Problemy jelitowe

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Problemy jelitowe

Postprzez glamour » 17 lis 2012, o 15:59

Witajcie. Mam taki niesympatyczny problem , a mianowicie ostatnio często cierpię na wzdęcia oraz raz mam biegunki raz zaparcia. No nie wiem co jest grane. Próbuję modyfikować dietę, ale skutkiem tego jest właśnie te wpadanie ze skrajności w skrajność. Miałyście może kiedyś coś podobnego? Jak sobie poradziłyście?
glamour
 

Re: Problemy jelitowe

Postprzez wloska » 17 lis 2012, o 16:17

Może to dziwne ale mi pomógł ruch:D zawsze miałam tak samo, ale odkąd zaczęłam regularnie się ruszać to mi lepiej :) oprócz tego zmieniłam dietę i czasami też stosowałam suplementy diety. To zależy od organizmu, mi pomogło to, co napisałam ale moje znajoma np. tylko poradziła sobie z naprzemiennymi zaparciami i biegunkami stosując specjalne środki.

domki nad jeziorem mazury - http://rentyny.net/
wloska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 14:25

Re: Problemy jelitowe

Postprzez kaszana » 18 lis 2012, o 13:13

Tak wielu ludzi mam z tym problemy. ! Moim zdaniem ogromny wpływ na to ma dieta i ogólny sposób żywienia się ! Ludzie na różne sposoby próbują sobie radzić ! Dla ciebie chyba najlepszy będzie środek który wspiera układ trawienny !:) Ja w takich sytuacjach stosuje Multilac :) Bardzo dobry lek :) Zapytaj o niego w aptece na pewno dostaniesz :)

kaszana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 23:50

Re: Problemy jelitowe

Postprzez wloska » 18 lis 2012, o 13:53

Najważniejsze jednak zmienić na stałe dietę by to ona nie była powodem problemów. :)

Ostatnio edytowano 28 lut 2017, o 19:50 przez BlackWolf, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

domki nad jeziorem mazury - http://rentyny.net/
wloska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 14:25

Re: Problemy jelitowe

Postprzez justyna88 » 18 lis 2012, o 22:52

może to być objaw jelita drażliwego....też to miałam. Trzeba dokładnie dbać o diete, unikać części produktów.

Gdzie robią dobre instalacje elektryczne? Prosze o pomoc
Avatar użytkownika
justyna88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 22:47

Re: Problemy jelitowe

Postprzez glamour » 19 lis 2012, o 17:14

Nie pomyślałam o probiotykach, ale macie rację. To dobre rozwiązanie. Z tego co tak sobie czytam, to regularne ich przyjmowanie pomaga wyregulować gospodarkę jelitową.
glamour
 

Re: Problemy jelitowe

Postprzez wqas » 29 lis 2012, o 22:20

Jeśli Twoje jelita lub zwieracze odbytu nie pracują prawidłowo, to istnieje prawdopodobieństwo, że cierpisz na nietrzymanie stolca lub przewlekłe zaparcia lub na obie dolegliwości jednocześnie. Istnieje wiele przyczyn występowania problemów jelitowych.

Oto kilka dość popularnych, zaliczających się do poważnych schorzeń wpływających na dysfunkcję pracy jelit:

jelito neurogenne
stany zapalne jelit
wrzodziejące zapalenie jelita grubego
choroba Leśniewskiego-Crohna
nowotwór okrężnicy lub odbytnicy
zapalenie uchyłka jelita

wqas
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 22:13

Re: Problemy jelitowe

Postprzez wloska » 10 mar 2013, o 13:36

Zła dieta może być przyczyną takich problemów jelitowych ale także brak ruchu. Jeśli wszystko z tym jest ok to trzeba przyjmować leki, które pomogą uregulować organizm.

domki nad jeziorem mazury - http://rentyny.net/
wloska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 14:25

Re: Problemy jelitowe

Postprzez glamour » 11 mar 2013, o 18:30

wqas napisał(a):Jeśli Twoje jelita lub zwieracze odbytu nie pracują prawidłowo, to istnieje prawdopodobieństwo, że cierpisz na nietrzymanie stolca lub przewlekłe zaparcia lub na obie dolegliwości jednocześnie. Istnieje wiele przyczyn występowania problemów jelitowych.

Oto kilka dość popularnych, zaliczających się do poważnych schorzeń wpływających na dysfunkcję pracy jelit:

jelito neurogenne
stany zapalne jelit
wrzodziejące zapalenie jelita grubego
choroba Leśniewskiego-Crohna
nowotwór okrężnicy lub odbytnicy
zapalenie uchyłka jelita



chyba nic z tych rzeczy. Jakieś zwykłe rozregulowanie. Biorę tak jak pisaliście wcześniej ten Multilac i wszystko wróciło do normy. Probiotyki naprawdę potrafią zdziałać cuda ;)
glamour
 

Re: Problemy jelitowe

Postprzez mery » 12 mar 2013, o 14:56

Byłaś już z tym problemem u lekarza? Bo takie samoleczenie nie zawsze się dobrze kończy :) Lepiej jakbyś to z kimś skonsultowała...

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Problemy jelitowe

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 15:08

mi też pomógł ruch i zmiana diety. Do tego polecam zrobić badania, bo jak ja miałam spore problemy gastryczne to najpierw okazało się, że mam helicobacter, jak wyleczyłam to dziadostwo, i problemy wróciły to okazało się, że mam zespół jelita drażliwego i musiałam brać leki przez pewien czas.

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Dead Sea Premier » 26 mar 2013, o 17:45

Stawiam na zespół jelita drażliwego. Skonsultuj się jednak z lekarzem, może uda Ci się otrzymać skierowanie na jakieś konkretne badania. Radzę nie bagatelizować problemów związanych z wypróżnianiem, mogą sygnalizować poważne schorzenia.
Dead Sea Premier
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 17:24

Re: Problemy jelitowe

Postprzez pannaM » 10 maja 2013, o 21:43

pisanka napisał(a):mi też pomógł ruch i zmiana diety. Do tego polecam zrobić badania, bo jak ja miałam spore problemy gastryczne to najpierw okazało się, że mam helicobacter, jak wyleczyłam to dziadostwo, i problemy wróciły to okazało się, że mam zespół jelita drażliwego i musiałam brać leki przez pewien czas.


Jak długo leczyłaś się? Helicobakter podobno jest u co 3 osoby, tak popularna jest ta bakteria. Podobno, piszę podobno bo są różne opinie, że w przypadku helikobakter można spróbować zastosować miód z Manuki. Dokładnie nie wiem jak ale ponoć wpływa na przyczepność bakterii. A ruch dobry na wszystko.
pannaM
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:05

Re: Problemy jelitowe

Postprzez kinga81 » 12 maja 2013, o 22:35

Może to być zespół jelita drażliwego, tak jak ktoś wyżej wspomniał. Jeśłi oprócz tego masz "przelewanie" w brzuchu to może to być również kandydoza. Poczytaj o objawach tych chorób czy u ciebie występują. Niestety moje wizyty u lekarzy zawsze konczą się tym że jestem przewrażliwoina albo "tak już musi być". Sama czytałam, szukałam porad i stosowałam swoje metody. Spróbuj na jakiś czas zrezygnować ze słodyczy, kawy, mleka, pieczywa i ziemniaków. Jeśli się polepszy to może być kandydoza. Wprowadź jogurty ale tylko naturalne, kefiry itp. Jeśłi czasem będzie cię kusić chleb to tylko na zakwasie, bez drożdży. Ja sobie radziłam waflami ryżowymi z pastą z awokado lub twarogiem. Piłam sok z aloesu oraz jadłam biały ser zmiksowany z olejem lnianym. Starałam się też nie łączyć węglowodanów z mięsem - czyli np. wcześniej ryż lub kasza a po jakimś czasie mięso, ryby. I oprócz jogutrów dla przywrócenia flory bakteryjnej faktycznie probiotyki - np. Lakciv czy Trilac.
kinga81
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 12:24

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Betty33 » 15 maja 2013, o 11:50

Spróbuj koniecznie probiotyków. Podobno bardzo pomagają też zwykłe jabłka - lekko ugotowane, regulują prace jelit.
Betty33
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 09:14

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Monetka » 21 maja 2013, o 12:34

Ja też miewam bóle po lewej stronie, najgorzej jest jak się stresuje, lub też po różnego rodzaju fast food-ach.
Polecam mniej stresu, mi np. pomaga kefir o poranku.
Monetka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 11:50
Lokalizacja: Kraków - Warszawa

Re: Problemy jelitowe

Postprzez MedPolonia » 15 paź 2013, o 09:57

Szanowni Państwo,

u pacjentów skarżących się na dolegliwości związane z układem trawiennym w ramach diagnostyki często wykonuje się badanie endoskopowe. Pozwala ono lekarzowi dokładnie obejrzeć poszczególne organy od wewnątrz. W razie potrzeby można podczas niego także pobrać wycinki do analizy histopatologicznej czy usunąć polipy. Badanie polega na wprowadzeniu do organizmu pacjenta rurki o średnicy zaledwie kilku milimetrów, zakończonej miniaturową kamerą z lampą. To urządzenie przetwarza obraz i przesyła go następnie do monitora. Aby obejrzeć górny odcinek przewodu pokarmowego przeprowadza się gastroskopię, natomiast dolny odcinek bada się podczas kolonoskopii. W szczególności badanie kolonoskopowe może wywoływać u pacjenta dyskomfort lub ból, dlatego obecnie wykonuje się je zwykle w znieczuleniu ogólnym.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia
MedPolonia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 cze 2013, o 10:03

Re: Problemy jelitowe

Postprzez malinka 61 » 15 paź 2013, o 19:49

Polecam siemię lniane mielone do kupienia w aptekach , świetnie regulują a zarazem leczą jelita a na dodatek probiotyki :kiss2

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Lindsey90 » 16 paź 2013, o 19:33

Ja słyszałam, że na problemy z jelitami najlepszą opcją są leki ziołowe. Są one z naturalnych składników i nie zawierają sztucznej chemii, która niszczy organizm. Z jelitami jest taki problem, że odkładają się w nich toksyny, które dostają się do organizmu przez niezdrowe jedzenie lub przez oddychanie. Właśnie z tego powodu jelita są narażone na rozmaite trudności, priorytetem w takiej sytuacji powinno być oczyszczenie jelit z tych toksyn, a najlepiej robią to naturalne leki ziołowe.

Lindsey90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 sie 2013, o 18:52

Re: Problemy jelitowe

Postprzez limonkanesti » 17 lut 2015, o 01:15

Zmień dietę :) Jedź dużo kasz. Kasze, np jaglana, oczyszczają przewód pokarmowy i doprowadzają go do ładu. Takie same właściwości mają otręby pszenne. Polecam. Natomiast jak już Cię dopadnie biegunka no to najlepiej wypić Smectę, żeby jak najszybciej przeszło, bo biegunki jak wiadomo bardzo szybko odwadniają organizm i są niebezpieczne. Na zaparcia z kolei pomaga mi zielona herbata :)
limonkanesti
 

Re: Problemy jelitowe

Postprzez hanetka900 » 11 sie 2016, o 22:00

Może masz zbyt ubogą florę bakteryjną i stąd wynikają te problemy z jelitami. Ja na twoim miejscu kupiłabym jakiś probiotyk np. trilac
hanetka900
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 20:30

Re: Problemy jelitowe

Postprzez szamannnka » 16 sie 2016, o 22:34

Ja mam nadwrażliwe jelita, ale jedyny właściwie objaw to to, że ono się... uwypukla. Jak leżę na plecach, to mam takie jajko nad prawym biodrem - podejrzewali przepuklinę i jajniki, ale wszystko ok. Ponoć stres, może u Ciebie też ;)
Avatar użytkownika
szamannnka
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 16:03

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Sylwuśka123 » 24 sie 2016, o 13:38

Ja tez mam własnie podobny problem i chyba czas wybrać się do lekarza. Chciałabym sobie zrobić testy na nietolerancje pokarmowe, bo wydaje mi się że nie toleruje niektórych rzeczy. Czy ktoś poradzi do jakiego lekarza najpierw iść?

ZAPYTAJ U LEKARZA RODZINNEGO

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Problemy jelitowe

Postprzez michalina90 » 18 paź 2016, o 09:26

Ja też tak miałam przez dłuższy czas i do tej pory nie doszłam co to mogło być bo raz zaparcia raz biegunka, odżywiam się w miarę zdrowo, może siedząca praca miała na to wpływ? Przeszło, więc sama nie wiem może to stres.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Problemy jelitowe

Postprzez bata » 3 lis 2016, o 11:50

Praca siedząca i mało ruchu ma wpływ na pracę jelit nie da się ukryć, więc jeśli masz zaparcia więcej się ruszaj, pij dużo wody, ewentualnie dicopeg i jedz to co zalecane czyli dużo błonnika, owoców, warzyw, zrezygnuj ze słodyczy, białego pieczywa, tłuszczy.
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]