Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez sun979 » 23 lip 2013, o 17:51

Witam,

Pierwsze moje pytanie, o której wstałyście w dniu swojego ślubu?

Mam problem. Wizażystka, która bardzo mi się podoba ma tylko wolną godzinę 6.00 rano. Nie wiem co zrobić. Myślicie, że powinnam spać dłużej? Nie wiem, czy i tak będę potrafiła. Zadzwoniłam do niej 2 miesiące przed ślubem, a tu się okazuje, że ma już napięty kalendarz. Nie wiedziałam, że 2 miesiące przed to może być za późno. Nie chcę z niej rezygnować. Musiałabym mieć zatem najpierw makijaż, a potem o 7.00 fryzurę. Makijażystka mówi, że on jest trwały i wytrzyma 24h, więc o trwałość mam się nie bać. Mam szukać kogoś innego? :/
sun979
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Hadassa » 24 lip 2013, o 08:31

Dokładnie, pytanie czy zaśniesz, i kiedy wstaniesz..
ja u siebie w sumie już od 6 nie spałam ;)

ale wydaje mi się że i tak i tak jak na 6 makijaż -> 7 fryzjer... to i tak koło 8-9 będziesz gotowa..
a zanim się jeszcze ubierzesz....
wg mnie lepiej wcześniej niż na ostatnią chwilę...

co do wyspania się ... zawsze możesz położyć się wcześniej ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez sun979 » 24 lip 2013, o 18:42

Kayira napisał(a):Dokładnie, pytanie czy zaśniesz, i kiedy wstaniesz..
ja u siebie w sumie już od 6 nie spałam ;)

ale wydaje mi się że i tak i tak jak na 6 makijaż -> 7 fryzjer... to i tak koło 8-9 będziesz gotowa..
a zanim się jeszcze ubierzesz....
wg mnie lepiej wcześniej niż na ostatnią chwilę...

co do wyspania się ... zawsze możesz położyć się wcześniej ;)



Taki mam plan - iść spać wcześniej, doliczając 2/3 h zasypiania ;p Gotowa z fryzurą byłabym na 8.30. Ślub mam o 13.00 dopiero, więc myślę, że półtorej godziny miałabym na śniadanie i inne przygotowania. A ubierałabym się ok. godz: 10.00.

Ja już nie bałam się tak o te wstawanie tylko o ten makijaż, czy nic się z nim nie stanie np. u fryzjerki. Ale włosy mi nie będzie myć, bo będę je sama myła w dzień przed ślubem wieczorem...
sun979
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Hadassa » 25 lip 2013, o 08:38

może spacer przed snem, dla zmęczenia i wyciszenia.. jakaś melisa i wtedy spróbować zasnąć ;)

co do samego makijażu.. wydaje mi się że kosmetyczka spokojnie sprawi że będzie się on długo trzymał..
odpowiednie kosmetyki, nakładanie i się dzieją cuda :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez sun979 » 25 lip 2013, o 22:41

Kayira napisał(a):może spacer przed snem, dla zmęczenia i wyciszenia.. jakaś melisa i wtedy spróbować zasnąć ;)

co do samego makijażu.. wydaje mi się że kosmetyczka spokojnie sprawi że będzie się on długo trzymał..
odpowiednie kosmetyki, nakładanie i się dzieją cuda :)



Mój problem się skończył, bo udało się mojej makijażystce zrobić tak, że będzie mieć 2 kursy. rano wcześnie do mojej mamy, a potem do mnie na 8.30 ;D Tak się cieszę...
sun979
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez anulka77 » 29 lip 2013, o 23:49

Siostra niedawno brała ślub (w kościele na 15.00) to fryzjera i makijarzystkę miała w jednym miejscu, gdzie była umówiona na godzinę 9.00 rano. No ale jak ślub już o 13 to 6 rano moim zdaniem może być. Jeśli chodzi o makijarz to faktycznie miała bardzo trwały, więc jeśli twoja makijarzystka zapewnia Cię o jego trwałości to bym jej zaufała.

Szukasz prezentu? Fotoksiążka jest zawsze na czasie :) - stwórz swój projekt i uwiecznij najpiękniejsze chwile.
anulka77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 cze 2013, o 13:22

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Lindsey90 » 11 sie 2013, o 14:48

Można też zamówić kosmetyczkę z dojazdem, która przyjedzie do Ciebie do domu i zrobi to samo co w salonie, a zaoszczędzi się sporo czasu i można będzie dłużej się wyspać. Mogę dać namiary na świetną mobilną kosmetyczkę:http://kosmetyczkabielsko.pl/

Ostatnio edytowano 19 sie 2013, o 15:22 przez Lindsey90, łącznie edytowano 2 razy
Lindsey90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 sie 2013, o 18:52

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Panna_Mysia » 11 sie 2013, o 16:14

Kayira napisał(a):Dokładnie, pytanie czy zaśniesz, i kiedy wstaniesz..
ja u siebie w sumie już od 6 nie spałam ;)

Ale wydaje mi się że i tak i tak jak na 6 makijaż -> 7 fryzjer... to i tak koło 8-9 będziesz gotowa.


Czyli zazwyczaj makijaż i fryzjer zajmują około 2 godzin, co oznacza, że jeśli ma się ceremonię zaplanowaną na 15, o 10 może odwiedzić mnie fryzjerka, a o 11 mogę iść do kosmetyczki... i będę gotowa na 12? Czyli wstanę o 9, a po przygotowaniach wystarczy czasu na kawę i ewentualnie 3 godziny nerwowego obgryzania pięknie pomalowanych paznokci? :)

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Hadassa » 11 sie 2013, o 23:45

zależy... mnie fryzjerka czesała prawie 2 h... ale nakręcałyśmy włosy...
wszystko razem, podcięcie, nakręcenie i ułożenie..

więc i tak licz raczej 1-2 h na fryzjera, godzina na kosmetyczkę...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez zlotamysl » 12 sie 2013, o 12:24

Kiedy moja siostra brała ślub to byłam jej szoferem bo sama bardzo zdenerwowana i przejęta w tym dniu by nie prowadziła. Musiałyśmy wstać przed 6 bo czesanie, makijaż miała koło 7. Nie wiem ile siostra spała w nocy ale wytrzymała całą noc, nie było widać po niej dużego zmęczenia a włosy i makijaż też wytrzymały ;)

Najskuteczniejsza szkoła językowa kraków
zlotamysl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 sie 2013, o 12:17

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Agdalena » 14 sie 2013, o 15:44

Nie szukaj innej, dasz radę :) Ale jednak w melisy i inne uspokajacze (czerwone wino ;p) bym się uzbroiła.

If you could only see the beast you've made of me
I held it in but now it seems you've set it running free
Screaming in the dark, I howl when we're apart
Drag my teeth across your chest to taste your beating heart...
Avatar użytkownika
Agdalena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 sie 2013, o 16:49

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez apollo » 2 kwi 2014, o 07:32

Możecie śmiało pisać do mnie. Jestem po zawodowych szkoleniach w new nails, mam kilka lat doświadczenia i mnóstwo zadowolonych klientek. Jeśli tylko jesteście zainteresowane, to dawajcie - mam trochę twórczości na koncie ;-)
apollo
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Misiek » 3 kwi 2014, o 17:40

A jak właśnie z tymi klientkami? Robiłaś jeszcze jakieś szkolenia? Jak z zainteresowaniem usługami?
Misiek
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Panna_Mysia » 3 kwi 2014, o 20:44

Trochę mnie uspokoiłyście... Chyba zaopatrzę się w środki na uspokojenie...

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez apollo » 4 kwi 2014, o 07:15

Robiłam różne szkolenia w kierunku kosmetycznym - paznokcie, rzęsy, depilacja, ze wszystkiego korzystam i oczywiście każdą czynność miałam dziesiątki razu przećwiczoną, zanim na poważnie zaczęłam pracę nad klientkami. I to się faktycznie opłacało - kwalifikacje w krótkim czasie.
apollo
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Misiek » 7 kwi 2014, o 21:51

Środki na uspokojenie nie są potrzebne - abyś tylko miała pewną osobę, która faktycznie zna się na usługach, jakie wykonuje.
Bo zdecydowana większość "fachowców" takiej wiedzy nie posiada.
Misiek
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez apollo » 8 kwi 2014, o 07:14

Jak sama wiesz z tymi pewnymi osobami to różnie bywa. Momentami znalezienie kogoś na prawdę dobrego graniczy z cudem, tym bardziej kiedy nie mamy nikogo z polecenia. Ale w wielu miastach mam koleżanki poznane przez New nails, tak więc jakby co, to piszcie ;-)
apollo
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Misiek » 9 kwi 2014, o 21:26

A jakim sposobem te koleżanki z new nails? Przecież grupy na szkoleniach mają do 4 osób.
Nawet nie miałaś możliwości kogokolwiek pozania, więc o czym mowa? ;-)
Misiek
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez apollo » 10 kwi 2014, o 07:20

Ja byłam na wielu szkoleniach i do większości dziewczyn dalej mam kontakt, bo po szkoleniach wymienialiśmy się choćby materiałami - nic nie zginęło, kontakty pozostały, materiały również, wielokrotnie wykorzystane. Ja pamiętam czemu zawdzięczam moją pracę ;-)
apollo
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez Misiek » 13 kwi 2014, o 20:49

No chyba że tak - jestem pod wrażeniem, nie sądziłam, że takie kontakty się dalej utrzymuje, tym bardziej po latach.
Przyznam, że nawet wszystkie cudowne kontakty z wakacji szybko zanikają ;-)
Misiek
 

Re: Problem - godzina wstawania, makijaż ślubny...

Postprzez apollo » 14 kwi 2014, o 07:30

Takie kontakty się utrzymuje, bo one są bardzo opłacalne - tak było zawsze, w każdej branży. Biznes w tym kraju opiera się właśnie na kontaktach, nie tylko z klientami, ale również konkurencją w innych miastach, która nam nie zagraża. Żeby firma dobrze działała, wszystko musi być w niej perfekcyjnie dopracowane.
apollo
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bertramnitro, Bing [Bot]