Proszę o radę :)

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Proszę o radę :)

Postprzez Traszka » 3 sie 2012, o 18:10

Mam 20 lat, sylwetka o taka:
Obrazek
... identyczna jak u tej pani najbardziej z prawej.

Więc niby w porządku, ale jednak chciałoby się mieć trochę mniej, zwłaszcza na brzuszku ;)

Mam trochę ograniczone możliwości uprawiania sportu - roweru nie mam, biegać nienawidzę, bo się głupio czuję. Uwielbiam pływać, ale bardzo rzadko udaje mi się na to namówić kogoś znajomego (choć bardzo się staram) a na regularne wizytowanie pływalni po prostu nie mam kasy. Często wybieram się na spacery.

Co powinnam jeść i jakie ćwiczenia wykonywać, żeby przestać być taką baryłką? Dodam, że jak widzę słodycze to kwiczę i jestem w stanie zrezygnować z absolutnie wszystkiego, tylko nie tego.
wprawdzie już minęła epoka kupowania sobie wielkiej paki ptasiego mleczka z Biedronki i obalania go w 2 godziny, i może niektórym facetom nawet podobają się takie kształty, ale męczy mnie, że to wcięcie w talii niby jest, a jakby go nie było.

i wolałabym być drobniejsza. ile powinnam ważyć przy 161 cm wzrostu i raczej drobnej budowie? pomożecie? ;)
Traszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 00:29

Re: Proszę o radę :)

Postprzez Anyod » 14 wrz 2012, o 11:08

Mam identyczny problem jak Ty, z tym, że u mnie cały tłuszczyk gromadzi się w udach, a nie w brzuszku :) Ja mam jeszcze taką słabość, że każdą nerwową sytuację rozwiązuję tabliczką czekolady lub paczką chipsów... Po prostu, zajadam stres, dlatego sesja egzaminacyjna czy jakieś kłopoty prywatne, to dla mnie po prostu okres w stylu "nadwago, witaj!":D Myślę jednak, że mogę Ci pomóc, ponieważ sama fajnie schudłam przez dość prosty sposób. Codziennie starąłam się jeździć na rolkach/biegać/jeździć na rowerze-jedna z tych rzeczy każdego dnia. Wiem, że dwie ostatnie u Ciebie są niemożliwe, ale tak samo dobrze możesz np. na youtube włączyć sobie jakiś filmik z aerobiku czy ćwiczeń spalających tłuszcz i poćwiczyć po 40 minutek dziennie :) Co do jedzenia, to naprawde pij dużo dużo dużo wody i zielonej lub czerwonej herbaty. Jak masz ochotę na coś słodkiego, to jedz wafle ryżowe - to naprawdę fajna przekąska, a troszkę po niej zmniejsza się apetyt na słodkie :) Oprócz tego zrezygnuj np. z tłuszczy. Nie dodawaj masła do kanapek, zamiast smażyć na oleju czy oliwie, smaż jedzonko na patelni teflonowej bez żadnego tłuszczu. Pamiętaj też o bardzo ważnych, a często zapominanych podstawowych zasadach odchudzania:
- nie pij żadnych napojów w trakcie posiłku, a dopiero po nim;
- po posiłku napij się czegoś z kofeiną np. kawy lub coca coli light (tak, wiem jakie większość ma zdanie na ten temat, ale możecie sobie mówić co chcecie, ja już testowałam różne diety i wiem, co jest najlepsze:)), ponieważ kofeina przyspiesza metabolizm;
- tak samo po posiłku dobrze jest się napić chociaż szklanki wody GAZOWANEJ, ponieważ gaz także pobudza organizm do spalania tkanki tłuszczowej;
- jedz przez cały dzień, co jakiś czas, systematycznie, ale stopniowo;
- ustal sobie godzinę, po której już nie jesz, np. 20sta (nie słuchaj tego, co piszą, że po 18stej nie powinno się jeść, to brednie);
- pierwszy posiłek zjedz jak najszybciej po przebudzeniu się, aby organizm miał dużo czasu na spalenie go.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam, pzodrawiam :)
Anyod
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 wrz 2012, o 10:36

Re: Proszę o radę :)

Postprzez natka1234 » 27 wrz 2012, o 12:28

Najalepiej jeść co 3h 5 posiłków dziennie, skoro masz tłuszczyk na brzuchu powinnaś poszukać ćwiczeń odpowiednich na tę partię ciała. Powodzenia!

Moda i Uroda- Odkrywaj swoje inspiracje z Stylowi.pl
natka1234
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 20:06

Re: Proszę o radę :)

Postprzez karmalina » 27 wrz 2012, o 13:30

Żeby trochę spaść z wagi, a szczególnie stracić parę centymetrów z brzuszka niestety trzeba pożegnać się z słodyczami. Postaraj się zamienić czekoladki i inne słodkości na owoce - równie słodkie, a znacznie zdrowsze. Możesz sobie codziennie robić taką małą nagrodę 2 kostki gorzkiej czekolady jako nagrodę za cały dzień diety.
Do tego regularne posiłki i koniecznie mniejsze porcje. Na ruch dobry jest zestaw ćwiczeń, które możesz wykonywać z kimś, np. z paniami z komputera - poszukaj jakichś zestawów ćwiczeń w internecie

Ko­bieta łat­wiej przyz­na, że nie ma rac­ji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.
Avatar użytkownika
karmalina
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 09:14
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszę o radę :)

Postprzez truskawkowa » 27 wrz 2012, o 14:08

Traszka napisał(a):Mam 20 lat, sylwetka o taka:
Obrazek
... identyczna jak u tej pani najbardziej z prawej.

Więc niby w porządku, ale jednak chciałoby się mieć trochę mniej, zwłaszcza na brzuszku ;)

Mam trochę ograniczone możliwości uprawiania sportu - roweru nie mam, biegać nienawidzę, bo się głupio czuję. Uwielbiam pływać, ale bardzo rzadko udaje mi się na to namówić kogoś znajomego (choć bardzo się staram) a na regularne wizytowanie pływalni po prostu nie mam kasy. Często wybieram się na spacery.

Co powinnam jeść i jakie ćwiczenia wykonywać, żeby przestać być taką baryłką? Dodam, że jak widzę słodycze to kwiczę i jestem w stanie zrezygnować z absolutnie wszystkiego, tylko nie tego.
wprawdzie już minęła epoka kupowania sobie wielkiej paki ptasiego mleczka z Biedronki i obalania go w 2 godziny, i może niektórym facetom nawet podobają się takie kształty, ale męczy mnie, że to wcięcie w talii niby jest, a jakby go nie było.

i wolałabym być drobniejsza. ile powinnam ważyć przy 161 cm wzrostu i raczej drobnej budowie? pomożecie? ;)




Aby schudnąć :

1. DIETA: ale polegająca na tym, że jesz codziennie co 3-4 godziny posiłek. Twój zółądek nie może odkładać sobie nic, bo jeśli jesz raz co 3 godziny a raz co 7 godzin to Twój żółądek nie wie kiedy dostanie jedzenie i zaczyna o dkładać zapasy i to idzie w tłuszczyk.
A tak, jakbyś jadła co 3-4 godziny to Twój brzuszek wie że aha jem teraz ale za 4 godziny znów dostanę więc muszę to spalić :D

2. ĆWICZENIA: spalasz tkankę tłuszczową TYLKO AEROBAMI.
Czyli np rower, bieganie, basen, szybki marsz. To co jest ważne to:
- spalanie zaczyna się przy PODWYŻSZONYM TĘTNIE
- spalanie zaczyna się po 30 - 40 mminutach dopiero bo wtedy Twój organizm sięga po tkankę tłuszczową

3. BRZUSZKI: one zrobią Ci mięśnie. Ale jak masz tłuszcz na brzuchu to nie będzie widać efefktów bo te mięśnie będą pod tłuszczem. Albo będzie efekt albo mały

4. możesz spróbować jakimis preparatami, bardzo dobry skład ma Therm Line II :)
bo nine skrzywdzzi Cię :)


NAJBARDZIEJ polecam Ci trening Ewy Chodakowskiej :)


W razie pytań - pytaj mnie śmiało :)

Skoro mam siłę, żeby tego pragnąć, mam też siłę, żeby to zrobić.
Avatar użytkownika
truskawkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 14:01
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników