Sos tzatziki

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Sos tzatziki

Postprzez jagoda » 11 sie 2009, o 11:27

Sosik wspaniały do kanapek, świetny jako dip. :)
Potrzebujemy:
-> duży jogurt Bałkański;
-> serek Sourage;
-> duży ogórek lub kilka mniejszych;
-> przyprawa Prymat do Tzatzików.
Ogórki starkować na tzw.jarzynówce, wycisnąć z nich całą wodę. Wszystko ze sobą wymieszać, doprawić do smaku i odstawić na mniej więcej 3 godziny do lodówki.
Smacznego :) Sos polecam jest super :)
jagoda
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez kasiula » 16 gru 2009, o 22:07

Ja mam trochę prostrzy przepis na tzatziki i taki trochę europejski ale również pyszny :)
Jeden duży ogórek zielony (zetrzeć na tarce o drobnych oczkach)posolić odczekać ok 10 min odcedzić wodę ,dodać duży jogurt (najlepiej z bakomy-jest gęsty)pognieść przez praskę 4 duże ząbki czosnku ,wymieszać z jogurtem i ogórkiem,dodac posiekany koperek,dodać soli lub pieprzu do smaku i gotowe-pychota
kasiula
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez malinka » 13 lip 2010, o 08:16

przepis kasiuli jest naturalny, bo nie zawiera zadnych chemicznych skladnikow z paczki::) Zeby nie bylo, ze sie czepiam, sama tez stosuje produkty w proszku:) szybciej i nie trzeba sie zastanawiac czym przyprawiac:)
malinka
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez Celina » 11 sie 2010, o 14:52

No ja robię mniej więcej jak kasiula tylko bazą jest jogurt bałkański (mój ulubiony). Swoja droga ja zazyki najbardziej lobię z ziemniakiem z grilla, mniaaam. Jeśli chodzi o przyprawy, to nie ma co się z nimi bawić, żeby przyprawić ten dip wystarczy czosnek, pieprz i sól.
Celina
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez koperkowa » 26 lis 2010, o 10:37

Ja pracowałam kiedyś u Greka, no i oczywiście wyszła spraw ajak oni robią tzatziki-przepis jest prosty- jogurt grecki(może być też bałkański)czosnek,starty ogórek,sól,pieprz,oliwa z oliwek. Oliwę czosnek,sól i pieprz miksujemy razem i dodajemy do jogurtu z ogórkami. Zdarza się też ,że grecy dodają octu balsamicznego. No i nie ma żadnej przyprawy do tzatzików!!!
koperkowa
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez Celina » 1 mar 2011, o 12:59

koperkowa koniecznie muszę tak spróbować !! Do tej pory robiła zaziki tak:

tarłam ogórka, soliłam, odciskałam wodę, dodawałam jogurtu bałkańskiego, trzy ząbki czosnku, pieprz i sól. Mam jednak wrażenie że z twojego przepisu zaziki wychodzą pyszniejsze, jak zrobię dam znać:)
Celina
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez koperkowa » 12 mar 2011, o 23:29

ważne jest też żeby tzatziki trochę odstały.najlepsze są następnego dnia.
koperkowa
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez Olka » 28 mar 2011, o 15:10

a ja kupuję gotowe zaziki doktora oetkera, takie w pojemniczku jak jogurt, jak sobie kupie to smaruję tym sosem dosłownie wszystko tak mi smakuje :)
Olka
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez Misia » 10 cze 2011, o 12:03

Zaziki Dr. Oetkera jest najlepszy, choć lubię przygotować go sama: serek homogenizowany naturalny, Prymat Tzaziki, świeży ogórek i czosnek, pychotka!
Misia
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez lavender » 11 sie 2011, o 12:30

Moim zdaniem należy używać większości gotowych przypraw. Nie bardzo rozumiem czemu ludzie faszerują się zbędną chemią - przecież te przyprawy składają się głównie z glutaminianu. Można stosować naturalne przyprawy, a trwa to tyle samo, no i - co najważniejsze - jest dużo smaczniejsze.
lavender
 

Re: Sos tzatziki

Postprzez Tyfusek28 » 7 lis 2014, o 16:04

Ja robie ciutke inaczej tak jak nauczyli mnie w grecii...ale z enie mam w polsce wszystki przypraw to uzywam przyprawy Prymat tzatziki.

1. Jogurt naturalny
2. koperek
3. przyprawa Prymat
4. 4 zabki czosnku
5. ogorek szklarniowy

Ogorka scieramy na tarce do jarzyn,wyciskamy wode. Ząbki czosnku miażdzymy i wszystkie pozostale skladniki mieszkamy ze soba. Odstawiam do lodowki na min 2 godzinki.
najczesciej podaje do kurczaka ale ostatnio posmakowal mi ten sos z brokulami :)

My kind of love
Avatar użytkownika
Tyfusek28
Fajna Kobietka
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:30

Re: Sos tzatziki

Postprzez GalMonica » 14 lis 2014, o 12:27

Ja kiedyś też robiłam tzatziki z proszku, dopóki nie zobaczyłam jakie proste jest przygotowanie ich samemu. Wystarczy gęsty jogurt, ogórki, czosnek, koperek i trochę soli, sok z cytryny i pieprz cytrynowy - wszystko wymieszać według uznania i Voila- mamy pyszny i zdrowy sos, bez chemicznych dodatków.

Air Optix - moje ulubione soczewki!
GalMonica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 14:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]