Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Willa » 11 lis 2014, o 20:05

Ja na stres po prostu piję melissę. Ma działanie uspokajające i mi pomaga.
Willa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 12:14

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez e-kosmeo_pl » 12 lis 2014, o 15:35

Można leczyć stres od wewnątrz pijąc wspomniane zioła uspokajające,ale można też być aktywnym fizycznie,dla mnie np dobrym sposobem na rozładowanie stresu jest aktywność fizyczna: bieganie,pływanie czy rower.
e-kosmeo_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 11:51

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Franciszka » 14 lis 2014, o 12:26

Mi pomagają tabletki ziołowe :) valused czy jakoś tak :)
Franciszka
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 12:51

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Astra » 16 lis 2014, o 21:21

Stres jest obecny w naszym zyciu i to wlasciwie na kazdym kroku.
I nie bardzo mozna go wyeliminowac .
Ale mozna sprobowac sie z nim zaprzyjaznic by go w pewnym sensie zneutralizowac.
Oczywiscie nie da sie ot tak sobie na zawolanie tego dokonac i jednarazowo.
To zmudna praca nad swoim charakterem i reagowaniem na rozne wkurzajace nas sytuacje.
Niestety nie wszyscy sobie daja z tym rade i mamy to co mamy.
Jak dopada nas stres to zaczynamy dopiero zdawac sobie sprawe z powagi tego zjawiska , ktore jest utrapieniem ludzkosci i szukamy goraczkowo coby nam pomoglo.
Najczesciej interesuja nas medykamenty apteczne, ktore troche pomagaja sie nam uspokoic ale nie zalatwiaja problemu stresu ktory juz na dobre zadomowil sie w naszym organizmie.
I tak w kolko.
Moze warto czasami pomyslec nad soba i nad tym co stanowi przyczyne naszych niepokojow i zmartwien wywolujacych totalny stres.?
Moze taka analiza doglebna pozwoli nam dotrzec do sedna naszego stresu?
Moze ziolka i inne farmaceutyki uspokajajace zamienimy na odpoczynek i konkretna forme relaksu , a nawet pasji?
Moze tym sposobem cos znajdziemy by stres nie zjadl do reszty tego co jest wewnatrz nas.
Warto pomyslec . :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 17 lis 2014, o 17:16

Tabletek ziołowych nie brałam,natomiast często piję napar z melisy i faktycznie poniekąd pomaga i uspokaja mnie. Podobnie jak wspomniana wyżej aktywność fizyczna z rowerem na czele:)
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Czarna » 18 lis 2014, o 22:33

Pociągnę temat ziół. Wyguglajcie sobie Tulsi Organic India, najlepiej z dopiskiem Bombay Bazaar (wtedy wyskoczy Wam polska strona z opisami, w przeciwnym razie po angielsku). To organiczna, owocowa herbata, o której niedawno był artykuł w magazynie Yoga & Ayurveda. Przedstawiano w nim jej zdrowotne właściwości, w tym właśnie redukowanie negatywnych skutków stresu (plus kilka innych, ale temat mamy typowo "stresujący").

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Kinga88 » 19 lis 2014, o 09:41

mój sposób na stres:
-aktywność fizyczna
-słuchanie spokojnej relaksacyjnej muzyki w blasku świec (ale to dopiero wieczorkiem)
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez marysienka » 19 lis 2014, o 12:29

Współczuje wszystkim, którzy nie mogą zasnąć. Ja teraz mam taki cięższy okres w pracy i naprawdę jak się nie wyśpię to wyglądam koszmarnie… Ostatnio musiałam już coś wziąć na sen, bo nic pomagało, chociaż akurat byłam po basenie (bardzo mnie wycisza i uspokaja pływanie, polecam!). Farmaceutka w aptece poradziła mi Nervocalm Noc. Znacie ten suplement diety? Ma skuteczny skład (silne działanie ułatwiające zasypianie), wyciszył mnie, uspokoił. Całkiem nieźle zadziałał, no i nie obawiam się że się uzależnię. Zasnęłam bez problemu.
marysienka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2014, o 11:30

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez grodzia » 24 lis 2014, o 22:40

Witam! Na depresję i stres polecić mogę pana Zbigniewa Popko. To na prawdę bardzo dobry bioenergoterapeuta, który takimi właśnie metodami pomaga zwalczyć wiele problemów.
grodzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 10:59

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez babeszka » 25 lis 2014, o 12:56

Aktywność fizyczna i muzyka relaksacyjna plus kubek dobrej herbaty i na mnie to działa :)
babeszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 12:51

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez asap » 24 gru 2014, o 00:43

melisa..
niestety nie pomaga w korporacji:)
asap
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 18:28

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Lucy » 29 gru 2014, o 11:03

Mi bardzo pomagają spotkania z terapeutą. Nie jest to taka typowa terapia, bo i nie mam żadnych zaburzeń psychicznych, ale po prostu tak zwany life coaching. Zajęcia tego typu możecie znaleźć w ośrodku SPAM
Ja tam właśnie chodzę. Poradnia znajduje się w Warszawie, przy ulicy Gocławskiej.
Na tych spotkaniach uczę się nie tylko radzenia sobie ze stresem, ale też innych rzeczy. Na przykład dzięki tej terapii zdobyłam awans w pracy, lepiej dogaduję się też z moimi bliskimi. Wszystko dlatego, że uświadomiłam sobie, co jest dla mnie naprawdę ważne, a także jakie są moje mocne strony i jak mam z nich korzystać, żeby osiągnąć jak największe korzyści. I to naprawdę działa, bo sama jestem w stanie zrobić wiele rzeczy, tylko chyba potrzebowałam do tego odpowiedniej motywacji i jakiegoś mądrego przewodnika życiowego.

Ostatnio edytowano 29 gru 2014, o 21:17 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez oleandra » 29 gru 2014, o 13:50

Podobno wysiłek fizyczny jest dobry na stres, ponieważ podczas takiego wysiłku (np. treningu, biegania) mózg wydziela endorfiny, które wpływają zbawiennie na nasze samopoczucie.

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez zulka » 29 gru 2014, o 15:30

ja medytuję i ćwiczę jogę. to mi pomaga zredukować stres.
zulka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez elzis » 13 sty 2015, o 15:37

Muzyka, czytanie książek, przewietrzenie pokoju i kubek ciepłego mleka to idealny sposób na problemy ze snem :|
elzis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 14:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez maryna88 » 13 sty 2015, o 20:45

W moim przypadku na stres najlepiej działa sport:)
maryna88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 20:41
Lokalizacja: kozielsko

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez lunka20 » 4 lut 2015, o 22:29

Znalezienie sobie zajęcia, które powoduje, że zapominamy o stresie. Wieczorem piję meliskę, która mnie uspokaja:-)
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Pam_ela » 10 lut 2015, o 12:45

A ja sobie zgniatam taką miekka piłeczke w dłoni - dosc często i mi to pomaga :D

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez kocuj » 10 lut 2015, o 14:11

Zgadzam się sport jest bardzo dobrym antydepresantem, do palenia nie będę cię namawiać ale wydaje mi się że parę większych wdechów było by bardziej niż na miejscu. Ktoś powyżej już chyba proponował melisę nie wiem czy ci pomoże, sama wole miętę z cytryną. :)
kocuj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 lut 2015, o 15:49

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez tinacleo » 21 lut 2015, o 12:27

na mnie najlepiej działają spacery, staram się nie myśleć wtedy o niczym, głęboko oddychać :) podobno po 20 min bezcelowe marszu organizm zaczyna wydzielać endorfiny :D
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez babunia123__ » 21 lut 2015, o 13:18

Ja słucham muzyki :))

Obrazek
babunia123__
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 13:01

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez MajkaSzczecin » 22 lut 2015, o 09:28

Ubieram się bez zastanawiania (bo jeszcze się rozmyślę, moje lenistwo już o to zadba ;)) i wybiegam z domu. Wracam po kilku kilometrach, po stresie ani śladu :)

Obrazek
Avatar użytkownika
MajkaSzczecin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 02:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez michalina90 » 9 wrz 2016, o 13:51

Ja się odstresowuję na słońcu na kocu z książką i lampką wina w ręce :D

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez KasiaW » 10 wrz 2016, o 17:22

Ja mam ogromny problem z ciałem, nie z psychiką. Po prostu jak mam gdzieś wyjeżdżać to ciało mi się buntuje chociaż psychicznie wgl się nie czuję zestresowana. Długi czas myślałam, że to po prostu problemy z żołądkiem i piłam mięte albo coś. No i końcu chlapnęłam sobie meliskę i było mi lepiej. Teraz biorę wspomniany Valused i zero reakcji od organizmu.Wychodzi więc na to, że moje dolegliwości z brzuchem to była kwestia stresu jednak.
KasiaW
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 7 wrz 2016, o 14:47

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez betina333 » 10 wrz 2016, o 18:59

U mnie działa najbardziej rower. Kocham jeździć. Odwiedziłam sklep rowerowy kupiłam co trzeba i mykam minimum co dwa dni. Wiecie że za brak dzwonka można mandat dostać? Właśnie się dowiedziałam. Medytacja też pomaga.
betina333
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:39
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron