Problem z teściową

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Problem z teściową

Postprzez Truskawkaaa » 2 cze 2017, o 18:25

Witam :) ,
Piszę do Was bo w zasadzie nie wiem do kogo się zwrócić. Rodziny swojej nie chce zbytnio mieszać, przed znajomymi ciężko o tym mówić.
Otóż...
Jestem z moim narzeczonym już ponad 4 lata, za rok ślub zaplanowany. Związek jak najbardziej udany gdyby nie Jego matka.
Jest Ona głównym powodem największych awantur. Nie mogę znieść tego , że jak traktuje swojego syna. Potrafiła naciągnąć Go na spory kredyt ( który już spłaca odkąd zaczęliśmy się spotykać), oczywiście nie zamierza mu tych pieniędzy oddać.
Sama nigdy nie zadzwoni i nie zapyta jak jej syn się czuje. Rozmowy z nią to istny monolog, słuchanie o jej osobie. W dodatku odnoszę wrażenie , że ma problem do mnie. Potrafi obrazić się na mnie konkretnie za to, że jej syn nawalił. Celowo planuje wszystko tak aby nam nie pasowało. Jeśli czegoś nie zrobimy po jej myśli to buntuje rodzeńtwo lub swojego męża przeciwko mojemu narzeczonemu. Sytuacji nieprzyjemnych z jej udziałem jest milion i nie sposób ich zliczyć.
Wiecznie się kłócimy o nią. Może i bym przeżyła fakt cięzkiego charakteru teściowej ale boli mnie bardzo , że mój narzeczony zawsze trzyma jej strone. Nie chce by byli w konflikcie ale przecież musi mieć swoje zdanie. Odnoszę wrażenie , że zawsze będę gdzieś tam na końcu, a mama, która wiecznie robi nam pod góre, będzie na pierwszej pozycji. A przecież tak być nie powinno.
Moje pytanie do Was. Co mam zrobić? Rozstać się , walczyć?
Rozmowa z teściową nic nie da, jedynie zaogni sprawę.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedz !
Pozdrawiam cieplutko
Truskawkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 cze 2017, o 18:03

Re: Problem z teściową

Postprzez laelia » 2 cze 2017, o 20:30

Jak kochasz, to walcz :) Trochę głupio by było rezygnować z ukochanego z powodu teściowej... Z drugiej strony z tego co piszesz masz teściową która ma okropny charakter i po ślubie to może się jeszcze tylko nasilić..

Powiem Ci na pocieszenie, że ja też bylam bardzo związana z rodzicami, a z czasem to się zmieniło - teraz jest mąż i dzieci, a potem długo, długo nic. Ale musiałam do tego dojrzeć.
Rozumiem Cię, bo zachowanie Twojej teściowej jest mega-wkurzające i toksyczne, ale z drugiej strony jakbyś np. zabroniła swojemu facetowi kontaktować się z nią to też nie będzie to dobre. Może po prostu Ty nie kontaktuj się z nią, niech on jeździ sam? Istnieje taka możliwość?

A no tak, i dochodzą kwestie finansowe.. Jak się pobierzecie na pewno będzie Ciebie złościć że spłacacie kredyt mamusi.. (kogo by nie rozzłościło :evil: ). Ale na to już nie masz wpływu chyba, natomiast po ślubie masz prawo współdecydować i godzić się lub nie na pomoc finansową mamie. Przede wszystkim musicie dbać o własne zabezpieczenie finansowe; z jakiej racji macie sponsorować dorosłą kobietę?

Powiem Ci że trafił Ci się klasyczny egzemplarz wrednej, manipulującej, lubiącej rządzić teściowej, i nie będzie łatwo. Ale czy warto rezygnować z miłości? Skoro tak poza tym Wam się super układa?

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Problem z teściową

Postprzez PsychoLogikaa » 15 cze 2017, o 10:13

Ty niewiele możesz zrobić. Możesz rozmawiać z narzeczonym,tłumaczyć,mówić o swoich uczuciach. Ale to on powinien coś z tym zrobić,postawić jakieś granice. To jego matka,tak,ale toksyczna matka. I trudna jest to sytuacja. Ale jeśli on nie będzie nic robił w tym kierunku,żeby coś się zmieniło to albo Wasz związek się rozpadnie albo będzie chorym układem i wówczas trzeba będzie mocno zastanowić się nad jego sensem. Walcz,rozmawiaj,ale pamiętaj,że sama cudu nie uczynisz.

Chcesz dokończyć temat? Zapytać o coś? Pogadać? Napisz śmiało wiadomość prywatną lub e-mail

https://psychologikaa.blogspot.com/ - psychologia w życiu codziennym dla każdego.
PsychoLogikaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 cze 2017, o 08:44
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron