Recepta na udany związek...

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Recepta na udany związek...

Postprzez Hadassa » 9 maja 2013, o 11:20

Na pewno większość z Was, szukała tu porad, pocieszenia itp...
Ale też na pewno, każda ma jakiś swój sposób na udany związek...
Proponuję się podzielić, radami i spostrzeżeniami ;)

Wg mnie to co najważniejsze w związku to szczerość i zaufanie...
Szczerość, w rozmowie, w zachowaniu i uczuciu...
Zaufanie, by niepotrzebnie nie psuć związku nadmierną zazdrością...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Kikimora » 9 maja 2013, o 13:35

Wspólne zainteresowania i wspólne pasje, odrobina wolności i tolerancji, oraz dużo poczucia humoru i można całe życie z jednym wariatem przeżyć.
To pisałam ja, mężatka z ponad 30 letnim stażem :witch
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Galeppo » 9 maja 2013, o 15:40

Ja wiem czy wspólne zainteresowania itd. to dobra recepta. Owszem dobrze jest móc pogadać z\ partnerem na jakiś wspólny temat, ale tak naprawdę jeśli związek jest udany, to można porozmawiać na każdy temat. I dobrą receptą jest mówienie otwarcie o swoich uczuciach, odczuciach, boleściach itd. , żeby partner wiedział na czym stoi, jak my się czujemy. Szczera rozmowa wydaje mi się być najlepszym rozwiązaniem jeśli chce się mieć udany związek.

Już dawno nie grałam w ping-ponga. stoły do tenisa stołowego u mnie w mieście nie istnieją.
Galeppo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 20:40

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Hadassa » 9 maja 2013, o 15:45

Wspólne zainteresowania, na pewno zespalają związek ;) widzę z doświadczenia ;)
można dzęki temu wspólnie spędzić czas...
A nie np.. on gra w gry, a ja czytam książkę ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez 456 » 9 maja 2013, o 16:29

Zgadzam się, wymieniłyście bardzo ważne rzeczy.

Myślę także, że nie powinno się babrać w przeszłości partnera. To co było- było i nie ważne, ponieważ teraz jest teraz. Jest z daną kobietą, chce z nią być, kocha ją i to powinno się liczyć a nie jakieś zabawy w przeszłość.
Wiele kobiet i dziewczyn dopytuje partnerów o byłe. Są też na tyle perfidne, że pytają o stosunki a przecież to nie ma znaczenia i do szczęścia nie potrzebne. Zamiast skupiać się na teraźniejszym związku odbiegają myślami wstecz gdy ich jeszcze w czyimś życiu nie było. Albo jakieś wypominki "jak mogłeś być z nią?" -Okej był, ale teraz jest z "Tobą". Przez takie coś związek się psuje a nie buduje.

Uważam też, że nie powinno się ciągnąć kłótni z byle powodu. Każdy czasem wstaje lewą nogą i ma prawo marudzić. Lepiej jest nie zareagować tylko ugryźć się w język, ewentualnie lekarstwem może być przytulenie się do wściekłego byka. ;) Niepotrzebne słowa prowadzą do niepotrzebnych awantur. Cierpliwość i dyplomacja -to kobiecy, ogromny atut, tylko że zapomniany przez większość. I mi zdarza się zapomnieć...

Nie powinno być przesadnej zazdrości. Zaufanie to podstawa, ale mam na myśli troszkę coś innego.
Każda chyba ma jakieś wady i uwagi odnośnie swojego wyglądu i zdarza nam się pozazdrościć innej czegoś. Porównywanie się do innych nie ma sensu, ponieważ prawda jest taka, że gdyby nasze niedoskonałości przeszkadzały partnerowi, to by z nami nie był. ;) Widocznie nasi faceci kochają nas takimi jakimi jesteśmy. I nie powinno się narzekać na wygląd przy facecie. "Mogłabym mieć mniejszy brzuch," "mogłabym mieć większe cycki" "jestem za chuda/ za gruba/ za niska/ za wysoka/" -Gdy będziemy tak wałkować przy nich to ten kompleks stanie się widoczny dla faceta. Narzekać można gdy nas nie słyszą, bo skoro nie zauważają naszych "ale", to niech tak dalej będzie.


Faceci uwielbiają optymizm. Brat zawsze mi wałkował, że jeśli facet wraca do domu po pracy i pierwsze co widzi, to naburmuszoną jędzę, to odechciewa mu się wszystkiego. Z racji tego, że my kobiety uwielbiamy się złościć bez powodu, mamy swoje humorki, powinnyśmy nieco je pohamować i zamiast humorzastym nastrojem, lepiej jest zarażać partnera uśmiechem. A jak czujemy, że w danym dniu jesteśmy jak tykająca bomba, to lepiej ostrzec partnera, że mamy zły dzień. Nie ma ludzi idealnych, ale nasze połówki nie są jasnowidzami, nie czytają w naszych myślach i wiedzą o co nam chodzi i dlaczego się złościmy. Wystarczy powiedzieć, szczera rozmowa nigdy nie zaszkodzi. Ciągłym marudzeniem można facetowi obrzydzić życie.

Moim zdaniem każda z nas zna receptę na udany związek a raczej każda z nas może być ideałem kobiety, tylko większość z nas olewa tą widzę i do tej "recepty" się nie stosuje.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez lokowka » 9 maja 2013, o 22:43

Dla mnie w związku najważniejsze są szacunek i poświęcenie. Bo co nam po tym ze ktoś nas kocha, ale nie szanuje. Myślę, że warto też szanować uczucia partnera, nawet jeśli ich nie rozumiemy. Nie ranmy się niepotrzebnie, klocmy sie szybko i szybko godzmy. Smiejmy się nawzajem z siebie i okazujmy dużo miłości. Mowmy że kochamy i udowadniajmy to każdego dnia :)
Avatar użytkownika
lokowka
Fajna Kobietka
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 11:09

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Hadassa » 10 maja 2013, o 09:58

A jakie wg Was, znaczenie w związku ma seks ?? Bo póki co ani jedna o nim nie wspomniała ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Kikimora » 10 maja 2013, o 10:45

Najważniejsze :D .
Ale inne sprawy też są ważne.
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Hadassa » 10 maja 2013, o 10:52

W końcu jedna się przyznała :P

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Jamelia » 10 maja 2013, o 13:58

Mozna stosowac wszystkie opisane powyzej "recepty" ale niestety to nie zawsze dziala. Stosowalam i wiecie jaki byl efekt?
Nie czepialam sie o glupoty - on czepial sie mnie
U mnie poczucie humoru konczylo sie jego docinkami i zlym humorem.
On mógl wyjsc do kolegow,po powrocie miec dalej dobry humor-ja po powrocie od kolezanek mialam psuty humor... i tak bez konca. Wszystko zalezy od drugiej osoby,jesli dostrzeze ze sie staramy to powinien sie odwdzieczyc. no o to w tym chodzi,tak? Zebysmy sie wzajemnie szanowali i traktowali po partnersku. Niestety jesli facet widzi tylko swoje potrzeby to my mozemy sobie nawet flaki wypruc a jemu zawsze bedzie zle i o naszych potrzebach nawet nie pomysli. Moze sie kiedys trafi na taka polowke co doceni takie starania ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Jamelia » 10 maja 2013, o 14:01

A sex to tez nie recepta. Przepraszam was dziewczyny,opisuje swoj ostatni zwiazek i moje spostrzezenia.Mam nadzieje ze mi sie po prostu taki typ trafil i na innych normalnych facetow zadzialaja te wszystkie porady bez problemu. Oby ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Hadassa » 10 maja 2013, o 14:06

Nie ;) wszystko zależy od obu stron ;)
Każdy związek wymaga pracy obu osób i wspólnych kompromisów ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Jamelia » 10 maja 2013, o 15:35

Dokładnie tak,nie da sie przeciez kochac za dwoje :fallinlove

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez 456 » 10 maja 2013, o 15:59

dziuska dobrze piszesz. Możemy wypruwać sobie flaki żeby się układało, ale i tak wszystko zależy od dwóch osób.
Co do seksu, to uważam że też jest ważny. Nie najważniejszy, jednak... Bardzo ważną rolę odgrywa. Szczególnie u mężczyzn, bo przecież oni odbierają to nieco inaczej niż my. Spełniony facet to szczęśliwy facet.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez MonikaKosmyk » 10 maja 2013, o 19:51

[b]wedlug mnie to zaufanie,humor,dobre słowo.Ale musi to byc przez jakis czas budowane razem z partnerem.Mówienie sobie co sprawia przyjemność a co ból. : :fallinlove
facet tez ma uczucia :kiss2

Szydełkowe prace babci Asi http://tnij.org/5etm
Avatar użytkownika
MonikaKosmyk
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 19:20

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez kkajszczarek » 10 maja 2013, o 20:21

witam...wiecie co nie ma zwiazku udanego...myslam ze moj jest udany ze nie musze sie o nic bac...ale jak w kazdym zwiazku ktorejs ze stron sie zaczyna nudzic...i szuka czegos nowego...ja mam tak z narzeczonym jestesmy ze soba prawie 4 lata mamy synka 19miesiecznego...myslam ze uklada sie nam doskonale byl troskliwy i w ogole az tu nagle zmiana o 180 stopni pojawlili sie koledzy wychodzenie picie najwazniejsza kasa i praca...wiec uwierzcie nie wiem jak bardzo byscie sie staraly taki zwiazek nie istnieje... my sobie go idealizujemy tego jedynego... :kwiatek
kkajszczarek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 maja 2013, o 13:00

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez kowal » 10 maja 2013, o 22:30

Wszystko fajnie,wszystko pięknie.Szczerość,zaufanie,rozmowa.Tak,ale warto nie raz puścić wodzę wyobraźni,uwolnić rozum krok dalej.Czy nie ma wtedy większej szansy na długi,dobry związek.Chciałbym polecić lekturę Moniki Nowickiej Piąta fala pożądania.Niech każdy kto jest z drugą osobą przeczyta ta książkę.Druga strona również.Popróbujcie,poeksperymentujcie,a efekty przyjdą same;) :serca
kowal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 maja 2013, o 22:18

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Hadassa » 11 maja 2013, o 10:10

Kkajszczarek... Nie zgodze się.... owszem nie ma związku idealnego... ale są udane związki... Mimo kłotni, silnych charakterów....
Trzeba tylko chciec.....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez 456 » 15 maja 2013, o 15:24

Tak, idealnego związku nie ma, bo zawsze znajdą się zgrzyty. Ale co do znudzenia i szukania czegoś nowego to wszystko zależy od człowieka, z którym jesteśmy. Jeden facet się zmieni i zacznie robić skoki w boki a drugi będzie nadal kochać, bez żadnego szukania nowych wrażeń, pomimo problemów.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Hadassa » 15 maja 2013, o 15:28

Poza tym, wiele też i od nas zależy ;) jeżeli i dla nas życie z nim stanie się po prostu codziennością ;)
I nie będzie urozmaiceń ;) ale wtedy to i my same byśmy sie w końcu znudziły ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez stokrotka290 » 15 maja 2013, o 20:40

Myślałam,że mój związek jest udany, że trafiłam na właściwego faceta i że bedziemy szczęśliwi zawsze.życie zweryfikowało moje marzenia.sama miłość to jednak za mało.generalnie nie byłam zwolennikiem takiego pisania,obnażania siebie, ale nie wiem już gdzie szukać pomocy, liczę że może Wy mi pomożecie.moje małżeństwo się sypie i to przeze mnie a ja nie umiem sobie z tym poradzić.może zacznę od początku.mężatką jestem od przeszło 6 lat, na początku było super, rozumieliśmy się bez słów, idealne małżeństwo.od ponad roku podejrzewam,że mój mąż mnie zdradza i to chyba są tylko moje wymyślone historie, bo on wszystkiemu zaprzecza.twierdzi, że go szpieguję i ograniczam.często nie ma go w domu(z racji pracy też) i rzadko wtedy odbiera telefon, często dostaje sms, ja nie mam możliwości ich sprawdzenia bo ma hasło w telefonie, zresztą nigdzie się bez niego nie rusza, dziś np. wyszedł na dwór i długo z kimś gadał a jak podeszłam to się od razu rozłączył.takich przykładów mogłabym przytoczyc duzo wiecej, ale nie wiem czy by strony wystarczyło.boję się bo z nim pracuje dużo ładnych i młodych dziewczyn.mało ze sobą rozmawiamy, mało spędzamy czasu razem, bo mój mąż ciągle jest zmęczony.czuję się stara i niepotrzebna:(stałam się zazdrosna i ciągle się czepiam.nie wiem co dalej robić, czy ja wariuję czy on rzeczywiście kogoś ma...może znacie jakiś sposób by to sprawdzić, rozmowa nie przynosi dużych efektów...pomóżcie bo ja juz nie wiem co robić, nie chcę żeby moje małżeństwo się rozpadło.;(
stokrotka290
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 19:44

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Modano » 15 maja 2013, o 20:57

Padło pytanie o seks w związku. Myślę, że jest mega spoiwem. Jeśli jest miłość, seks jest cudowny, pomaga zacieśniać więzy. Gorzej jeśli uczucia już nie ma.. wtedy to suchy akt, który prowadzi do destrukcji.. Pomyślcie sobie, całuje was facet, a wy nie marzycie o niczym inny, tylko o tym, żeby przestał..

wiesz gdzie znaleźć - okna wrocław?
Modano
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 08:54

do stokrotki

Postprzez Jamelia » 16 maja 2013, o 09:52

DO STOKROTKI. Lepiej jak bys nowy post założyla bo tutaj mało kto Cie znajdzie,chyba ze przez przypadek. No dziwna sprawa ale dlaczego siebie obwiniasz. Zrobilas sie taka bo przestal zwracac na Ciebie uwage. A czy bez powodu to nie powiedzialabym, czesto go nie ma, telefon z haslem? po co? konczy rozmowy gdy sie zblizasz. Mi tu cos nie gra. Ale jedyne co mozesz zrobic zeby sie upewnic to chyba tylko go sledzic. Nie łam sie, jestesmy z Toba ;) Daj znac co i jak.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez Hadassa » 16 maja 2013, o 10:26

Stokrotka założyła już temat ;)
post70621.html#p70621


wyobrażacie sobie związek w ogóle bez seksu ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Recepta na udany związek...

Postprzez 456 » 16 maja 2013, o 14:51

Kayira napisał(a):wyobrażacie sobie związek w ogóle bez seksu ??

Nie. :roll: Oczywiście mam na myśli poważne związki, w których jesteśmy pewni że kochamy drugą osobę a ona kocha nas.
Nie wyobrażam sobie żeby nie mieć takiej bliskości z połówkiem. Nawet samo uczucie, że połówek ma na mnie ochotę jest czymś fajnym. :happy


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Eltki71572, Google [Bot]