rodziny wielodzietne

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

rodziny wielodzietne

Postprzez anamari33 » 13 lut 2016, o 17:01

Witajcie
Mam pytanko,czy są tu mamy,które maja 3 lub więcej dzieci?
Jak sobie radzicie?macie pomoc?Pracujecie czy siedzicie z dziećmi?

Jak wygląda wasz dzień(w tygodniu i weekendy?)
anamari33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 lut 2016, o 12:42

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez RoxanaT10 » 15 lut 2016, o 09:51

ciocia miała 6 dzieci... nie wiem jak ona to robiła, ale dawała sobie nieźle radę...
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez Ilonka444 » 15 lut 2016, o 18:03

W moim otoczeniu nie ma nikogo, kto by miał więcej niż troje dzieci. Ale kilka rodzin posiada wspomnianą trójkę. Różnie to bywa z mamami w takiej rodzinie. Jedna z nich prowadzi z mężem firmę. Pracuje, ale w domu, więc ciągle może być dostępna dla dzieci. Nie potrzebuje opiekunki. Dzieci są w wieku 8, 9 i 12. Chodzą do szkoły, więc w tym czasie ona może spokojnie pracować i gdy ma mniej pracy zdąży ugotować obiad przed ich przyjściem. Inna mama trójki dzieci nie pracuje, ale sytuacja u niej przestawia się następująco: dwuletnie bliźniaki i siedmiolatka. Myślę, że to za małe dzieci by zostawiała je z opiekunką, chociaż znam przypadki, gdy młodsze dzieci były pod opieką osób trzecich. Wcześniej ta kobieta była aktywna zawodowo, po porodzie nie wróciła jeszcze do pracy.
Ilonka444
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 12:50

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez anamari33 » 16 lut 2016, o 01:18

ja mam 4
syn-13,córki-7,5 i 2l( dziś kończy)

Mąż pracuje,ja jestem w domu.
Dajemy sobie rade,ja nie musze pracować,ale jak najmłodsza pójdzie do przedszkola,moze pomysle o tym.A jesli nie pójde to wtedy będę mogla choc troche odetchnać.
Bywam zdenerwowana,ale jakoś sie trzymam.
i kocham całą 4,:)
anamari33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 lut 2016, o 12:42

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez Mala_Mi » 25 lut 2016, o 22:43

Moi sąsiedzi mają piątkę :) Sąsiadka siedzi w domu, mąż pracuje. Z tego co mówi ma sporą pomoc w starszych dzieciach - przy odrabianiu lekcji z młodszymi, ogarnianiu codziennych obowiązków (kąpiel, kładzenie spać, przygotowywani posiłków). Najstarszy syn ma około 16 lat, najmłodszy 7. Nie ma u nich nudy, nigdy, ale wyglądają na fajną, kochającą się rodzinę :)
Avatar użytkownika
Mala_Mi
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez kokoszanel » 26 lut 2016, o 08:57

Moja sąsiadka miała 7. Nie wiem jak ona sobie radziła, ale naprawdę podziwiam kobietę!
Moja koleżanka ma 4 dzieci i 5 w drodze. Co prawda trójka z tych dzieci jest już właściwie praktycznie dorosła - a tylko jedno z nich ma niespełna 2 lata i zaraz będzie rodziła kolejne - więc właściwie poświęca czas tylko temu najmłodszemu to niemniej jednak na pewno nie jest łatwo. Do tego również jest pracującą matką.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez ardilla » 27 lut 2016, o 17:37

W moim najbliższym otoczeniu są rodziny z trojgiem dzieci i jakoś sobie dają radę.
ardilla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 12:10

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez kusicielka » 1 mar 2016, o 13:57

Ilonka444 napisał(a):W moim otoczeniu nie ma nikogo, kto by miał więcej niż troje dzieci. Ale kilka rodzin posiada wspomnianą trójkę. Różnie to bywa z mamami w takiej rodzinie. Jedna z nich prowadzi z mężem firmę. Pracuje, ale w domu, więc ciągle może być dostępna dla dzieci. Nie potrzebuje opiekunki. Dzieci są w wieku 8, 9 i 12. Chodzą do szkoły, więc w tym czasie ona może spokojnie pracować i gdy ma mniej pracy zdąży ugotować obiad przed ich przyjściem. Inna mama trójki dzieci nie pracuje, ale sytuacja u niej przestawia się następująco: dwuletnie bliźniaki i siedmiolatka. Myślę, że to za małe dzieci by zostawiała je z opiekunką, chociaż znam przypadki, gdy młodsze dzieci były pod opieką osób trzecich. Wcześniej ta kobieta była aktywna zawodowo, po porodzie nie wróciła jeszcze do pracy.

U mnie podobnie, znam rodizny max troje dzieci, no i jedną patchworkową, to jak się wszyscy zbiorą to dzieci jest 5 ;) Dwoje jej i troje jego ;) Jeśli dzieci są już w wieku szkolnym to część mam pracuje, ale takie z trzema maluchami w moim otoczeniu są w domu, np. 5 latek w przedszkolu, a jeszcze dwoje w domu 2 latek i noworodek. Ja sobie nie wyobrażam wiecje niż dwójki, bo sama bardoz długo byłam jedynaczką...
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez misiamisia » 3 cze 2016, o 13:06

Fajnie mieć taką dużą gromadkę. Ale chyba bez pomocy rodziny jest bardzo ciężko.

misiamisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 cze 2016, o 12:11

Re: rodziny wielodzietne

Postprzez Mała_Kaśka » 30 lip 2016, o 08:04

Moim zdaniem im rodzina większa tym lepsza organizacja i daje się radę. Nie jedna mama wychowała 5 dzieci i więcej:) Na pewno nie jest to łatwe, ale da się.
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników