Problemy z mówieniem

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Problemy z mówieniem

Postprzez czarna_orchidea » 20 lis 2013, o 10:54

Witam, jakiś czas temu zauważyłam, że moja córka nie chce rozmawiać z innymi. Umie mówić, w domu składa już ładne zdania i z nami rozmawia, ale w innych miejscach milczy jak zaklęta, np na placu zabaw buzi nie otworzyła jeszcze nigdy. Czy Wasze pociechy też miały takie problemy? Boję się, że będzie przez to miała problemy w przedszkolu czy potem w szkole. Jak myślicie, gdzie szukać pomocy?
czarna_orchidea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lis 2013, o 10:37

Re: Problemy z mówieniem

Postprzez kocikk » 22 lis 2013, o 14:18

Bez obaw, może jest trochę nieśmiała. Na wszystko przyjdzie jej jeszcze czas :)

Ile ma coreczka lat?

Pozdrawiam, Janina Kocik
http://www.automatycznafaktura.pl
kocikk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lis 2013, o 14:13

Re: Problemy z mówieniem

Postprzez Miniczka » 28 lis 2013, o 21:35

Ja też uważam że nie ma powodów do obaw;) po prostu jest nieśmiałe. A spędza czas z rówieśnikami?
Miniczka
 

Re: Problemy z mówieniem

Postprzez inek » 28 lis 2013, o 23:21

Skoro do Was zwraca się normalnie i wiesz, że potrafi mówić to bez obaw. Pewnie ma tylko blokadę w stosunku do innych i to pewnie przez wzgląd na nieśmiałość.

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Problemy z mówieniem

Postprzez gama01 » 3 gru 2013, o 00:28

Bez paniki, pewnie jest nieśmiała i nieufna w stosunku do obcych.
Avatar użytkownika
gama01
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z mówieniem

Postprzez Culagula » 3 gru 2013, o 12:40

Gdy moje dziecko było w przedszkolu, był z nimi chłopczyk który przez cały rok słowa nie powiedział przy dzieciach. Bawił się z dziećmi ale bez słowa.
Pamiętam mieliśmy po południu logopedię i przyjechaliśmy troszkę za szybko i było słychać jak dziecko przed nami ćwiczy. Gdy wychodziło, okazało się że to jest ten chłopczyk. Mój był zdziwiony i powiedział: To Jakub umie mówić?
Potem ich drogi się rozeszły bo chodzą do róznych szkół ale w zeszłym roku spotkali się znowu na treningach piłki nożnej. I całkiem inny chłopak, normalnie rozmawia, nie do poznania.
Po prostu musiał się oswoić z sytuacją, w domu miał rodzeństwo więc do dzieci był przyzwyczajony ale może chodziło o obcych. Tak więc poczekaj, córka też się oswoi, może w przedszkolu znajdzie przyjaciółkę i pomału się otworzy.
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: Problemy z mówieniem

Postprzez Kowalik » 6 gru 2013, o 16:49

Witam wszystkich

Chciałam podzielić się z Wami moją niepewnością... chodzi o moją bratanicę. Jest bardzo radosnym dzieckiem i fizycznie rozwija się bez zarzutu, jednak mając już niespełna 3 lata, nadal nie mówi i nie reaguje na swoje imię. Czy mamy powody do tego żeby się niepokoić? Z tego co wiem to mój brat i jego żona jeździli po różnych lekarzach i wszystko jest niby ok. Może któraś z Was miała podobne przejścia z maluchem. Dajcie mi znać...

Kowalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 paź 2013, o 09:34
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]