SERNIK NA ZIMNO !

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez mambeczka » 17 sie 2012, o 05:46

Moje drogie, szukam przepisu na sernik na zimno i nigdzie nie mogę dostać taki jaki bym chciała.Wiadomo każdy przepis jest inny, ale mi marzy się własnie taki prawdziwy sernik zrobiony na biszkoptach z prawdziwego sera białego o delikatnym rumowym smaku, z dodatkiem orzechów laskowych i rodzynek.Oczywiście całość zakonczona galaretką z owocami.CZy któraś robiła kiedyś takie coś? W necie pełno przepisów gdzie używa się jakis serków homogenizowanych, mi chodzi własnie o taki sernik bez żadnej pianki bez niczego.Help :)
mambeczka
 

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez witch » 18 sie 2012, o 10:17

:witch

No dobrze moja droga, sama tego chciałaś. Zakasujemy rękawy i do garów :mrgreen:
Czeka Cię trochę roboty nad tym sernikiem. :girlactive

Na początek zakupy:
-1 kg twarogu tłustego(tylko z takiego sernik jest naprawdę dobry)
-aromat
-1 kopiasta łyżka żelatyny do deserów
-1szkl. mleka
-3 płaskie łyżki cukru (jeśli lubisz słodko to więcej, my lubimy rześkie desery po prostu spróbuj w trakcie)
-biszkopty lub herbatniki
-owoce: truskawki, maliny, jagody , borówki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi ananas, w zależności od sezonu i upodobań.
-2 kolory galaretek( ja lubię brzoskwiniową lub gruszkową-żółta, i malina lub truskawka- czerwona)
Aha właśnie. Jeżeli wolisz to zamiast owoców można dodać bakalie:
- orzechy, migdały, rodzynki , a nawet mak i wtedy jakiś rodzaj owoców tylko na górę pod galaretkę.
Mój przepis jest elastyczny i możesz warstwy komponować dowolnie.

Potrzebujesz również:
-dużej blachy
-miksera
-maszynki do mielenia

Rozrobić galaretki w półgodzinnym odstępie czasu. Np: żółta o dziesiątej a czerwona o 10.30.
Namoczyć żelatynę w mleku. Po tym jak napęcznieje rozpuścić i wymieszać na gładko ale nie gotować bo się przypala. Przestudzić.
Twaróg zemleć.Dodać do niego cukier, aromat,i ucierać mikserem ok. 5 min by "nabrał powietrza"Musi stać się puchaty. Wtedy dopiero po trochu dodajemy żelatynę i dokładnie łączymy ją z masą serową.
Teraz szybko układamy biszkopty na dno blachy, na nie wykładamy połowę masy serowej. Na to część owoców lub bakalii, powiedzmy jeden z rodzajów. wciskamy owoce (lub bakalie) w ser by ledwo wystawały albo nawet wcale. Wylewamy jedną galaretkę i do lodówki.Gdy galaretka stężeje, ale jest jeszcze za miękka by ją kroić układamy znów biszkopty. Taka galaretka powinna je trochę związać i ciasto się nie będzie rozpadało(początkujące osoby mogą pominąć środkową warstwę, też jest pysznie).Na biszkopty resztę sera i ładnie układamy owoce, tym razem ich nie wciskamy. Zalewamy drugą galaretką i do lodówki. Po kilku godzinach "leżakowania" sernik jest gotowy do podania.
Smacznego :drinkwine

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez Olka » 23 sie 2012, o 10:56

Niedawno robiłam pyszny sernik na zimno z owocami z własnego ogródka :)
Oczywiście sernik można zrobić też z bakaliami zamiast owoców, chociaż z owocami wyszedł naprawdę pyszny
przepis znalazłam na blogu http://www.panitereska.pl w zakładce ciasta na zimno a nazywa się "Sernik na zimno z owocami" i robi się go właśnie z twarogu :)

Obrazek
Olka
 

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez kobietka77 » 19 kwi 2013, o 06:17

Ja najczęściej robię z serków homogenizowanych, bo jest zdecydowanie szybciej, a wiadomo, że jak człowiek nie ma czasu, a najdzie ochota na coś dobrego, to i taka wersja zadowoli. Nie mniej jednak najlepsze są serniki pieczone z twarogu, mogłabym je jeść codziennie, ale pewnie szybko przestałabym się mieścić w drzwiach. Lubię sobie czasem usiąść wieczorem i spałaszować do szklanki gorącego kakao serniczek z musem truskawkowym, albo polewą czekoladową, albo bez zbędnych kombinacji polany cytrynową paolą.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 19 kwi 2013, o 22:19

Sernik, mniam :D

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez alapluska » 28 cze 2013, o 14:52

Fajny przepis na sernik na zimno. Chociaż ja się przyznaję, że często idę na łatwiznę i robię takie gotowe, z proszku... :oops: też wychodzą dobre, a pracy o połowę mniej jest...
alapluska
 

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez zolta.cytryna » 16 lip 2013, o 16:10

Ale mi narobiłyście ochoty ;P

Profesjonalny remont mieszkania warszawa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
zolta.cytryna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lip 2013, o 16:03

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez Gumkadowlosow » 17 lip 2013, o 21:49

sernik na zimno zawsze robiła mi moja mama jak byłam wyjątkowo grzeczna :) ach te wspomnienia teraz wracają :]
Gumkadowlosow
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 18:44

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez gryzella » 31 lip 2013, o 09:08

Ja robie sernik z pudełka i jakoś cała rodzina jest zadowolona, a ja się mniej urobie :) Ale teraz jestem na diecie i pozostaje mi tylko zrobić sobie sernik z rzodkiewki, który znalazłam na stronie z przepisami dietetycznymi figury :) nawet smaczny, choć nie na słodko.. :(
gryzella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 08:18

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez Doradca Frisco » 5 sie 2013, o 14:33

A teraz jest jeszcze idealna pora na dodanie do sernika malin czy jagód. Takie owoce w połączeniu z galaretką.. pycha! :)
Doradca Frisco
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 16:44

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez kobietka77 » 20 sie 2013, o 21:04

alapluska napisał(a):Fajny przepis na sernik na zimno. Chociaż ja się przyznaję, że często idę na łatwiznę i robię takie gotowe, z proszku... :oops: też wychodzą dobre, a pracy o połowę mniej jest...


Taki sernik z serków homogenizowanych to też prościzna, a ile różnych wersji można zrobić :-)
Są przecież serki smakowe, albo można zrobić różne smaki dodając syrop owocowy, galaretkę, albo owoce.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: SERNIK NA ZIMNO !

Postprzez Culagula » 21 paź 2013, o 17:06

A ja Wam podam przepis na sernik bez sera :)
Jest to sernik na bazie mleka, porcja jak na tortownicę, ale jest tak dobry że tortownica to dla nas za mało, podwajam porcję i robię na dużą blachę.

1 Kasia
cukier waniliowy
1,5 szkl cukru
4 żółtka
Wszystko utrzeć mikserem

Przegotować 2,5 szkl mleka.
W 0,5 szkl mleka rozpuścić żelatynę (całe opakowanie) i gdy napęcznieje lekko podgrzać.
Gdy mleko się zagotuje, wyłączyć ogień i wlać rozpuszczoną żelatynę mieszając.
Zostawić do ostygnięcia.
Gdy masa ostygnie i delikatnie zaczyna tężeć połączyć z wcześniej ukręconą Kasią z cukrem i żółtkami.
Na koniec dodać ubitą pianę.
Tylko pamiętajcie żeby pianę dodać do tężejącej masy a nie do płynnej.
Gotową masę wylać na blachę (nie trzeba herbatników na spód) i wstawić do lodówki. Masa bardzo szybko tężeje.
Potem ułożyć owoce i zalać galaretką.
Sernik jest przepyszny!!!!
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników