przeziebienie czy alergia?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

przeziebienie czy alergia?

Postprzez alercia » 17 kwi 2012, o 15:01

hej, moze mi dziewczyny pomożecie.
Od kilku tygodni mam cały czas zasmarkany nos i wiecznie mi z niego cieknie. Tony chusteczek juz chyba zuzylam. Myslalam ,ze sie przeziebilam i zaczelam zazywac leki na przeziebienie Oscillococcinum i nic :( dalej smarkanie, teraz to zaczely mi lzawic oczy i czuje sie okropnie. Nie wiem juz co robic? Czy to przeziebienie, ktorego nie moge wyleczyc czy alergia?
Dodam ,ze nigdy alergii nie mialam zadnej.

Doradźcie mi prosze dziewczyny! Moze ktoras tez miala takie objawy? Co robic? Co kupic w aptece?
alercia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 14:44

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez ame-pot » 23 kwi 2012, o 14:22

Mysle, ze to alergia. Kichanie, smarkanie, podraznione i łzawiące oczy to typowe objawy. Powinnas jak najszybciej wybrac sie do alergologa i zorbic testy. Prywatna wizyta to ok 100 zł, z NFZ czeka się około 2óch miesięcy ;/ Wiec lepiej prywatnie.
Nim pojdziesz do lekarza to idź do apteki i popros o cos na alergie bez recepty. Ja mam alergie od 4 lat i uzywam allergodilu w aerozolu i dla mnie jest ok. Mozesz sprobowac, albo po prostu popros farmaceutke o cos innego.
ame-pot
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 kwi 2012, o 14:07

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez doradca.disnemar » 17 maja 2012, o 16:25

Przeziębienie zazwyczaj trwa około tygodnia. Powinnaś poczuć się lepiej po tym czasie. Pójdź do lekarza, niech Cię zbada, wykluczy ew. infekcję i da skierowanie na badania.

Marta,
Doradca on-line marki Disnemar
www.disnemar.pl
doradca.disnemar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 maja 2012, o 16:20

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Daria_W » 2 cze 2014, o 22:35

obstawiam, że to alergia. W okresie wiosenno - letnim testów alergicznych się jednak nie robi. Na takie badania trzeba poczekać do później jesieni.
Avatar użytkownika
Daria_W
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 11:09

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez jolaniebieska » 5 cze 2014, o 11:59

Lepiej kupić bez recepty coś co ma w składzie ceteryzynę np amertil łyknąć. Ja mam alergię na pyłki traw i po tabletce jest znacznie lepiej.

_________________
Modne kosze na bieliznę
jolaniebieska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 15:47

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Damianl2 » 6 cze 2014, o 11:29

Ja bym radził udać się do lekarza, jeśli objawy nie chcę ustąpić :) leczenie na własną rękę z reguły nie przynosi efektów :)

Damian i Anna na 1 koncie.
Avatar użytkownika
Damianl2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 maja 2014, o 11:28

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez MagdaXA » 28 paź 2016, o 16:20

Mogę polecić na tego typu katar aerozol aquamer działa w stanach alergicznych, czy infekcjach które ja osobiście często niestety łapię, mi pomaga więc Tobie zapewne także powinien pomóc : ) warto spytać w aptece.
MagdaXA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 cze 2016, o 11:39

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez koksu20916 » 29 paź 2016, o 12:32

Ja stawiam, że to alergia. Może zrób sobie testy alergiczne. Nie ma co się męczyć;)

koksu20916
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 paź 2016, o 12:26

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez bata » 3 lis 2016, o 11:54

katar alergiczny jest męczący, zwykle z przeźroczystą wydzieliną, nie mija ale też rzadko powoduje infekcję bakteryjną, ma to od dzieciństwa latem, musze unikać pylenia traw, kiedy kwitną prawie nie wychodzę tam gdzie są blisko pola, łąki itp
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Ania22 » 1 mar 2017, o 12:42

To na pewno alergia. Spróbuj wziąć alertec i powinno Ci pomóc. :)
Ania22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 lut 2017, o 13:06

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Tymoteusz1 » 2 mar 2017, o 01:58

Jeśli nie wiesz, co to może być, to udaj się do lekarza. To najlepsze rozwiązanie i najszybciej dowiesz się, co Ci jest.
Tymoteusz1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 mar 2017, o 01:51

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Patrycja928 » 3 mar 2017, o 21:53

Jeśli katar utrzymuje się przez dłuższy czas, to pewnie alergia. Można zawsze zrobić sobie testy i sprawdzić, czy rzeczywiście ma się alergie. Z mojego doświadczenia wiem, że kluczem do wyleczenia alergii jest zmiana diety.
Patrycja928
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 mar 2017, o 21:48

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez BlackWolf » 5 mar 2017, o 01:56

Wygląda mi to na alergię, aczkolwiek nie jestem lekarzem.
Mam te same objawy i u mnie jest to alergia potwierdzona przez doktora.
Alergię mam na kocią sierść.
Kiedyś objawiało się to kichaniem, piekącymi oczami, łzawieniem, z nosa jak z kranu.
Obecnie uczulenie jest mniejsze.
Gdy kot mnie dotknie, to wyskakują piekące, czerwone placki na skórze, czasami kicham.
Ale totalnie rozłożyło mnie we Włoszech.
Mieszkam tam obok zajazdu autokarowego i ten cały proch, piach unoszący się w powietrzu uczula mnie do tego stopnia, że bez silnych tabletek nie funkcjonuję.
Kicham, oczy łzawią, pieką, w nosie kręci i leje się z niego.
W Polsce zażywała Zirtex, ale jest on na receptę.
Udaj się do lekarza, on będzie wiedzieć co Ci przepisać.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez shella » 7 mar 2017, o 16:11

teraz jest czas pylenie olszy i leszczyny, więc nie mylcie alergii z przeziębieniem :)

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku: http://www.cosmetosafe.pl/
shella
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 26 lip 2016, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez kies » 21 mar 2017, o 11:42

Hmm, u nas jest kłopot taki, że moja młodsza córka co jakiś czas dostaje takie 3 może 4 dniowe ataki kaszlu, aż takiego z wymiotami, daje jej w tym czasie tylko bobolen bo nic innego nie ma sensu bo nie wiadomo o co choo. Za każdym razem u lekarza się okazywało, że dziecko zdrowe. Robiłam jej testy alergiczne podstawowe, skórne, nic nie wyszło, na pasożyty, też nic. Ciekawe co to jest, ale też pewnie jakaś alergia bo co?
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez butterlady » 22 mar 2017, o 13:11

Robiłyście testy na alergię?? Chyba mam jakieś uczulenie na pyłki, na spacer to zawsze zabieram chusteczki bo zaraz mnie przytyka, rodzinny mi przepisał bez testów leki, ale skutek jest taki że ich nie biorę po normalnie po nich padam :/ a co z odczulaniem? Warto czy nie?
Avatar użytkownika
butterlady
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 mar 2017, o 13:09

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez docha » 26 mar 2017, o 13:12

Jeśli to suchy kaszel,a wnioskuję, ze tak jest, skoro podajesz bobolen, to winne może być suche powietrze lub klimatyzacja. Spróbuj porozwieszać mokre ręczniki i zobacz czy bedzie poprawa.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez aplisa » 27 mar 2017, o 19:53

a bym radził udać się do lekarza, jeśli objawy nie chcę ustąpić :) leczenie na własną rękę z reguły nie przynosi efektów :)

aplisa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 mar 2017, o 16:28

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez sam » 23 cze 2021, o 21:02

Lepiej jest to sprawdzić. Jeżeli szukasz dobrego alergologa, to od siebie polecam dr Teresę Stelmasiak, ona ma swój gabinet w Lublinie. Też miałam taki nieustający katar - nieżyt nosa, no i okazało się, że jest to alergia. Nie było aż tak źle, bo pani dr przeprowadziła u mnie zabieg odczulania i już więcej problem nie nawrócił. Pozbyłam się alergii, co myślałam, że będzie niemożliwe, alergologa serdecznie wam polecam.
sam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 cze 2021, o 20:52

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Żabnik » 4 sty 2022, o 21:32

Przewlekły, długo utrzymujący się katar, jak i kaszel może świadczyć o alergii. Szczególnie alergia na kurz, roztocza czy pyłki daje takie objawy. Polecam zajrzeć tutaj: https://gemini.pl/poradnik/zdrowie/aler ... ja-leczyc/ i przeczytać kilka informacji na ten temat. Dodatkowo uważam, że jeśli coś nas niepokoi warto skonsultować to z lekarzem pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie do alergologa.
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez rogatka » 25 kwi 2022, o 13:57

Czy katar alergiczny czy ten będący objawem przeziębienia skutecznie leczy Euphorbium w aerozolu. Najpierw wypłukać nos wodą morską, oczyścić go, a później zaaplikować Euphorbium.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]