Samoobrona dla kobiet

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 7 lis 2013, o 18:12

A jak nikogo nie będzie w około to co wtedy?

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 9 lis 2013, o 16:48

entapienta napisał(a):Co prawda nigdy nie kończyłam żadnego kursu samoobrony, ale myślę, że w razie potrzeby, poradziłabym sobie z napastnikiem - potrafię bardzo głośno krzyczeć ;P

A jak nie będzie nikt chciała Ci pomóc, bo będą się bali?
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 9 lis 2013, o 22:58

entapienta napisał(a):Co prawda nigdy nie kończyłam żadnego kursu samoobrony, ale myślę, że w razie potrzeby, poradziłabym sobie z napastnikiem - potrafię bardzo głośno krzyczeć ;P


myślę że samym krzykiem wiele nie zdziałasz bo jak będziesz wrzeszczeć a wciągną cię do samochodu to tyle ci to da że zedrzesz sobie gardło ....
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 9 lis 2013, o 23:01

ence napisał(a):
entapienta napisał(a):Co prawda nigdy nie kończyłam żadnego kursu samoobrony, ale myślę, że w razie potrzeby, poradziłabym sobie z napastnikiem - potrafię bardzo głośno krzyczeć ;P

A jak nie będzie nikt chciała Ci pomóc, bo będą się bali?


a niestety tak też się zdarza... mojej mamy koleżanka jak była młodsza miała taką syt że było dwóch kolesi wracali z dyskoteki, wypici, agresywni a ona z pracy wracała i jeden chwycił już ją za rękę i ciągnął w stronę jakiejś bramy (i jeszcze krzyczeli, no choć, przecież sama tego chcesz itp.) a ludzie na przystanku nawet nie zareagowali dobrze że autobus podjechał to udało jej się uciec) więc krzyk nie zawsze skutkuje
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 26 lis 2013, o 18:38

entapienta napisał(a):Co prawda nigdy nie kończyłam żadnego kursu samoobrony, ale myślę, że w razie potrzeby, poradziłabym sobie z napastnikiem - potrafię bardzo głośno krzyczeć ;P

ponoć najgłośniejszy krzyk jaki człowiek moze wydac to 120 decybeli a żeby kogoś "obalić" dźwiękiem trzeba chyba ponad 140 db :) ale co Ci da krzyk jeżeli w okolicy nie będzei nikogo a czuć jedynie będzie znieczulice...?
Sieria napisał(a):a niestety tak też się zdarza... mojej mamy koleżanka jak była młodsza miała taką syt że było dwóch kolesi wracali z dyskoteki, wypici, agresywni a ona z pracy wracała i jeden chwycił już ją za rękę i ciągnął w stronę jakiejś bramy (i jeszcze krzyczeli, no choć, przecież sama tego chcesz itp.) a ludzie na przystanku nawet nie zareagowali dobrze że autobus podjechał to udało jej się uciec) więc krzyk nie zawsze skutkuje

i po to jest kurs samoobrony- każdy wiedziałby jak się zachować. po to też jest ten wspominany gaz czy paralizator, nie byli by tacy odważni.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 26 lis 2013, o 21:34

chewleciara napisał(a):
entapienta napisał(a):Co prawda nigdy nie kończyłam żadnego kursu samoobrony, ale myślę, że w razie potrzeby, poradziłabym sobie z napastnikiem - potrafię bardzo głośno krzyczeć ;P

ponoć najgłośniejszy krzyk jaki człowiek moze wydac to 120 decybeli a żeby kogoś "obalić" dźwiękiem trzeba chyba ponad 140 db :) ale co Ci da krzyk jeżeli w okolicy nie będzei nikogo a czuć jedynie będzie znieczulice...?


hahahah już sobie to wyobraziłam jak krzykiem napastnik zostaje powalony, albo może się uda skonstruować takie narzędzie na fale dźwiękowe, które jak paralizator zamiast prądem będzie robić krzywdę dźwiękiem (będzie się dotykać napastnika włączać a z uszu nosa i oczu zacznie mu lecieć krew .. ale to chyba za hardcorowe)

chewleciara napisał(a):
Sieria napisał(a):a niestety tak też się zdarza... mojej mamy koleżanka jak była młodsza miała taką syt że było dwóch kolesi wracali z dyskoteki, wypici, agresywni a ona z pracy wracała i jeden chwycił już ją za rękę i ciągnął w stronę jakiejś bramy (i jeszcze krzyczeli, no choć, przecież sama tego chcesz itp.) a ludzie na przystanku nawet nie zareagowali dobrze że autobus podjechał to udało jej się uciec) więc krzyk nie zawsze skutkuje

i po to jest kurs samoobrony- każdy wiedziałby jak się zachować. po to też jest ten wspominany gaz czy paralizator, nie byli by tacy odważni.


no ale wiesz to były inne czasy takich sprzętów w tedy nie było i raczej nikt nie robił kursów samoobrony dla kobiet, teraz wiemy jak mamy się bronić nasza świadomość jest znacznie poszerzona w tym temacie
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 27 lis 2013, o 00:26

chewleciara napisał(a):ponoć najgłośniejszy krzyk jaki człowiek moze wydac to 120 decybeli a żeby kogoś "obalić" dźwiękiem trzeba chyba ponad 140 db :) ale co Ci da krzyk jeżeli w okolicy nie będzei nikogo a czuć jedynie będzie znieczulice...?

tzn ze moj chlop juz glosniej chrapac nie bedzie :D
a tak serio, w miescie jest i tak na tyle glosno, ze taki krzyk moze byc nieslyszalny
---------------------------------------
chewleciara napisał(a):i po to jest kurs samoobrony- każdy wiedziałby jak się zachować. po to też jest ten wspominany gaz czy paralizator, nie byli by tacy odważni.

wszystko w celu zwiekszenia bezpieczenstwa
-----------------------------------
Sieria napisał(a):hahahah już sobie to wyobraziłam jak krzykiem napastnik zostaje powalony, albo może się uda skonstruować takie narzędzie na fale dźwiękowe, które jak paralizator zamiast prądem będzie robić krzywdę dźwiękiem (będzie się dotykać napastnika włączać a z uszu nosa i oczu zacznie mu lecieć krew .. ale to chyba za hardcorowe)

na zwierzeta, szczegolnie na psy są takie odstraszacze, na fale dzwiekowe, ale zwierzeta slysza inne spektrum dzwieku
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 27 lis 2013, o 20:41

słyszałam już o takim czymś co niby montuje się do samochodu i jak się przejeżdża przez lasy czy jakieś takie podobne tereny to się włącza a dzikie zwierzęta nie wyskakują na drogę ... ale w sumie nie wiem czy to działa

rudowlosa napisał(a):
chewleciara napisał(a):i po to jest kurs samoobrony- każdy wiedziałby jak się zachować. po to też jest ten wspominany gaz czy paralizator, nie byli by tacy odważni.

wszystko w celu zwiekszenia bezpieczenstwa


tak tylko niestety często agresor wykorzystuje takie rzeczy przeciwko nam

Ostatnio edytowano 27 lis 2013, o 21:16 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 27 lis 2013, o 23:06

rudowlosa napisał(a):na zwierzeta, szczegolnie na psy są takie odstraszacze, na fale dzwiekowe, ale zwierzeta slysza inne spektrum dzwieku

Na psa też bym gazu łzawiącego użyła.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 29 lis 2013, o 22:46

a na zwierzęta działa tak dobrze jak na ludzi?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 30 lis 2013, o 01:46

Sieria napisał(a):słyszałam już o takim czymś co niby montuje się do samochodu i jak się przejeżdża przez lasy czy jakieś takie podobne tereny to się włącza a dzikie zwierzęta nie wyskakują na drogę ... ale w sumie nie wiem czy to działa

jakos nie ufalabym takim urządzeniom, chocby tylko dlatego ze autem jezdzi sie szybko, i zwierze dziko biegnace tez biegnie szybko, wiec moze ne zdążyc usłyszeć
---------------------------------------------------------
Sieria napisał(a):tak tylko niestety często agresor wykorzystuje takie rzeczy przeciwko nam

są paralizatory ktore mają zapleczki bezpieczenstwa, ze nikt poza Tobą ich nie użyje,
---------------------------------------------------------
ence napisał(a):Na psa też bym gazu łzawiącego użyła.

ja wlasnie nie,
chyba ze to faktycznie kwestia zycia i smierci,
ale generlanie uwazam ze psy i ionne zwierzeta moga innaczej znosic taki gaz, maja chocby inna budowe oka, a jednak nie chce byc mordercą zwierzat, woel odstraszyc, niz trwale uszkodzic
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 30 lis 2013, o 17:25

Sieria napisał(a):a na zwierzęta działa tak dobrze jak na ludzi?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale myślę że na pewno coś takiego by go odstraszyło. Oczywiście też użyłabym go w sytuacji wyższej konieczności.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 1 gru 2013, o 19:34

rudowlosa napisał(a):
Sieria napisał(a):słyszałam już o takim czymś co niby montuje się do samochodu i jak się przejeżdża przez lasy czy jakieś takie podobne tereny to się włącza a dzikie zwierzęta nie wyskakują na drogę ... ale w sumie nie wiem czy to działa

jakos nie ufalabym takim urządzeniom, chocby tylko dlatego ze autem jezdzi sie szybko, i zwierze dziko biegnace tez biegnie szybko, wiec moze ne zdążyc usłyszeć


pewnie masz rację ....
---------------------------------------------------------
rudowlosa napisał(a):
Sieria napisał(a):tak tylko niestety często agresor wykorzystuje takie rzeczy przeciwko nam

są paralizatory ktore mają zapleczki bezpieczenstwa, ze nikt poza Tobą ich nie użyje,

tak to bardzo mądre w końcu napastnik nie wykorzysta tego przeciwko nam
---------------------------------------------------------
rudowlosa napisał(a):
ence napisał(a):Na psa też bym gazu łzawiącego użyła.

ja wlasnie nie,
chyba ze to faktycznie kwestia zycia i smierci,
ale generlanie uwazam ze psy i ionne zwierzeta moga innaczej znosic taki gaz, maja chocby inna budowe oka, a jednak nie chce byc mordercą zwierzat, woel odstraszyc, niz trwale uszkodzic


ja panicznie boje się psów i powiem szczerze że jeśli mam do wyboru moje zdrowie i jego wybieram siebie
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 1 gru 2013, o 19:35

Sieria napisał(a):a na zwierzęta działa tak dobrze jak na ludzi?

Chyba nawet bardziej. Na zwierzęta używa się gazów, które mają mniejsze stężenie chyba.

rudowlosa napisał(a):na zwierzeta, szczegolnie na psy są takie odstraszacze, na fale dzwiekowe, ale zwierzeta slysza inne spektrum dzwieku

Chyba bym wolała takiego czegoś używać - bardziej humanitarne a i nie trzeba trafić w oczy/nos psa.

ence napisał(a):Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale myślę że na pewno coś takiego by go odstraszyło. Oczywiście też użyłabym go w sytuacji wyższej konieczności.

Skoro sprzedają takie urządzenia w sklepach, które nie są tvmango, to raczej musi działać. :p

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 2 gru 2013, o 22:55

imloco napisał(a):
Sieria napisał(a):a na zwierzęta działa tak dobrze jak na ludzi?

Chyba nawet bardziej. Na zwierzęta używa się gazów, które mają mniejsze stężenie chyba.

o tym nie wiedziałam .... bo czasem lepiej mieć coś takiego w pogotowiu bo tych bezpańskich psów jest bardzo dużo, albo może nie bezpańskich tylko puszczonych luzem

imloco napisał(a):
rudowlosa napisał(a):na zwierzeta, szczegolnie na psy są takie odstraszacze, na fale dzwiekowe, ale zwierzeta slysza inne spektrum dzwieku

Chyba bym wolała takiego czegoś używać - bardziej humanitarne a i nie trzeba trafić w oczy/nos psa.

wiesz powiem szczerze że mnie w kwestii mojego bezpieczeństwa mało obchodzi humanitaryzm ... i jeśli gaz ma być skuteczny to wolę go użyć
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez boskaczarnulka » 3 gru 2013, o 12:26

Byłam na paru zajęciach z krav magi, myślę że mogę polecić - dla mnie ok
boskaczarnulka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 12:39

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 3 gru 2013, o 13:50

Sieria napisał(a):wiesz powiem szczerze że mnie w kwestii mojego bezpieczeństwa mało obchodzi humanitaryzm ... i jeśli gaz ma być skuteczny to wolę go użyć

Mimo wszystko "brzęczek" wystarczy przycisnąć i działa a skaczącego, biegającego psa trudniej będzie utrafić gazem

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 3 gru 2013, o 21:17

boskaczarnulka napisał(a):Byłam na paru zajęciach z krav magi, myślę że mogę polecić - dla mnie ok

lepsze niż samoobrona? i dlaczego tylko na kilku zajęciach?


imloco napisał(a):
Sieria napisał(a):wiesz powiem szczerze że mnie w kwestii mojego bezpieczeństwa mało obchodzi humanitaryzm ... i jeśli gaz ma być skuteczny to wolę go użyć

Mimo wszystko "brzęczek" wystarczy przycisnąć i działa a skaczącego, biegającego psa trudniej będzie utrafić gazem


a próbowałaś te fale dźwiękowe czy tylko słyszałaś opinie ?

Ostatnio edytowano 3 gru 2013, o 22:23 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 5 gru 2013, o 02:46

Sieria napisał(a):hahahah już sobie to wyobraziłam jak krzykiem napastnik zostaje powalony, albo może się uda skonstruować takie narzędzie na fale dźwiękowe, które jak paralizator zamiast prądem będzie robić krzywdę dźwiękiem (będzie się dotykać napastnika włączać a z uszu nosa i oczu zacznie mu lecieć krew .. ale to chyba za hardcorowe)

Dźwięk to fala niestety i nie da się go skierować w jeden punkt- sama byś się skrzywdziła. Chyba na tyle ogarniam fizykę... :|

rudowlosa napisał(a):tzn ze moj chlop juz glosniej chrapac nie bedzie :D
a tak serio, w miescie jest i tak na tyle glosno, ze taki krzyk moze byc nieslyszalny

a takei sytuacje to raczej dzieją się nocą gdy jest cicho raczej. poza tym krzyczeć powinnyście gdy napadają.

boskaczarnulka napisał(a):Byłam na paru zajęciach z krav magi, myślę że mogę polecić - dla mnie ok

jedna z trudniejszych sztuk walki ponoć. Jedna z bardziej skutecznych także
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 5 gru 2013, o 20:48

No nie wiem czy fale dźwiękowe powstrzymają psa przed zaatakowaniem Cię, a gaz na pewno coś zdziała.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 6 gru 2013, o 21:37

chewleciara napisał(a):
Sieria napisał(a):hahahah już sobie to wyobraziłam jak krzykiem napastnik zostaje powalony, albo może się uda skonstruować takie narzędzie na fale dźwiękowe, które jak paralizator zamiast prądem będzie robić krzywdę dźwiękiem (będzie się dotykać napastnika włączać a z uszu nosa i oczu zacznie mu lecieć krew .. ale to chyba za hardcorowe)

Dźwięk to fala niestety i nie da się go skierować w jeden punkt- sama byś się skrzywdziła. Chyba na tyle ogarniam fizykę... :|

ale kojarzysz że ja tylko żartowałam czy nie? bo może jednak będę specjalne tłumaczenie robić?

ence napisał(a):No nie wiem czy fale dźwiękowe powstrzymają psa przed zaatakowaniem Cię, a gaz na pewno coś zdziała.


no powiem ci że jakoś też nie jestem w 100% do tego przekonana... gaz z pewnością jest lepszy
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 30 gru 2013, o 01:22

ence napisał(a):No nie wiem czy fale dźwiękowe powstrzymają psa przed zaatakowaniem Cię, a gaz na pewno coś zdziała.

wysokie dźwięki niesłyszalne dla nas powodują poczucie paniki w głowie takiego psa i dlatego jest to również skuteczne
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 30 gru 2013, o 19:39

ostatnio byłam w sklepie militaria we Wrocku (mój chłopak kupował buty) i podsłuchałam ale nie jestem pewna czy dobrze że przy minusowych temperaturach gaz w żelu nie jest dobry ... czy ktoś coś wie na ten temat? bo nie wiem czy dobrze usłyszałam
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 31 gru 2013, o 18:14

Sieria napisał(a):
imloco napisał(a):Chyba bym wolała takiego czegoś używać - bardziej humanitarne a i nie trzeba trafić w oczy/nos psa.

wiesz powiem szczerze że mnie w kwestii mojego bezpieczeństwa mało obchodzi humanitaryzm ... i jeśli gaz ma być skuteczny to wolę go użyć

jednak uwazam ze warto byc "czlowiekiem" w kazdych warunkach,
pozatym co innego tez jest dziki wsciekly pies w lesie, w stosunku do zaczepnego psa sasiada
--------------------------------------
chewleciara napisał(a):
Sieria napisał(a):hahahah już sobie to wyobraziłam jak krzykiem napastnik zostaje powalony, albo może się uda skonstruować takie narzędzie na fale dźwiękowe, które jak paralizator zamiast prądem będzie robić krzywdę dźwiękiem (będzie się dotykać napastnika włączać a z uszu nosa i oczu zacznie mu lecieć krew .. ale to chyba za hardcorowe)

Dźwięk to fala niestety i nie da się go skierować w jeden punkt- sama byś się skrzywdziła. Chyba na tyle ogarniam fizykę... :|
e

tak, dzwiek rozchodzi sie falą, ale od urzadzenia, wiec jesli emiter skieruje w strone od siebie, to do Ciebie to nie dotrze,
pozatym odstraszacz dla psow, emituje dzwieki nieslyszalne dla czlowieka
-----------------------------------
Sieria napisał(a):ostatnio byłam w sklepie militaria we Wrocku (mój chłopak kupował buty) i podsłuchałam ale nie jestem pewna czy dobrze że przy minusowych temperaturach gaz w żelu nie jest dobry ... czy ktoś coś wie na ten temat? bo nie wiem czy dobrze usłyszałam

to trzeba by chyba przeczytac w specyfikacji urzadzenia, i warunkach w jakich dziala
niestety sama nie wiem tego dokladnie
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 1 sty 2014, o 23:42

no właśnie szkoda że nie podeszłam później do tego pana i nie poprosiłam żeby mi też wyjaśnił ale głupio mi było przyznać sie do tego że podsłuchałam czyjąś rozmowę

rudowlosa napisał(a):
Sieria napisał(a):
imloco napisał(a):Chyba bym wolała takiego czegoś używać - bardziej humanitarne a i nie trzeba trafić w oczy/nos psa.

wiesz powiem szczerze że mnie w kwestii mojego bezpieczeństwa mało obchodzi humanitaryzm ... i jeśli gaz ma być skuteczny to wolę go użyć

jednak uwazam ze warto byc "czlowiekiem" w kazdych warunkach,
pozatym co innego tez jest dziki wsciekly pies w lesie, w stosunku do zaczepnego psa sasiada

hmmmm czy ja wiem... co za różnica czy ugryzie mnie dziki pies czy pies sąsiada i tak będzie boleć i tak zrobi mi krzywdę więc ja muszę się jakoś bronić i tyle
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]