spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Nosia » 29 sie 2014, o 01:33

Dzięki za odpowiedź, znalazłam w internecie skład i troszkę się różnią, ale w Intensiv jest większe stężenie wyciągu z żurawiny i witaminy D, więc masz rację, zdecydowanie lepiej nadaje się do leczenia infekcji.
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Sol » 29 sie 2014, o 01:45

Witamina C, najlepiej parzyć suszoną żurawinę. Można brać jakieś tabletki zakwaszające mocz (powoduje szybsze zwalczanie bakterii). Obowiązkowo nasiadówki z rumianku, skrzypu polnego. Można dosypać nagietka trochę.
I ciepła bielizna. I po każdej toalecie podmywanie się.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez piri_piri » 29 sie 2014, o 12:31

Zwiekszyć płyny. wypłuką się wtedy wszelkie bakterie.
piri_piri
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 13:20

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Rejczella » 29 sie 2014, o 13:40

Ciepła bielizna, ale przewiewna. Bo może się grzyb wprowadzić.
Rejczella
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 09:20

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez babyblue » 29 sie 2014, o 23:54

Ja mam co chwila z tym problem. Trzeba seks ograniczyć dziewczyny ;p
babyblue
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 11:21

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Nosia » 3 wrz 2014, o 08:58

babyblue napisał(a):Ja mam co chwila z tym problem. Trzeba seks ograniczyć dziewczyny ;p


Hahaha

A słyszałyście o domowym teście na obecność bakterii w układzie moczowym?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Kinga88 » 3 wrz 2014, o 13:18

Preparaty z żurawiną: Żuravit, Urinal, Żurawina Apteo, Żurawina+ Skrzyp Polny, Femudar Plus
Preparaty bez żurawiny: Urosep
Zaleca się duże dawki witaminy C najlepiej zażyć tą 1000 mg, Dużo pić wody i jeść kwaśne produkty
Bez recepty jest Urofuragina dawkowanie może być nawet 3 x 2 tabl. Na receptę jest Furagina. Te dwa leki nie różnią się składem jedynie ceną.
Jeśli to nie pomoże należy iść do Lekarza, zleci badania. Jeżeli wyjdzie bakteria, zapewne przepisze antybiotyk, może być to np. Cipronex
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez elzbieta123 » 4 wrz 2014, o 08:20

SPAM Zdrowie > Układ moczowy > ZAPALENIE PĘCHERZA moczowego - zapobieganie i leczenie
ZAPALENIE PĘCHERZA moczowego - zapobieganie i leczenie
Inspector finds restaurant kitchen infested with snakes (BWNToday)
Konsultant:Jan Karol Wolski, specjalista urolog, członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiej Sekcji Urologicznej (EBU)
8komentarze
Autor: Aneta Grabowska
miesięcznik "Zdrowie"
Zapalenie pęcherza lubi kobiety - wynika to z naszej budowy anatomicznej. Jednak jest wiele sposobów, by uniknąć zakażenie dróg moczowych. Co sprawia, że choroba się rozwija? Jakie są objawy zapalenia pęcherza? Sprawdź, jak zapobiegać infekcji, a gdy zapalenie pęcherza się pojawi – jak szybko się z nim uporać.

Zapalenie pęcherza moczowego to typowo kobieca i dość częsta przypadłość. Pierwsze objawy zapalenia pęcherza moczowego to uczucie lekkiego pieczenia przy oddawaniu moczu. Potem coraz częściej biegasz do toalety (nawet jeśli niewiele pijesz), ale z trudem wyciskasz kilka kropli. Towarzyszy temu silne pieczenie i ból w okolicy cewki moczowej.

Przeczytaj: Infekcje dróg moczowych - jak uniknąć kłopotu

Chociaż objawy z pozoru wydają się niegroźne, to niestety potrafią uprzykrzyć życie. Ale nie tylko z tego powodu nie wolno ich lekceważyć. Zaniedbanie infekcji grozi bowiem nawracającymi stanami zapalnymi nerek (co może prowadzić do ich niewydolności) lub narządów rodnych.

We recommend
X
strategiczna gra na przegladarke.strategiczna gra na przegladarke.
Desert OperationsInspector finds restaurant kitchen infested with snakesInspector finds restaurant kitchen infested with snakes
BWNTodaynajlepsza strategiczna gra na twoja przegladarke.najlepsza strategiczna gra na twoja przegladarke.
Desert OperationsMarried man arrested for bringing three young kids to prostituteMarried man arrested for bringing three young kids to prostitute
BWNToday12-year-old girl wins $256,000 lawsuit against her mother12-year-old girl wins $256,000 lawsuit against her mother
BWNToday
Girl, 11, accused of being pregnant really has 19 pound tumorGirl, 11, accused of being pregnant really has 19 pound tumor
BWNTodayMan arrested for feeding sausage to police horseMan arrested for feeding sausage to police horse
BWNToday82-year-old man jailed after his dog killed a cat82-year-old man jailed after his dog killed a cat
BWNTodayEagle snatches little kid playing in park (video)Eagle snatches little kid playing in park (video)
BWNTodayOthers tried it and loved it
Glispa
Brought By Happyy2Save
Nie przegap
Żurawina na pęcherz, wrzody i serce
Żurawina na pęcherz, wrzody i serce

JAŁOWIEC skuteczne zioło na problemy z pęcherzem i wątrobą
JAŁOWIEC skuteczne zioło na problemy z pęcherzem i wątr…

Urostomia czyli inny sposób siusiania. Jak żyć z urostomią?
Urostomia czyli inny sposób siusiania. Jak żyć z urostomią?

Zapalenie pęcherza: przyczyny
Kobiety kilkakrotnie częściej cierpią z powodu zakażeń układu moczowego (ZUM) niż mężczyźni. Predysponuje nas do tego anatomia. Cewka moczowa u pań jest bowiem znacznie krótsza (ma 4–5 cm długości) niż u panów (15–20 cm), a na dodatek bezpośrednio sąsiaduje z ujściem pochwy i odbytem, gdzie znajduje się wiele drobnoustrojów. I choć w swoim naturalnym środowisku są one niegroźne, to gdy przeniosą się do dróg moczowych, mogą wywołać stan zapalny.
Sprawcą kłopotów mogą być m.in. chlamydie, dwoinka rzeżączki, gronkowiec. Jednak za większość zakażeń układu moczowego odpowiada pałeczka okrężnicy (Escherichia coli), która naturalnie bytuje w układzie pokarmowym, znajduje się w kale, w okolicy odbytu. Gdy bakterie przedostaną się na skórę między pochwą a odbytem, szybko migrują do cewki moczowej, gdzie się namnażają. Wkrótce potem wędrują do pęcherza i przylegają do jego ścian, powodując zapalenie. Jeśli w porę nie zostanie podjęte leczenie, mogą przedostać się dalej – moczowodami do nerek.

WażneWażne
Zapalenie pęcherza częstsze w ciąży i po menopauzie
W czasie ciąży drogi moczowe są szczególnie narażone na infekcję, ponieważ na skutek zmian fizjologicznych związanych ze wzrostem dziecka rozszerza się nie tylko narząd rodny, ale też moczowody, pęcherz i cewka moczowa. To ułatwia bakteriom przemieszczanie się w układzie moczowym. Na dodatek powiększona macica uciska przewody moczowe, co powoduje zaleganie moczu w pęcherzu i sprzyja rozmnażaniu się bakterii.
Zakażenia częściej przytrafiają się również kobietom po menopauzie. W tym czasie zmniejsza się bowiem ilość estrogenów, a to sprawia, że błony śluzowe okolic intymnych są słabo nawilżone. Łatwiej więc ulegają podrażnieniom, co toruje drogę bakteriom.
Letnia beztroska przyczynia się do zapalenia pęcherza
Infekcję łatwo można złapać latem. Przyczyną jest np. przechłodzenie pęcherza, do którego może dojść wskutek siedzenia na plaży w mokrym kostiumie kąpielowym, siadania na kamieniach, zbyt lekkiego ubierania się (odsłaniania okolic nerek) w chłodne dni. Zakażeniu sprzyjają też częste kontakty seksualne, zwłaszcza te przypadkowe, bez użycia prezerwatywy, bo podczas stosunku bez trudu można przenieść bakterie z okolic odbytu do cewki moczowej. Dodatkowo powstałe w czasie współżycia otarcia błony śluzowej cewki ułatwiają drobnoustrojom wnikanie do organizmu.
ZUM może się też rozwinąć, gdy nosimy obcisłe spodnie czy bieliznę ze sztucznych włókien, co powoduje przegrzanie i zapocenie okolic intymnych, a to sprzyja rozmnażaniu się bakterii. Ponadto niewłaściwa higiena wrażliwych miejsc, stosowanie środków plemnikobójczych, używanie perfumowanych wkładek, podpasek czy kosmetyków intymnych, korzystanie z publicznych toalet bez odpowiedniego zabezpieczenia również zwiększają ryzyko infekcji.

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza
Gdy tylko poczujesz nieprzyjemne objawy, zacznij działać, żeby nie dopuścić do rozszerzania się zakażenia.
» Wypijaj nie mniej niż 3 litry płynów dziennie, by przyśpieszyć wypłukiwanie bakterii z dróg moczowych. Najlepsza jest niegazowana woda mineralna. Możesz do niej też dodać sok z połówki cytryny albo pić sok z czarnej porzeczki, owocu granatu, jeżyny lub żurawiny amerykańskiej – zawierają witaminę C, która hamuje rozmnażanie się bakterii. Unikaj kawy, czarnej herbaty i alkoholu, bo podrażniają pęcherz.
» Wesprzyj się ziołami – mogą to być gotowe mieszanki (np. Urosan fix, Nefrobonisan) albo napary z pokrzywy, mniszka lub bratka. Takie herbatki działają moczopędnie i łagodzą objawy infekcji. W aptece znajdziesz również ziołowe preparaty w tabletkach (np. Urosept, Urosal).
» Wygrzej się – najlepiej wskocz pod kołdrę, a do podbrzusza i dolnej części pleców przyłóż poduszkę elektryczną albo termofor. Ciepło poprawia ukrwienie błon śluzowych, a to przyśpiesza leczenie.
» Rób nasiadówki – do gorącej wody wlej napar z mieszanki rumianku, ziela nawłoci i krwawnika oraz liści szałwii (weź po łyżce ziół, zalej litrem wrzątku i parz pod przykryciem 15 minut), a potem usiądź w wodzie (sięgającej do talii) na 15 minut. Do nasiadówek możesz też zastosować gotową mieszankę z apteki (np. Vagolavit, Vagosan).
» Ogranicz seks – zbliżenia w czasie infekcji wydłużają czas leczenia, nie dają też pełnej przyjemności, bo pożycie jest wówczas bolesne. Zachęć partnera, zwłaszcza w przypadku nawrotów infekcji, do wykonania badania moczu i nasienia (koniecznie z posiewami!).

Ostatnio edytowano 4 wrz 2014, o 08:52 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
elzbieta123
 

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 4 wrz 2014, o 10:22

:) jak dasz rade to ogranicz, ale chyba lepiej szukać innych sposobów na pozbycie się dolegliwości związanych z układem moczowym, tak ja wspomniałyśmy żurawina powinna pojawić się w codziennej diecie.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Paula22 » 4 wrz 2014, o 21:01

żurawina. Zgadzam się z poprzedniczkami.
Paula22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 20:53

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 wrz 2014, o 13:19

Domowe sposoby:picie przegotowanej wody z dodatkiem soku z cytryny, jedzenie żurawiny i czarnej porzeczki, wygrzewać pęcherz za pomocą dwóch termoforów - jeden należy umieścić pod krzyżem, a drugi w okolicy krocza, picie dużej ilości wody.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 5 wrz 2014, o 19:02

wszystkie wskazówki są jak najbardziej wskazane, ja staram się na wszelki wypadek jadać codziennie żurawinę, dodaję je codziennie do śniadania bo wtedy poranne płatki śniadaniowe mają dużo lepszy smak, żurawinę jem bo po prostu lubię.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez AnnaG » 10 wrz 2014, o 21:58

Moje sposoby:

- suplement diety - żurawina w tabletkach
- jak jest poważniej Urosept, Furaginum itp.
- Aby zapobiegać:
+ soki żurawinowe
+ zawsze staram się oddawać mocz zaraz po seksie, aby wszystkie bakterie się ze mnie wydostały.. Może to dziwnie brzmi, ale odkad zaczęłam tak robić problem nie pojawia się już od ok roku.

SPAM

Ostatnio edytowano 10 wrz 2014, o 22:02 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

pozdrawiam Ania G.

check my blog http://london-lavender.com
Avatar użytkownika
AnnaG
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 19:37
Lokalizacja: Kraków/ Londyn

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 13 wrz 2014, o 16:37

a czy aktualnie stosujesz jakieś suplementy na wzmocnienie układu moczowego, powinny tak robić osoby, które już miały do czynienia z infekcją w przeszłości bądź jako kontynuacja po zakończeniu leczenia.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Mirabella » 26 wrz 2014, o 00:18

Ja jestem załamana, bo zjadłam 2 opakowania tabletek zapisanych przez lekarza, Furaginę + antybiotyk i nic. Infekcja jak była tak jest. Najśmieszniejsze, że nie daje żadnych objawów, a dowiedziałam się o niej podczas rutynowych badań - raz w roku robię sobie zawsze morfologie itp. Więc nie wiadomo jak długo to mam. Czekam teraz na posiew. Żeby było ciekawiej zbadałam też partnera, on też nie ma objawów. Nie ma bakterii ale ma np białko w moczu, erytrocyty itp. Dziś odebraliśmy wyniki, jutro idzie z tym do lekarza.
Avatar użytkownika
Mirabella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 23:00

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez mimi21 » 26 wrz 2014, o 10:00

Ciepło się ubierać, i piwo żurawinowe trochę i żurawina suszona.

mimi21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 wrz 2014, o 09:55

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 28 wrz 2014, o 17:56

zgodzę się tutaj z poprzedniczką, dużo żurawiny, bo ona może zdziałać cuda.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Hadassa » 6 paź 2014, o 11:35

Po ostatnim zapaleniu jakim miałam szukałam czegoś co też będzie działać profilaktycznie i znalazłam ;)
Plusssz Care Uro Comfort+ rozpuszczalny w wodzie i przez to lepiej przyswajalny.
Jest w nim między innymi pietruszka, pokrzywa i mniszek

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez a_gatka » 9 paź 2014, o 11:54

Właśnie mi się przyplątało takie zapalenie i dlatego zajrzałam. O żurawinie wiedziałam, ale ten Plusssz to pierwszy raz słyszę. Jak to się bierze i jak działa? Domyślam się, że do picia. Znośny smak? :)
a_gatka
 

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 9 paź 2014, o 19:34

przy infekcjach z układem moczowym pomyśl o żurawinie to jeden z podstawowych produktów który pomaga ukoić problemy z układem moczowym.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Theila » 10 paź 2014, o 10:48

Moja mama używała tego Plusssza Care Uro. Ona niestety bardzo często ma problemy z pęcherzem i biega potem siku co chwila, a to jednak uciązliwe. Taka tabletkę rozpuszcza normalnie w szkalnce wody i wypija. Probowała już róznych innych, a ten mówiła, że faktycznie działa. Chyba sama się skuszę.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 10 paź 2014, o 21:43

a czy Twoja mam ma jeszcze jakieś dodatkowe infekcje z układem moczowym?
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez gohusia » 11 paź 2014, o 13:14

Mówicie o takim znanym produkcie Plusssz? Ja ostatnio narzekam na ból przy oddawaniu moczu i słyszałam o żurawinie. Akurat ich produkty mi odpowiadają ale jaka cena jest tego nowego specyfiku?
gohusia
 

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez docha » 13 paź 2014, o 09:07

jałowa napisał(a):przy infekcjach z układem moczowym pomyśl o żurawinie to jeden z podstawowych produktów który pomaga ukoić problemy z układem moczowym.

nie tylko żurawina, pietruszka i pokrzywa również są ważne i bardzo dobre dla całego układu moczowego, wiem coś o tym, bo niestety z zapaleniem pęcherza swojego czasu męczyłam się bardzo często :/ Teraz już profilaktycznie piję plusssz uro comfort.
Gohusia, ja płacę w naszej aptece około 12 zł za opakowanie.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 491
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Jamelia » 13 paź 2014, o 09:41

podpaska w gatki żeby ciepluchno było i moczopędne ziółka pić, żurawinka jak najbardziej ok ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]