Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego

Postprzez AgaAga » 20 mar 2010, o 09:22

Pamiętacie Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego? Można je było kiedyś spotkać na jarmarkach. Ja kupiłam sobie na aukcji na all.. Robię zwykłe ciasto na naleśniki i mam pyszne ciacha. Zaczęłam dodawać przypraw i fajne chipsy wychodzą :). Chciałam WAS zapytać czy macie jakieś fajne, urozmaicone przepisy na ciasto naleśnikowe?
AgaAga
 

Re: Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego

Postprzez AgaAga » 4 kwi 2010, o 08:55

Nikt mi nie odpowiedział :( więc sama zaczęłam eksperymentować :cooking :cooking Gorące jeszcze ciacha posypuje drobno startym żółtym serem. Ser się wtapia i mam pyszne chipsy :lol:
AgaAga
 

Re: Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego

Postprzez naysha » 20 maja 2010, o 15:52

A możesz podać cały przepis?? ja też bym spróbowała :cooking :)
naysha
 

Re: Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego

Postprzez AgaAga » 18 cze 2011, o 14:51

Witam,
Smarze na dowolnym tłuszczu (z wyjątkiem margaryny).

Ciasto może być różne – dodatki wg uznania, ciasteczka najlepiej dosładzać po usmażeniu, gdyż nadmiar cukru pali się i przypieka do foremki. Ciasto najlepiej rozrabiać w wodzie.

Propozycje przepisu na ciasto ( porcja na około 4o ciasteczek )

1.Szklanka mąki (pszenna, żytnia, kukurydziana, itp.) 1 lub 2 jajka (mogą być same żółtka), szczypta soli, płaska łyżeczka cukru waniliowego, około ¾ szklanki wody (można dodać łyżkę stołową kwaśnej śmietany). Podając na słodko – możemy posypać cukrem pudrem, wypełnić bita śmietaną, dżemem, kremem, zgodnie z własną wyobraźnia.

2.Szklanka mąki, 1-2 jajka, ok. ¾ szklanki wody, przyprawy wg uznania (sól, pieprz, papryka, vegeta, suszone zioła, majeranek ….) .
Podawać do barszczu, bulionu lub do piwa.
Wypieczone ciasteczka można wypełnić drobno zmielonym farszem i podać zamiast pasztecików.

Szukajcie na allegro Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego.
AgaAga
 

Re: Rozetki ciasteczka z ciasta naleśnikowego

Postprzez dzo » 28 lis 2011, o 17:24

no ale jak robimy te ciasteczka ? bo tylko składniki podałaś
dzo
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]