Skuteczne leki na katar

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez milla77 » 8 kwi 2016, o 10:28

Sinufas też jest dobry na katar, testuję go ostatnio, bo niestety zatoki co jakiś czas mi doskwierają, dużo nie kosztuje i wolę mieć go pod ręką w razie problemów, najgorszy ten katar
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez inka28 » 8 kwi 2016, o 12:18

zdecydowanie polecam tabletki sudafed, bardzo szybko mi zawsze pomagają
inka28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 lut 2016, o 11:19

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez joaska86 » 19 kwi 2016, o 14:30

Neosine to chyba jedyny lek, który mi pomaga.
Avatar użytkownika
joaska86
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:26

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez calydlamamy » 24 kwi 2016, o 10:55

Najlepszym sposobem według mnie jest inhalacja na nos mojemu synowi przeważnie pomaga, stosuję również różne krople do nosa typu Otrivin.
calydlamamy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwi 2016, o 10:48

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez blackitty » 24 kwi 2016, o 16:14

Może to zatokowy katar? W takim przypadku warto robić inhalacje z siana. To sama natura a pomaga znakomicie! Ja sama stosuję na moje odwieczne problemy z zatokami i to naprawdę działa!

A może synek jest uczulony? Moja siostra dostaje okropnego kataru, kiedy coś kwitnie i łapie jakieś takie przeziębienia...

“A girl should be two things: classy and fabulous.” ― Coco Chanel

Anna Pikura - biokosmetyki, salony kosmetyczne!
Avatar użytkownika
blackitty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 15:40
Lokalizacja: Wocław

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez btalifax » 26 kwi 2016, o 20:30

Katar: jak leczyć katar

Gdy wrócisz do domu przemarznięta, nie czekaj, aż choroba zacznie się rozwijać. Weź gorącą kąpiel z dodatkiem olejku (sosnowego, eukaliptusowego, miętowego) lub wymocz stopy w gorącej wodzie z dodatkiem soli. Potem natrzyj stopy maścią kamforową, włóż grube skarpety, owiń się kocem i odpocznij w cieple.
Rób inhalacje z olejków aromatycznych (np. eukaliptusowego) lub naparu rumianku. Pozwalają odblokować zatkany nos i pozbyć się nagromadzonej wydzieliny.
Skrzydełka nosa smaruj maścią witaminową (Linomag, maść majerankowa) lub kremem ochronnym, aby złagodzić podrażnienie skóry.
Jeśli katar jest bardzo dokuczliwy, kaszlesz i masz temperaturę stosuj przez 3-4 dni dostępne w aptece leki na przeziębienie.
Pij bardzo dużo płynów. Dzięki temu wydzielina się rozrzedza i nos łatwiej się oczyszcza. Jadaj gorące, parujące potrawy (np. rosół), pij dużo herbaty z malinami lub sokiem z czarnego bzu. Do kanapek dodawaj czosnek, bo ma silne działanie antybakteryjne. Na kolację zrób sobie kanapkę z drobno posiekaną natką pietruszki (zawiera dużo witaminy C), masłem oraz rozgniecionym ząbkiem czosnku. Pamiętaj też o częstym myciu rąk, przede wszystkim po każdym oczyszczeniu nosa jednorazową chusteczką.

btalifax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 19:41

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez milla77 » 29 kwi 2016, o 09:09

blackitty napisał(a):Może to zatokowy katar? W takim przypadku warto robić inhalacje z siana. To sama natura a pomaga znakomicie! Ja sama stosuję na moje odwieczne problemy z zatokami i to naprawdę działa!

A może synek jest uczulony? Moja siostra dostaje okropnego kataru, kiedy coś kwitnie i łapie jakieś takie przeziębienia...

Inhalacje z siana??? Pierwszy raz o czymś takim slysze, chodzi o takie zwykłe siano?? Na zatokowy katar dobry jest też sinufast, kupilam go sobie ostatnio, nie jest drogi a pomaga :)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez MagdaXA » 30 cze 2016, o 20:15

U nas bardzo fajnie się sprawdził aerozol aquamer przy okazji zapalenia zatok męża okazał się świetny na katar mimo że na początku nie byłam zbyt ufna.
MagdaXA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 cze 2016, o 11:39

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez michalina90 » 7 wrz 2016, o 15:16

Kiedyś zastosowałam acatar i rzeczywiści pomógł ale na mnie źle działają środki na bazie efedryny

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez milla77 » 21 sty 2017, o 20:48

takie mocne sprayje są uzależniające i długo ich nie można stosować, ostatnio kupiłam sobie nozitix i też jest fajny na katar, ma ciekawą konsystencję bo nie jest taki rzadki tylko bardziej jak mleczko do ciała itp. i też ma przyjemny zapach, delikatnie mentolowy, bo chyba jest na bazie olejków i też mentolu
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]