Avatar użytkownika
sloneccko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 08:35

Re: Prezent na chrzest

Postprzez piramida » 21 kwi 2013, o 09:50

Ta statuetka na pewno będzie pamiątką na długie lata... myślałaś już o dedykacji, którą umieścisz na niej?
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: Prezent na chrzest

Postprzez tasiaka » 21 kwi 2013, o 18:56

Statuetka jest ok o ile wiesz, że nie będzie się przewalała po szafkach i komodach... Najistotniejsze aby nie brać tekstu z internetu a wymyślić coś samemu.. I nie brać udziału w wyścigu na coraz to wymyślniejszy prezent, jak na przykład biżuteria z mleka matki spam.. to dopiero kosmos :ugeek:

Ostatnio edytowano 8 wrz 2013, o 12:06 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Prezent na chrzest

Postprzez piramida » 23 kwi 2013, o 14:45

tak, zgadzam się ważne by prezent suma sumarum był czymś ważnym i oryginalnym :)
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników