Samoobrona dla kobiet

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 23 sie 2013, o 12:39

chewleciara napisał(a):Np. kubotany (?) i miotacze pistoletowe...

Kubaton to raczej dla faceta :p

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez gooffy » 27 sie 2013, o 11:50

Gaz jest najskuteczniejszy i najlepszą formą obrony dla kobiet ;)

Zobacz to! - strefa.biz
gooffy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 11:44

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 3 wrz 2013, o 11:23

Mi się wydaje, że jednak paralizator więcej zdziała, ale to inna półka cenowa. No i nie ma jak tego do małej torebki włożyć.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 3 wrz 2013, o 23:48

imloco napisał(a):Mi się wydaje, że jednak paralizator więcej zdziała, ale to inna półka cenowa. No i nie ma jak tego do małej torebki włożyć.


ostatnio widziałam jakiś pokrowiec na paralizator do paska ;) ale już nie wiem gdzie to było
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 5 wrz 2013, o 21:35

imloco napisał(a):Mi się wydaje, że jednak paralizator więcej zdziała, ale to inna półka cenowa. No i nie ma jak tego do małej torebki włożyć.

Jak dla mnie gaz. Tutaj musisz bezpośrednio się z napastnikiem zmierzyć i jest ryzyko, że np. wyrwie Ci paralizator z dłoni zanim zdążysz go użyć.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 6 wrz 2013, o 14:31

Sieria napisał(a):m gdzie to było

no i nie mów, że będziesz chodzić z paralizatorem przypiętym do paska... :)

[quote="ence"]
Jak dla mnie gaz. Tutaj musisz bezpośrednio się z napastnikiem zmierzyć i jest ryzyko, że np. wyrwie Ci paralizator z dłoni zanim zdążysz go użyć.
Obrazek
szwajcarski :)
co Ty na to?

Ostatnio edytowano 6 wrz 2013, o 15:45 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę wklejać zdjęcia a nie SPAMować linkami
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez anuska » 9 wrz 2013, o 10:30

Chyba powinnam się albo w coś zabezpieczyć albo pójść na taki kurs. A najlepiej to jedno i drugie. Ale przez najbliższe 3 miesiące nie będę miała wolnego czasu. Ale może jak zaczne szukać już teraz, to akurat za ten czas coś znajde. A tak w ogóle to fajne cacko to powyżej.
anuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 07:21

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 10 wrz 2013, o 19:13

wiesz jak nie masz torebki przy sobie to taki pokrowiec to dobra sprawa. a ten miotacz to też droga zabawka - porównywalnie do paralizatora... nie lepiej zwykły gaz?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 11 wrz 2013, o 21:52

Zwykły gaz jest tani i to jest jego główna zaleta. Jak się nie ma dużo pieniędzy to pewnie, że lepiej.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 12 wrz 2013, o 00:36

ence napisał(a):
imloco napisał(a):Mi się wydaje, że jednak paralizator więcej zdziała, ale to inna półka cenowa. No i nie ma jak tego do małej torebki włożyć.

Jak dla mnie gaz. Tutaj musisz bezpośrednio się z napastnikiem zmierzyć i jest ryzyko, że np. wyrwie Ci paralizator z dłoni zanim zdążysz go użyć.


tak samo moze przeciez stac sie z gazem,
tez mozesz zostac go pozbawiona

wydaje mi sie ze to kwestia sily woli i czy jestes w stanie sie opanowac w bliskim kontakcie z napastnikiem
oraz gdzie potencjalnie moze miec miejsce napad, budynek czy wolna przestrzen, bo moze byc groznie uzyc gazu w pomieszczeniu
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 12 wrz 2013, o 00:41

Sieria napisał(a):wiesz jak nie masz torebki przy sobie to taki pokrowiec to dobra sprawa. a ten miotacz to też droga zabawka - porównywalnie do paralizatora... nie lepiej zwykły gaz?

no dajcie sobie spokoj,
miotacz gazu dla kobiety w miescie
to wyposazenie dla policji ect
do kobiecej torebki subtelnie gaz 50-75ml albo maly paralizator, w zupelnosci wystarczy i da poczucie pewnosci siebie
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 12 wrz 2013, o 11:35

no to przeczytaj specyfikacje i opis produktu i zobaczysz, że dla właśnie dla nas.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 12 wrz 2013, o 20:47

anuska napisał(a):Chyba powinnam się albo w coś zabezpieczyć albo pójść na taki kurs. A najlepiej to jedno i drugie. Ale przez najbliższe 3 miesiące nie będę miała wolnego czasu. Ale może jak zaczne szukać już teraz, to akurat za ten czas coś znajde. A tak w ogóle to fajne cacko to powyżej.

Ale drogie 199 zł. ;/ Szkoda
rudowlosa napisał(a):tak samo moze przeciez stac sie z gazem,
tez mozesz zostac go pozbawiona

Gaz ma większy zasięg rażenia niż paralizator, dlatego według mnie to lepsza opcja.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 12 wrz 2013, o 20:57

A co sądzicie o pistoletach gazowych? To dla kobiet?
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez drobna » 13 wrz 2013, o 12:19

A gdzie go chcesz nosić, w torebce? Czy chcesz sobie sprawić takie specjalne szelki operacyjne jak mają antyterroryści? :)

Buduje swoje życie na miłości fundamencie.
Avatar użytkownika
drobna
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 15 wrz 2013, o 18:41

Jak już to w torebce ;p
Ale zastanawiam się czy to przypadkiem nie byłby lepszy straszak na bandytów?
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Keenan89 » 16 wrz 2013, o 18:54

Lepiej nauczyć się kilku chwytów niż nosić cokolwiek w torebce. W razie czegoś nie zawsze zdąży się to wyciągnąć.
Keenan89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 14:27

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 17 wrz 2013, o 22:44

rudowlosa napisał(a):
Sieria napisał(a):wiesz jak nie masz torebki przy sobie to taki pokrowiec to dobra sprawa. a ten miotacz to też droga zabawka - porównywalnie do paralizatora... nie lepiej zwykły gaz?

no dajcie sobie spokoj,
miotacz gazu dla kobiety w miescie
to wyposazenie dla policji ect
do kobiecej torebki subtelnie gaz 50-75ml albo maly paralizator, w zupelnosci wystarczy i da poczucie pewnosci siebie


ja mam wrażenie że (oprócz ceny) to ten miotacz aż tak bardzo się nie różni od gazu że tylko policja powinna go używać i myślę że jest mniej "inwazyjny" niż paralizator
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 17 wrz 2013, o 22:46

drobna napisał(a):A gdzie go chcesz nosić, w torebce? Czy chcesz sobie sprawić takie specjalne szelki operacyjne jak mają antyterroryści? :)


ooo takie szelki to fajny motyw ale lekko przesadzony szczególnie na pistolet gazowy :P
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 17 wrz 2013, o 22:49

ence napisał(a):Jak już to w torebce ;p
Ale zastanawiam się czy to przypadkiem nie byłby lepszy straszak na bandytów?


tylko że straszak raczej tylko wystraszy a chodzi o to żeby kogoś uszkodzić, unieruchomić na tą chwilę kiedy radośnie dasz nogę (no przynajmniej mi)
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 19 wrz 2013, o 20:45

No tak, ale przecież da się kogoś uszkodzić/unieruchomić pistoletem gazowym, podobnie jak gazem pieprzowym, tyle tylko, że może jak się wyciągnie broń napastnik sam zdecyduje się dać w nogi?
Keenan89 napisał(a):Lepiej nauczyć się kilku chwytów niż nosić cokolwiek w torebce. W razie czegoś nie zawsze zdąży się to wyciągnąć.


To bez względnie, ale jak jest kilku napastników, nie masz szans.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 19 wrz 2013, o 22:38

Sieria napisał(a):
ja mam wrażenie że (oprócz ceny) to ten miotacz aż tak bardzo się nie różni od gazu że tylko policja powinna go używać i myślę że jest mniej "inwazyjny" niż paralizator


moze troche okreslenie miotacz mnie przerazilo
ale i tak uwazam ze pod subtelna bluzeczka, fajna kurtką ect taki miotacz w rece, w rekawie nie przypasuje kobietą,
raczej bylabym sklonna bardzie w stronę zwyklego gazu lzawiacego
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 19 wrz 2013, o 22:39

Keenan89 napisał(a):Lepiej nauczyć się kilku chwytów niż nosić cokolwiek w torebce. W razie czegoś nie zawsze zdąży się to wyciągnąć.


jak juz pisalam,
kurs, podstawy samoobrny dla kobiet powinny byc niemal obligatoryjne
reszta jest uzupelnieniem dla bezpieczenstwa
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 20 wrz 2013, o 12:41

ence napisał(a):Jak już to w torebce ;p
Ale zastanawiam się czy to przypadkiem nie byłby lepszy straszak na bandytów?

podsumujmy. gaz pieprzowy o wydatek 15 zł, mitoacz gazu to 200, paralizator też okolo 200 a pistolet gazowy to już 400- co się opłaca...? :)

Sieria napisał(a):
drobna napisał(a):A gdzie go chcesz nosić, w torebce? Czy chcesz sobie sprawić takie specjalne szelki operacyjne jak mają antyterroryści? :)

ooo takie szelki to fajny motyw ale lekko przesadzony szczególnie na pistolet gazowy :P

boisz się, że nie będziesz umiała obsłużyć się gazem czy miotaczem a myślisz, że będziesz potrafiła wycelować do kogoś z pistoletu i strzelić? wątpię.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 20 wrz 2013, o 22:17

chewleciara napisał(a):podsumujmy. gaz pieprzowy o wydatek 15 zł, mitoacz gazu to 200, paralizator też okolo 200 a pistolet gazowy to już 400- co się opłaca...? :)

Nie cena jest ważna, a poczucie bezpieczeństwa. Chyba zdecyduję się na gaz w żelu.
ence
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]